Szklarz przy szklanym ekranie

 • staś (ANI7v8), 2007-03-01 21:46 Cytuj Zgłoś nadużycie

  W Bolesławcu działa telewizja Azart-Sat. W 60 procentach należy do jeleniogórskiego przedsiębiorcy, Leszka Burhardta, a 40 proc. udziałów posiada w niej bolesławiecki samorząd. 1 marca redaktorem naczelnym telewizji zostanie Dariusz Filistyński. Zastąpi na stanowisku Bogdana Mazurkiewicza. - Nie powiem, szklarz z Filistyńskiego jest znakomity! - chwali nowego szefa telewizji Józef Burniak, były prezydent miasta z SLD. - Kiedyś, i owszem, korzystałem z jego usług. Szybę w moim samochodzie wstawił mi znakomicie, ale żeby od razu być dziennikarzem? Do tego naczelnym? Niektórym to się wydaje, że to tak jak z kobietą - wystarczy na nią wejść i już. Powiem tak: Filistyński nadaje się na naczelnego tak samo jak ja na maharadżę chińskiego! Na chińskiego! Bo takich nie ma! Krzysztof Błażejczyk twierdzi, że wybrał Dariusza Filistyńskiego osobiście i samodzielnie. Był po prostu najlepszym z trzech kandydatów, którzy aspirowali do tej roli. Jeden kandydat był z Legnicy, inny spod Bolesławca. Filistyński uczy się już fachu dziennikarskiego w Jeleniej Górze; jest też zaocznym studentem IV roku Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Studiuje gospodarkę i administrację publiczną. - A poza tym Filistyński nie należy do żadnej partii - zaznacza Krzysztof Błażejczyk. To prawda, tyle tylko, że dziwnym zbiegiem okoliczności w czasie ostatnich wyborów samorządowych kandydował na radnego z listy PiS-u. Jako pracownika PKS-u pamięta go były prezes tej firmy, Stanisław Compała. - Zajmował się wynajmem autokarów - wspomina. - Kiedyś jednak zawalił sprawę, więc go wezwałem i w takich okolicznościach się rozstaliśmy. Piotr Roman, prezydent Bolesławca i szef bolesławieckiego PiS, zachorował na grypę, dlatego nie udało się nam z nim porozmawiać. Rocznie miasto wydaje ok. 100 tys. zł na reklamę i inne usługi świadczone przez lokalną telewizję. Azart-Sat nadaje dziennie 30 minut programu, w tym wiadomości. napisał: Zbigniew Rzońca

 • Jojo (ANGgU8), 2007-03-02 13:52 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jaja jak berety !!!

 • Bernard (e3Jtki), 2007-03-02 14:13 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przeczytałem zalinkowany tekst i prostuję:Byłem człowiekiem "z ulicy" w tym sensie, że Józef Burniak wczesniej mnie nie znał. Pierwszy raz spotkaliśmy się podczas rozmowy w sprawie pracy. Nie byłem człowiekiem "z ulicy" w sensie doświadczenia zawodowego. Zanim zacząłem pracować w urzędzie miasta a potem w lokalnej tv, pracowałem już w radiu i w dwóch gazetach. Autorowi tekstu gratuluję stworzenia postaci prezesa Compały. Prezes Cempura zapewnie się uśmiał.

 • Joanna, 2007-03-02 14:42 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja też się uśmiałam.

 • Bartek (ANI1Ns), 2007-03-20 21:49 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie Filistyński ma Pan samozaparcie, każda inna małpa albo krowa wypadnie lepiej od Pana (bardziej naturalnie) w tej biednej telewizji lokalnej.Intelektualnie i fizycznie .Daj se Pan spokój i nie rób Pan wśi. Bierz Pan pieniądze ale niepokazuj sie na wizji. Czy pan sie nie widzi nie słyszy?

 • TOMASZ (A7b5mw), 2007-03-20 22:59 Cytuj Zgłoś nadużycie

  To jest ten pan co tak drewniano prowadzi teraz wiadomości????Hehe jest Rasiakiem Bolesławieckiej TV.Podobno też mają im zabrać koncesję. Za mało tworzą.Miasto nie ma pomysłu na tą telewizję. TO WIDAĆ, OJ WIDAĆ

 • Bartek (ANI1Ns), 2007-03-20 23:30 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Taka telewizja jak jej naczelny, taki naczelny jaki jego Prezydent! ŻENADA!!!

 • Bartek (ANI1Ns), 2007-03-20 23:35 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kononowicz przy Filistyńskim lepiej wypada bo ma wiecej charyzmy!

 • Stefan9, 2007-03-20 23:35 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bartek - znawco!Gdzie można zobaczyć twoje NIE małpio-krowie zdolności (bo sama wypowiedź to jakoś mało blyskotliwa) ?A ludzie tęsknią za profesjonalistami - takimi co wiedzą jak i potrafią lepiej ( ... niekoniecznie komuś anonimiowo "pojechac po całości", by podbudować sobie podbudować własną samoocenę).

 • Bartek (ANI1Ns), 2007-03-20 23:48 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Stefan-wyrocznio! A Gdzie można zobaczyć twoje zdolności ? Na portalu tak między nami to błyszczysz wyłącznie pustosłowiem, cienkimi ripostami, no i olbrzymią głupotą . Nie rób z ludzi wariatów i posłuchaj co się w mieście mówi, w mieście powtarzam a nie w kołach parafialnych.

 • Stefan9, 2007-03-21 07:47 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bartek - znów gówniarsko ("stefek je gópi") sobie poprawiasz samoocenę?W przeciwieństwie do Ciebie ja piszę NA TEMAT, a nie obrzucam anonimowo epitetami małpo-krowimi i to po nazwisku.

 • Zdzichu (ANGgtR), 2007-03-21 13:45 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A może dajcie człowiekowi czas, by go UCZCIWIE ocenić ?! Dlaczego tak łatwo opluwa się innych, zwłaszcza anonimowo ?!

 • Tomasz (A7b5mw), 2007-03-21 19:07 Cytuj Zgłoś nadużycie

  czyli ...może się nauczy, a wtedy my go uczciwie ocenimy?mniemam , że się nauczy bo teraz to mu wychodzi trochę kulawo. a opinia buduje się od początku i ciężko będzie ją potem zmienić na lepszą!!

 • Zdzichu (AN0Emc), 2007-03-21 19:26 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Chodzi nie tylko o to, ze się nauczy - sam tytuł "szklarz" ( trzeba mieć wiele szacunku dla każdego, rzetelnie wykonywanego zawodu) w tym wypadku wydaje sie pogardliwą próbą juz "na wejsciu" deprecjonowania czlowieka. Po co tyle jadu i bezinteresownej nienawisci do kogoś, kto nic złego nam nie robi ?!!!

 • Stefan9, 2007-03-21 21:58 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wbrew pozorom raczej niewielu w świecie rodzi się naturalnymi gwiazdami ekranu.Nawet ludzie bardzo uzdolnieni muszą mieć czas na oswojenie się z kamerą i dopracowanie szczegółów.Przy tym niewielu (nawet po dziennikarstwie telewizyjnym) nadaje się do pracy przed kamerą - wymaga to dość specyficznych uzdolnień.Agresja i jadowita nienawiść jaka z góry obdarza się "nie naszych" świadczy jak najgorzej nie o ocenianych a o oceniających!