BKS – Bazalt Sulików 6:0

bks-pilkarz
istotne.pl 0 sulików, bks bolesławiec

W sobotę, 1 września, BKS rozegrał mecz 4 kolejki klasy okręgowej. Przeciwnikiem bolesławian był Bazalt Sulików. Spotkanie rozpoczęło się od ataków naszej drużyny. Bramce gości próbowali zagrozić Marcin Jankowski, Damian Kamuda, Wojciech Glanc oraz Józef Pietrzak, który dwukrotnie strzelał głową po stałych fragmentach gry. Mimo przewagi naszej drużyny goście skapitulowali dopiero w 27 minucie. Wówczas po ładnej wymianie podań gola dla BKS zdobył Damian Kamuda. Do przerwy wynik się nie zmienił. Choć gospodarze wyraźnie przeważali to i goście mieli dwie okazje. W jednej z nich zawodnik z Sulikowa nie trafił do bramki w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

W drugiej połowie BKS kontrolował mecz i gole były tylko kwestią czasu. Kibice zobaczyli ich aż 5. W 47 minucie na 2:0 podwyższył Marcin Jankowski. W 64 minucie gola z 20 metra zdobył Paweł Żmudziński. Trzy minuty później ładnym uderzeniem popisał się Zbigniew Mastalerz i było 4:0. W 78 minucie na bramkę Bazaltu strzelał Marcin Jankowski. Piłka odbiła się jeszcze od zawodnika gości, dopadł do niej Eryk Kliwak i było 5:0 dla BKS. Wynik meczu na 6:0 ustalił, w 88 minucie, Marcin Jankowski. BKS – Bazalt Sulików 6:0 (1:0).

Kibice obejrzeli ciekawe spotkanie. BKS narzucił swój styl gry i kontrolował wydarzenia na boisku. Przez długie fragmenty spotkania goście nie byli w stanie wyjść z piłką z własnego pola karnego. BKS grał pressingiem i wielokrotnie przechwytywał piłkę na połowie rywala. Po zwycięstwie nad Sulikowem BKS z 12 punktami zajmuje 1 miejsce w tabeli rozgrywek. W najbliższą środę BKS zmierzy się w Otoku z tamtejszą Jawą.

BKS: Kowalski – Błoński, Pietrzak, Bryłkowski (żk) (55' Powroźnik), Glanc P., Żmudziński (71' Głowacki (żk)), Glanc W., Janicki (60' Mielnik), Mastalerz, Kamuda (66' Kliwak), Jankowski (żk).