Kwaśniewski kandyduje, Roman komentuje

Kwaśniewski kandyduje, Roman komentuje
fot. Krzysztof Gwizdała Kandydat PO jest pierwszym, który poinformował publicznie o swoim starcie w wyborach. Zapewnia, że kampania nie będzie krwawa. Ma być oparta na argumentach, a nie na emocjach.
istotne.pl prezydent, wybory, piotr roman, dariusz kwaśniewski

Dariusz Kwaśniewski został wybrany na przewodniczącego koła miejskiego Platformy Obywatelskiej i oficjalnie został rekomendowany przez partię na kandydata na prezydenta. Kwaśniewski chciałby dotrzeć do osób popierających PO, którzy mają dość politycznego show i są zawiedzeni lub zniechęceni dotychczasowymi rządami Piotra Romana.

Kandydat Platformy zamierza prowadzić swoją kampanię jako strateg, a nie wódz Hunów, który z hordą dzikusów będzie niszczył przeciwników. Ma być to partia szachów, a nie krwawe igrzyska. Oczywiście Kwaśniewski zastrzega, że nie można przewidzieć tego, co stanie się podczas kampanii. Uważa, że z Piotrem Romanem zetrze się w drugiej turze. O obecnym prezydencie wypowiada się z szacunkiem, ale i z pewnością własnej wygranej.

Piotr Roman również zadeklarował nam dziś, że startuje w wyborach:
– Tak, myślę o starcie w wyborach. Gratuluję Dariuszowi Kwaśniewskiemu zaufania i wyboru ze strony Platformy Obywatelskiej. Myślę, że trzeba pogratulować, ale jednocześnie z przyczyn oczywistych, nie życzę mu sukcesu. Wszystkich kandydatów traktuję nie jako przeciwników, a jako konkurentów. Chciałbym, aby walka wyborcza była czysta, natomiast jak będzie, zobaczymy. Nie jestem zaskoczony kandydaturą Dariusza Kwaśniewskiego, bo była już o tym mowa, między innymi na portalach internetowych. Kwaśniewski jest osobą znaczącą w Powiecie.

Na pytanie, czy prezydent zadowolony jest z wyników ankiety przeprowadzonej na naszym portalu, Piotr Roman odpowiedział:
– To jest bardzo miłe, że czytelnicy portalu IstotneInformacje.pl głosują na mnie. Jest jeszcze dużo czasu. Przede mną osiem, czy dziewięć miesięcy ciężkiej pracy.

W związku z deklaracjami dwóch najpoważniejszych kandydatów na stanowisko prezydenta można śmiało powiedzieć, że dziś rozpoczęła się oficjalna kampania. Naszych czytelników będziemy informować na bieżąco o jej przebiegu.

(informacja Grażyna Hanaf i Krzysztof Gwizdała)