MDK zaprasza na wakacyjne warsztaty

MDK zaprasza na wakacyjne warsztaty
fot. B.org Wszystkich tych, którzy w tym roku nie wybierają się na wczasy, zainteresować może letnia oferta Młodzieżowego Domu Kultury. Odbędą się warsztaty teatralne, plastyczne, a także modelarskie.
istotne.pl warsztaty, ekologia, malarstwo, modelarstwo, mdk bolesławiec

Młodzieżowy Dom Kultury przygotował atrakcyjną ofertę wakacyjną dla dzieci, młodzieży i dorosłych, słowem, dla wszystkich zainteresowanych. W najbliższy poniedziałek rozpoczną się warsztaty teatralne. Zajęcia będą odbywać się codziennie od 10:00 do 14:00. Tę propozycję MDK adresuje do młodzieży w wieku gimnazjalnym i starszej. Warsztaty zakończą się pokazem umiejętności aktorskich naszych młodych zdolnych, który odbędzie się w piątek, 20 lipca, w ogródku Muzeum Ceramiki przy ul. Mickiewicza.

Pod koniec lipca zaczną się natomiast warsztaty organizowane przez Powiatowe Centrum Edukacji Ekologicznej przy Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu. Ich celem będzie rozwinięcie poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne, utrwalenie nawyków prawidłowego segregowania odpadów oraz wykształcenie w uczestnikach świadomości, że to właśnie oni mają wielki wpływ na kondycję naszej planety. W ramach zajęć odbędą się prelekcje i ćwiczenia. Wakacyjne warsztaty będą miały również wymiar praktyczny. Uczestnicy wybiorą się do Miejskiego Składowiska Opadów Komunalnych z sortownią odpadów w Trzebieniu. Wykonają ekologiczne torby wielokrotnego użytku. Nauczą się także, jak robi się analizę fizykochemiczną wody. Zajęcia trwać będą od 30 lipca do 3 sierpnia.

Sierpień

Od 20 do 24 sierpnia trwać będą warsztaty plastyczne, na których można będzie nauczyć się malarskiej techniki batik. Adresaci tej propozycji MDK-u to młodzież i dorośli. W warsztatach wziąć udział może maksymalnie 8 osób. Ich koszt to 30 zł. Młodzieżowy Dom Kultury nie zapomniał jednak o dzieciach. Dzieci od lat 7 i młodzież uczestniczyć mogą w darmowych spotkaniach plenerowych. Celem tych warsztatów plastycznych jest praktyczne zapoznanie z architekturą i historią Bolesławca. Liczba uczestników jest nieograniczona. Spotkania plenerowe trwać będą od 27 do 31 sierpnia. Zaś już 13 sierpnia rozpoczną się zajęcia dla miłośników sklejania modeli samolotów. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich, którzy skończyli 7 lat.

Wrzesień

Informujemy jednocześnie, że w dniach od 3 do 7 września w pracowni plastycznej Katarzyny Sas odbywać się będą warsztaty decoupage'u. Propozycja ta adresowana jest do dzieci od 9 roku życia. Uczestnicy zajęć powinni przynieść ze sobą nożyczki do paznokci, kilka drobnych przedmiotów codziennego użytku, kartonowe pudełka, puszki, doniczki, stare dzbanki (wszystko to, co nadaje się do oklejania), resztki kolorowego papieru do pakowania prezentów, papierowe serwetki z nadrukami czy gazety z dużymi zdjęciami.

Szczegółowych informacji udziela Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu.

(informacja MDK/GA)