Mariposa będzie uczyła flamenco

Mariposa będzie uczyła flamenco
fot. BOK Bolesławiecki Ośrodek Kultury organizuje w lipcu warsztaty flamenco. Trzydniowe zajęcia poprowadzi Mariposa, instruktorka tańca z Berlina.
istotne.pl warsztaty, taniec, bok - mcc

Mariposa z tańcem związana jest od 7 roku życia. Najpierw ćwiczyła balet, a potem taniec towarzyski. W tym drugim zdobyła nawet mistrzostwo Niemiec. Prawdziwą jej pasją jest jednak flamenco. Studiowała je w Berlinie oraz w Madrycie i Sewilli. Kiedy tańczy – wręcz oszałamia publiczność. Na co dzień swoją wiedzę o sztuce tanecznej przekazuje uczniom w Berlinie. W lipcu przyjedzie do Polski po raz pierwszy.

Zajęcia odbywać się będą od 20 do 22 lipca. Przewidziane są trzy grupy: początkujący, średnio zaawansowani i zaawansowani. Warsztaty dla początkujących (3 godziny) kosztują 120 zł. Dla pozostałych dwóch grup (6 godzin) – 240 zł. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach, proszone są o wpłatę należności za kurs przelewem na konto BOK-u do dnia 10 lipca (wpłaty z dopiskiem "warsztaty flamenco"). W sobotę zaś, 21 lipca, o 21:00 w klubie Pegaz bolesławianie będą mieli okazję zobaczyć występ berlińskiej instruktorki.

Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników flamenco. Przez całe wakacje trwać będzie nabór do grupy początkującej. Pierwsze zajęcia odbędą się 6 września o 17:00 (odpłatność za miesiąc to 80 zł – dorośli, 60 zł – młodzież do lat 18). Jesienne warsztaty Flamenco w Bolesławieckim Ośrodku Kultury poprowadzi Elżbieta Eisenblätter. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów 075 644 21 45 i 510 661 602.

(informacja BOK/GA)