Farma wiatrowa stanie w Warcie Bolesławieckiej?

Dyskusja dla wiadomości: Farma wiatrowa stanie w Warcie Bolesławieckiej?.


 • Kierowca (AWG5Ub), 2011-01-13 08:05 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja niedawno w Tomaszowie zainwestowałem ponad pół miliona w dom, po to żeby miec świety spokój i za nic go nie sprzedam!

 • zx (AE7Yzw), 2011-01-13 08:48 Cytuj Zgłoś nadużycie

  @wojtek. Promieniowanie mikrofalowe jest szkodliwe dla oczu i skóry. Mikrofalówka jest wyjątkowo silnym nadajnikiem (srednio 700W). Co prawda zaekranowanym, ale w wypadku awarii lub nieodpowiedzialnnej naprawy lub przeróbki promieniowanie może się wydostać na zewnątrz. Chińskie wyroby (a teraz prawie wszystko jest chińskie) mogą mieć szczeliny przy drzwiczkach. Dlatego lepiej nie oglądać podgrzewanej potrawy. A swoją drogą czy wiesz dlaczego nie należy przechodzić pod drabiną?

 • Sławek, 2011-01-13 08:51 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A tak na wszelki wypadek to czy inwestor poinformował jaką datę produkcji będą miały te wiatraki? Żeby nie było tak, że inwestror zamontuje stare wiatraki, skasuje dofinansowanie z UE a po roku złom stanie i będzie straszyć, ludziska nie dostaną ani grosza bo jak nie będzie prądu to firma się zamknie i po sprawie Więc warto wymóc aby w ewentualnej uchwale: - wyraźnie zaznaczono że ewentualan uchwała orady gminy zawierała wyraźną. Adnotację, że pozwolenie dotyczy wyłacznie instalacji wyprodukowanych po roku 2010 (a nie jest to takie łatwe dla firmy do spełnienia ponieważ ponieważ firmy produkujące wiatraki każą sobie płacić z góry) - zobowiązać firmę do przedstawienia projektów umów dzierżawy nieruchomości. I przeanalizować zasady płatności (czy umowa dzierżawy płacona jest od mocy. Nominalnej czy od produkcji prądu? ). Według mnie wszystko jest dla ludzi, tylko wymaga jednak pewnej rzetelności. I wiedzy obu stron przy zawieraniu umów. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

 • tomaszowianin (AN0ooK), 2011-01-13 10:30 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja mieszkam w tomaszowie. Jestem bardzo przeciwny wiatrakom... i nie mam zamiaru sie zgadzać. Na to aby tu powstały... to jest spokojna wieś... a nie! Teraz wielce jakąś farme wiatrową chcą postawić o której ludzie mało co wiedzą a niby współpraca trwa już 2lata... to prosze niech mi powie kto o tym wiedział i słyszał cokolwiek?

 • AMPER (AkNjEt), 2011-01-13 11:50 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Za postawienie wiatraka firma dostaje dotację od Państwa Polskiego 8 milionów zł za 1 wiatrak. Na tym tylko zarobi firma stawiająca wiatraki i osoba które wydzierżawia gród pod inwestycję. A prąd dla mieszkańców nie będzie tańszy.

 • Precz z Tomaszowa !!! (ANTBRu), 2011-01-13 12:27 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Od kiedy to inwestor tak zabiega o zwyklych mieszkańców Tomaszowa? Zaproszenia na kredowym papierze, autobusy, ulotki, ankieta co jeszcze? Zastanówcie się mieszkańcy Tomaszowa i całej Gminy- czy któraś firma zagraniczna tak walczyła o Was? W imię czego? Ekologii? Intratnej inwestycji? Waszego dobra? Czy kiedykolwiek spółka zza granicy zrobiła coś dla Was? Chodzi o szmal/kasę -nazwijcie to jak chcecie- jasne każdy chce zarabiać- ale oni zarabiają miliony niszcząc Wasze zdrowie i środowisko- subsydia z UE na wiatraki przez ostatnie lata wyniosly 6 miliarów euro. -stąd taka gotowość Inwestora. Z innej beczki- brytyjskie towarzystwo energetyczne poprosiła firmy zajmujące się nieruchomościami o dokonanie wyceny- jak spada wartość ziemi w pobliżu wiatraków odnosnie zbudowy mieszkaniowej i innych inwestycji- odległość 1, 6 km od wiatraka 60 % mniej! Generalnie jak twierdzą firmy zajmujące się nieruchomościami nikt nie chce kupować działek w pobliżu wiatraków? Dlaczego? Pytanie pozostawiam bez odpowiedzi.

 • Ja (AmRSgG), 2011-01-13 12:37 Cytuj Zgłoś nadużycie
 • trol (AtPx6m), 2011-01-13 17:40 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Średnio za jedną turbinę zlokalizowaną na dzierżawionej działce inwestorzy płacą od 25000 do 35000złrocznej dzierżawy ci sprytniejsi otrzymują udział w produkcji lub udziały w firmie.2011-01-13, 17:50Szkoda, że nie napisali czy mają podpisaną umowę na przyłączenie i odbiór wytworzonej energii do sieci przez Energię Pro w Jeleniej Górze - tam jest rzeczywista informacja na temat zaawansowania inwestycji. Warto wiedzieć, że obecne konflikty mają znaczenie przy opracowywanym Raporcie Oddziaływania na Środowisko - może to wpłynąć na negatywną opinię. Troche was tam kręcą.

 • krzesny Mariana (evgggb), 2011-01-13 18:02 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wiatraki promieniuj, to każdy wie tak samo jak anteny komórkowe, no chyba że są na kościołach to mają odpust i nie promieniują. Z wiatrakami też tak trza, I kury nie będą się niosły, a chłopy zaczną znowu pić. Lepiej już postawić ze dwie kotłownie na wyngiel ale nie w naszej wiosce, wara stąd brudnym kotłowniom, niech w mieście stawiajom tam i tak smród i bród. No chyba, że inwestory dadzą po milionie na gospodarstwo to jakoś człowiek się przemoże. Wtedy wiatraki bedą krześcijańskie.2011-01-13, 18:51Czy można gdzieś podpisac sprzeciw? Nie chce wiatrakow w naszej gminie :(.

 • Ł (evggep), 2011-01-13 21:07 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Stopwiatrakom. Eu tam mozna zgłosic protest i kto wie czy jutro po zebraniu nie zgłosimy! Zobaczcie tam jak wiele ludzi jest przeciwna!

 • ad (AtPxKu), 2011-01-13 22:13 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Niech w temacie nie wypowiadają się ludzie z poza wiosek wymienionych w projekcie. W Lubkowie jest spokój cisza i właśnie tam mam ochotę inwestować pieniądze, wiatraki świszczą i zniszczą naturalny krajobraz tych wsi. Nowogrodziec się obronił teraz szukają innych jeleni. Chcesz tani prąd to załóż solary lub turbine na strumieniu.

 • Bolec (ANTBRu), 2011-01-14 09:45 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Podobno inwestor odwolal spotkanie, heheh.

 • www.STOPwiatrakom.eu (e3Jum3), 2011-01-14 10:19 Cytuj Zgłoś nadużycie
 • mieszkanka (evggAV), 2011-01-14 10:57 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Witam! Mnie zastanawia jedna istotna sprawa dlaczego inwestor dopiero teraz organizuje spotkanie, robi ankiety i będzie dowoził ludzi na to spotkanie? A gdzie był 2 lata temu? Nie nteresowała go wtedy opinia mieszkańców! Gdy znalazło się kilka inteligentnych osób, dodam mieszkńców tomaszowa, którzy zaczeli szumieć to teraz chcą rozmawiać z mieszkańcami! Wstyd i hańba! Ludzie nie dajmy się tym oszustom! Powiedzmy stanowczo nie!

 • a kuku (ANTBRu), 2011-01-14 11:01 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Slyszalem, że inwestorowi i jego ludziom, ekspertom tak się spodobalo w tomaszowie, że zamieszkają na rok we wnętrzu jednego wiatraka, aby dać przykład, że wszystko jest ok. Nie wiadomo tylko kiedy wyjdą.