Linki do nagich kobiet na stronie urzędu Relicha

Linki do nagich kobiet na stronie urzędu Relicha
fot. Krzysztof Gwizdała Na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Gminy i Miasta Nowogrodziec były linki m.in. do strony z roznegliżowanymi kobietami
istotne.pl nowogrodziec, robert relich

Informację o linkach dostaliśmy od naszego czytelnika. Na stronie www.nowogrodziec.pl na samym dole były linki do portalu budowlanego czy strony z aktami pań. To oburzyło czytelnika.

Zastanawiają mnie dwie sprawy. Pierwsze, ciekawe linki na samym dole (nagie kobiety). No i sprawa linków-reklam (luzyce.info, jakieś tam pontony, radio internetowe). Pieniądze z moich podatków przeznaczane są również na utrzymanie witryny, to dlaczego prywatne firmy reklamują się za darmo. Czy wypada, aby strona gminy w ogóle posiadała reklamy?

Linki na samym dole to prawdopodobnie efekt zhackowania niewystarczająco zabezpieczonej strony urzędu. Banery po lewej stronie to już jednak na pewno zamierzone działanie.

Odpowiedź burmistrza

Nowogrodziec, dnia 24 kwietnia 2012 r.
WAP.1431.21.2012

Szanowny Pan Krzysztof Gwizdała Redaktor Istotnych Informacji

Odpowiadając na Pana wniosek o udzielenie informacji na temat linków, które pojawiły się dnia 9 kwietnia 2012 r. na naszej stronie internetowej www.nowogrodziec.pl. uprzejmie wyjaśniam, że doszło do bezprawnej ingerencji przez nieznane osoby w treść powyższej strony internetowej zamieszczając tam linki do innych stron www. Natychmiast po powzięciu takiej informacji podjęto następujące działania:

  1. zablokowano tymczasowo dostęp do strony www.nowogrodziec.pl.
  2. dokonano usunięcia nielegalnych linków ze strony,
  3. zabezpieczono logi dotyczące odwiedzin na stronie www.nowogrodziec.pl.

Ponadto zamierzonym jest dokonanie przeglądu zabezpieczeń strony oraz ewentualne zawarcie umowy na wykonanie oraz hosting nowej strony internetowej w oparciu o CMS THEA.

Jednocześnie w odpowiedzi na dalszą część Pana zapytań wskazujemy co następuje. Na stronie www.nowogrodziec.pl zamieszczono po lewej stronie m. in. banery komercyjnych firm:

  1. TV Łużyce – zawarto umowę o współpracy, jednocześnie jest to jedyna TV lokalna o zasięgu kilku powiatów. Umożliwiamy tym samym łatwiejszy dostęp do strony TV Łużyce czytelnikom naszej strony.
  2. Spływy pontonowe: promujemy w ten sposób rzekę Kwisę, walory turystyczne naszej gminy, sposób na spędzenie wolnego czasu m.in. w gminie Nowogrodziec. Promowany jest także w ten sposób projekt „Dla Kwisy – dla Natury", który realizowany jest we współpracy z Fundacją „Zielona Akcja". Projekt ma na celu przygotowanie małej infrastruktury turystycznej służącej zabezpieczeniu rzeki Kwisy przed nadmierną presją turystów.
  3. Radio Lubań: Wzajemne świadczenie usług – na stronie Radia Lubań widnieje także baner (herb Gminy Nowogrodziec) przekierowujący bezpośrednio czytelnika na naszą stronę, co zapewnie większą oglądalność naszej strony.

Mam nadzieje że nasze wyjaśnienia są dla Pana wystarczające.

Z poważaniem
Burmistrz Robert Marek Relich

Linki do komercyjnych witryn były na samym dole oficjalnej strony NowogrodźcaLinki do komercyjnych witryn były na samym dole oficjalnej strony Nowogrodźcafot. KG
Jeden z linków prowadził do zdjęć z odważnymi aktami kobietJeden z linków prowadził do zdjęć z odważnymi aktami kobietfot. bjuti

Przekaż istotną informację

Sygnał otrzymaliśmy od jednego z Czytelników. Jeżeli również posiadasz ważne informacje, wyślij SMS, zadzwoń lub napisz maila. Gwarantujemy anonimowość.

(informacja: ii)