Ryszard Adam Gruchawka spotkał się z bolesławianami

Dyskusja dla wiadomości: Ryszard Adam Gruchawka spotkał się z bolesławianami.


 • ann13 (ANditR), 2007-11-19 21:37 Cytuj Zgłoś nadużycie

  nie odwdzięczę się w naturzeale mogę Cię poczęstować pierogami z kapustą :P)panie gwizdała, co pan może wiedzieć o erekcjato, jeśli dwa razy panwywalił moje ogłoszenia, o panu również na konkursie widziałam erekcjato,cala polska pisze, a pan przed końcem konkursu będzie mnie pouczał?jeśli nie ma pan pojęcia o poezji, to też tak pan do niej podchodzi, jakpodchodzimoże najpierw zapoznałby się pan z erekcjato, a później przerabiał utwórliteracki, w którym entery są niezbędne.pozwoli pan, że zacytujęDziałalność pro kulturalnaPortal Bolesławiec.org to nie tylko bieżące informacje i komentarze.Portal wspiera rozwój kultury w naszym mieście. Bolesławiec.org pomagamłodym ludziom w produkcji amatorskich filmów oraz współorganizujewystawy. Bolesławiec.org wyprodukował cykl filmów dokumentalnychprezentujących sylwetki bolesławieckich artystów. Z portalemwspółpracuje wiele instytucji i osób prywatnych. Grono współpracownikówstale się powiększa.czy pan kpi?, z siebie, czy ze swojego portalu?może pan wyśmiewać erekcjato i kasować wszystko co jest związane zbolesławieckim konkursem, ( to się nazywa ta promocja miasta? )tylko, żedzięki niemu, tej grafomanii jak ją pan nazwał, krakowianin już wie, ktoto jest pani Czarnecka , zadufany w sobie i swojej marszałkowskiejwarszawiak właśnie się dowiedział, kim jest prezydent bolesławca. akoleś z łodzi mógł przeczytać o panu gruchawce, o którym obawiam się,zza swojego wiosła oglądając piotrkowską nigdy nie słyszał. panienka zWrocławia też przetarła oczy i wreszcie się obudził, przy historycznychechach Abramowicza . chce panu powiedzieć, że zwykły polak, poeta też,czytelnik wyborczej i sagi rodu Forsythów, z gdańska czy Rzeszowa nie mapojęcia z czym jeść bolesławiec, bo kojarzy go tylko z ceramicznymtalerzem na ścianie.i cenzurążegnam

 • Ależ nie kpię.. Wspieramy po prostu poważne rzeczy. Więcej wyjaśniać nie będę, bo z anonimami nie dyskutuję, a ta moja odpowiedź to i tak zbytek łaski :)

 • arab (eQ5PN2), 2007-11-19 23:28 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ann13, tak prymitywnego bełkotu nigdy nie czytalem. Prosze oszczędz mi zakwasu w trzewiach.

 • ciotka Rozalia (ANIss0), 2007-11-20 08:08 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Szacowna Pani Krystyno Nie na puszeniu się swoimi nazwiskami rozmowa polega, bo nie ważne kto z kim rozmawia, ale jak i o czym .Jeśli nie chcesz w tym miejscu wyłuszczyć swych argumentów i to wielu, jak mniemam, które masz świadczące że to co piszę jest -" pseudointelektualne bajdurzenie"-. Może tak odniesiesz się do tego a nie będziesz pytać o moje dane personalne. Jak łatwo w kogoś rzucić błotem jednozdaniowym stwierdzeniem.Udowodnij swymi argumentami że chcesz być partnerką w rozmowie, to wówczas poznasz me personalia.Jak na razie to wyczuwam w Tobie złe intencje wobec mnie i Pana Adama. Mimo wszystko pozdrawiam ciepło i moherowo.

 • martyn 69 (AKLvAB), 2007-11-20 10:55 Cytuj Zgłoś nadużycie

  O rany, kto to jest ta nawiedzona kobieta, podpisujaca sie ann13?Przerazenie mnie ogarnelo po przeczytaniu jej ...hm... UTWORU?

 • keram (AreOgl), 2007-11-20 11:27 Cytuj Zgłoś nadużycie

  brzechwa tuwim gruchawkaslowacki wyspianski gruchawkamickiewicz krasiński gruchawkamiłosz herbert gruchawkai to w jednym szeregu. dzięki ci Panie Boże i wam P.P. Witas, Raszka,Jaroń.co do irlandii to tam trzeba zapierdzielać a nie myśleć o cebuli, kapuście czy innej marchwii.

 • Józefa Witas (ANGgJa), 2007-11-20 12:02 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Po sarkastyczno-atawistyczno-aksjomatyczno-filozoficznych tekstach ciotki Rozalii domniemam, że ma umysł ścisły. Doza ukrytego humoru w tekstach świadczy o tym, że wyszydzajc twórczość Ryszarda, Adama Gruchawki chciała włożyć "kij w mrowisko", wkurzyć ludzi i wywołać duskusję. Moherowy berecik żartobliwego pseudonimu pachnie wodą po goleniu.Ciociu Rozalio mam rację?Pozdrawiam wszystkich piszących.

 • Bernard, 2007-11-20 12:55 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A z tym erekcjato to jakaś epidemia? Czytałem coś na Portalu Którego Imienia U Krzyśka Się Nie Wymawia. Ktoś nazwał konkurs na to coś konkursem poetyckim a samo coś formą literacką. Poczytałem i wywnioskowałem, że chodzi o wytrysk grafomanii zakończony duża ilością pustych wersów zwieńczonych jakimś słowem, które ma być zaskakujące. Do tego częstochowskie rymy. I to jest poezja i forma literacka. Matko Boska, i my łożymy na publiczną oświatę? Co prawda istnieje w narodzie takie wrażenie (podsycane m.in. przez dzieła syna kostki Rubika), że jak się kilka bzdur połamie na wersy i poprzestawia kolejność wyrazów to już jest poezja Nie wierzmy w to. Proszę.

 • ciotka Rozalia (ANIss0), 2007-11-20 13:41 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pan Józef WitasSerdecznie dziękuje za przychylne słowo zrozumienia, w to by zmusić czytelnika aby patrzył na twórczość Pana Ryszarda, Adama ciut głebiej bardziej poznawczo a nie poprzez tylko przyjemność czytania literatury napisanej w dobrym językowym guście.Postawmy swoim szarym komórkom wyższą poprzeczkę, wyjdzie nam na zdrowie szczególnie to intelektualne. Pragnę zwrócić uwagę że myśliciele, których imion i nazwisk mogłabym wypisać wiele, żyli najczęściej długo.Może w dyscyplinie myślicielstwa powinniśmy upatrywać długowieczności, na której nam tak bardzo zależy.A to jest akcent zachęcający do bardziej twórczego podejścia do ludzkiej aktywności na przykład Pana Ryszarda Adama. Hedonizm nie powinien być jedynym punktem poprzez który postrzegamy rzeczywistość, bo wówczas bywamy niesprawiedliwi wobec ludzi którzy ofiarowują nam bezinteresowną aktywność.Pozdrawiam i moher mi sie przekręcił na główce o sto osiemdziesiąt stopni z zaskoczenia po Pańskich słowach,Tak istotnie dobrze Pan zauważył muszę poddać co tygodniowej depilacji mój delikatny wąsik, tak słusznie po tej czynności używam dobrej wody.

 • Bernard, 2007-11-20 14:13 Cytuj Zgłoś nadużycie

  wujek Rozalia

 • Józefa Witas (AN0Evo), 2007-11-20 16:55 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dziękuję za miłą dyyyskusję. Amen.

 • ann13 (ANu54B), 2007-11-20 18:19 Cytuj Zgłoś nadużycie

  martyn a gdzie jest napisane, ze to moje erekcjato ?2007-11-20, 18:38Bernard, literacie boleslawiecki, co ty tam wiesz o poezji, bo o erekcjato nie masz pojęcia, poczytaj na necie na ten temat, a póżniej zabieraj głos. Jeśli tak nie jest, to napisz tutaj erekcjato, a jeżeli to ci się uda, wieczorem jestem u ciebie i wręczam ci 2 stówki poza konkursem, natomiast jeżeli tobie się nie uda, to zostaniesz tylko zwyklym impotentem twórczym. O rymach częstochowskich pogadaj z anglikiem, bo w polsce takich nie ma, język regionalny na tym portalu się nie przyjmie, bo w boleslawcu nie ma żadnej gwary, takie rymy maja swoją nazwę, wy nic nie łożycie na ten konkurs to ja opróżniam swoją prywatną skarbonkę, tylko po to, aby takim literatom jak ty dać mozliwosc wyszczekania się.

 • Salome (AN0EI6), 2007-11-20 20:37 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ann13 piękniej byś promowała swój konkurs, gdybyś nie ziała takim jadem do wszystkich, którzy Cię nie wspierają duchowo, estetycznie, i chyba dziewczyno, co najbardziej Cię boli, finansowo!Cytuję ann13: "wy nic nie łożycie na ten konkurs to ja opróżniam swoją prywatną skarbonkę, tylko po to, aby takim literatom jak ty (to o Bernardzie) dać mozliwość wyszczekania się."Uważam, że Bernardowi należą sie już te dwie stówki za zdanie definiujące to całe erekcjato: "wytrysk grafomanii zakończony duża ilością pustych wersów zwieńczonych jakimś słowem, które ma być zaskakujące."

 • Benny, 2007-11-21 00:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

  No wiecie co... Ann13 włazi z buciorami, reklamuje jakiś konkurs i jeszcze ma pretensje, że ludzie z klasą i kasą nie chcą do tego palca przyłożyć! Weź dziewczę(?) przykład z Grażyny, która wymysliła i zrobiła kilka dobrych portretów filmowych, bo w ten sposób można dobrze promować bolesławiecką kulturę. Jak na razie ten cały Twój cyrk kojarzy mi się z nijaką zabawą dla ludzi z burzą hormonów. Ale rób, rób, rzeczywistość i tak zweryfikuje ten pomysł. Bernard faktycznie powinien dostać dwie stówy od Ciebie.

 • ciotka Rozalia (ANIss0), 2007-11-21 07:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panu JózefowiDziękuję za powaaaaaaagę.Na wieki wieków.