Festiwal Blues nad Bobrem atrakcyjny bez dotacji

Festiwal Blues nad Bobrem atrakcyjny bez dotacji
fot. Jan Domaradzki Dwudziesty pierwszy Festiwal nie otrzymał w tym roku dotacji z ministerstwa. Organizatorzy stawiają jednak na warsztaty i planują je zrobić z większym rozmachem.
istotne.pl warsztaty, festiwal, blues nad bobrem, koncert

Warsztaty im. Wojtka Seweryna w ramach Festiwalu Blues nad Bobrem to jedyne takie warsztaty w Polsce. Stale rośnie ich marka i poziom. Festiwal, przeniesiony w zeszłym roku do Zamku Kliczków i dotowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przeżył swój renesans. W tym roku oczekiwanych pieniędzy z ministerstwa nie będzie, ale organizatorzy stawiają na profesjonalizację warsztatów i zwiększenie ich atrakcyjności dla uczniów.

W 2011 roku dyrektorem artystycznym Festiwalu zostanie Romek Puchowski. Wszechstronna osobowość, nie tylko znakomity artysta słynący z rewelacyjnych, okraszonych barwnymi komentarzami, występów, ale również świetny animator różnych scenicznych przedsięwzięć.

Organizatorzy zapowiadają specjalne wydarzenie. Odbędzie się sesja nagraniowa. Zarejestrowany zostanie koncert zespołu Pi Band, którego liderem jest Wojtek Pilichowski. W przedsięwzięciu uczestniczyć będą warsztatowicze. Wejdą w skład chórków, zasilą grupę instrumentalistów i staną się trzonem widowni. Przez kilka dni będzie można obserwować przygotowania do nagrania, co dla przyszłych muzyków będzie ciekawym doświadczeniem.

Ważnym elementem tegorocznych warsztatów będą również wykłady. Uczniowie dowiedzą się, jak założyć zespół muzyczny i na czym polega praca w nim. Będą prelekcje na temat historii muzyki rozrywkowej oraz zagadnień prawnych zwianych z rynkiem muzycznym. Planowane są zajęcia logopedyczne oraz poświęcone realizacji dźwięku.

Warsztaty Festiwalu Blues nad Bobrem odbędą się w dniach od 8 do 15 sierpnia na Zamku Kliczków. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników dobrej muzyki. Więcej informacji i zapisy na stronie: bluesnadbobrem.pl.

(informacja Ewa Ołenicz-Bernacka/ii)