UKS Tukan Iwiny ze srebrnym medalem mistrzostw Polski

UKS Tukan Iwiny ze srebrnym medalem mistrzostw Polski
fot. Dariusz Pachnik W Mistrzostwach Polski w Sztafetowym Biegu na Orientację sportowcy z Iwin zajęli drugie miejsce. W biegu nocnym trener Tukana wywalczył brąz w kategorii weteranów.
istotne.pl zawody, bieg, uks tukan

W ubiegły weekend pod Zamościem odbyły się Mistrzostwa Polski w Nocnym i Sztafetowym Biegu na Orientację. UKS Tukan Iwiny reprezentowali: Marek Wojnowicz, Mateusz Madej i Wojciech Pachnik.

W piątek rozegrano indywidualny bieg nocny, w którym wystartował m.in. trener Dariusz Pachnik (w kategorii weteranów M-40), zdobywając brązowy medal. Wojciech uplasował się na 10 pozycji w kategorii juniorów, Mateusz był piętnasty, a Marek dziewiętnasty.

Prawdziwe emocje zaczęły się w niedzielę podczas biegu sztafetowego. Trener po cichu liczył na brązowy medal. W składzie sztafet z Łodzi i Pabianic znajdowali się zawodnicy kadry narodowej juniorów, mający na koncie m.in. medale mistrzostw Europy. Wydawało się, że to między nimi rozegra się walka o tytuł mistrzowski.

Stało się jednak inaczej. Na pierwszej zmianie pobiegł Marek Wojnowicz, który dotarł do mety jako czwarty. Na drugą zmianę wyruszył Mateusz Madej. Zawodnik szybko odrobił straty, ale popełnił kilka błędów (zameldował się na drugim miejscu). Na prowadzenie wyszła faworyzowana sztafeta Orientuś Łódź.

Na trzeciej zmianie Azymutu Pabianice pobiegł multimedalista Mistrzostw Polski i medalista Mistrzostw Europy Michał Olejnik. Pierwszy na punkcie widokowym, zgodnie z oczekiwaniami, pojawił się Rafał Podziński z klubu Orientuś Łódź. Jako drugi przybiegł Wojciech Pachnik, a Olejnik dotarł dopiero po trzech i pół minuty i wydawało się, że nie odrobi już straty.

Od lewej: Wojciech Pachnik i Michał OlejnikOd lewej: Wojciech Pachnik i Michał Olejnikfot. Dariusz Pachnik

Jako pierwszy na mecie zameldował się Podziński, zdobywając złoto dla Łodzi. Zawodnik Tukana miał szansę na drugie miejsce. Niestety, popełnił błąd i biegacz z Pabianic zdołał odrobić stratę. Do mety biegli razem. W pewnym momencie jednak Pachnik przypuścił atak i wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca. Sztafeta UKS Tukan Iwiny wywalczyła srebrny krążek.

fot. Dariusz Pachnik

Wyniki:

  1. Orientuś Łódź
  2. UKS Tukan Iwiny
  3. Azymut Pabianice.

(informacja Dariusz Pachnik/ii)