Budowa basenu ma ruszyć na początku przyszłego roku

Dyskusja dla wiadomości: Budowa basenu ma ruszyć na początku przyszłego roku.


 • Gurdulius (ANGt0o), 2009-10-22 21:57 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Co z placem gdzie zatrzymuje sie busy stoi pusty tam dopiero miala byc inwestycja i co nasze wladze odpowiom nato idalej bedzie pustka.

 • Ontus, 2009-10-22 22:39 Cytuj Zgłoś nadużycie

  E to jest basen na miarę możliwości naszego prezydenta który powie za rok "obiecałem i jest" to że nie czemu to ma nie służyć to jedno ja obietnice spełniam, wydałem publiczne pieniądze i zostawiłem gniota jako swój pomnik ale obietnice spełniłem.

 • Nie ma co narzekać Ontus na Prezydenta :-)
  Moim zdaniem jest OK i będę na niego głosował :-) Nikt nie jest doskonały. Popatrz co będzie się działo jak krzykacze dojdą do władzy ;-)
  Wtedy będziesz musiał wyłącznie pisać wszystko w superlatywach! ;-).

 • Ag, 2009-10-22 23:07 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ontus, jak niczemu ma służyć? Basen - super. Dużo możliwości tam, wszystko fajnie. Tylko ceny pewnie będa takie, że to będzie miejsce spotkan elity :P tylko to nas boli :) (no i mnie jeszcze ten projekt, ale to się wytnie :D ).

 • Ontus, 2009-10-22 23:52 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Basen - to maleństwo basenem nie będzie to raczej namiastka nie wiadomo czego Jako miejsce do zabawy w wodzie ok, ale czy coś więcej? Niektórym wystarczają substytuty czegoś, niektórym nie Dziwne w tym przypadku jest to że włodarze i cześć mieszkańców zadowolą się basenikiem a nie basenem i że ambicje na fajne rzeczy w tym mieście są takie małe. I taka konkluzja skoro udało się wybudować Centrum Ceramiki za 30 mln i korzystać będzie z niego wąska grupa mieszkańców to dlaczego, buduje się za 19 mln basenik a nie basen z którego na pewno korzystać będzie więcej osób.

 • ałumz, 2009-10-23 02:07 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie ma to jak zabrać mieszkańcom trochę zieleni która jeszcze została. Ludzie z bloku na Łukasiewicza będą mieli piękny widok na dach tego "kompleksu". Zazdroszczę im.

 • Kinio (ANGg06), 2009-10-23 06:55 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ontus, czego Ty chcesz? Aquaparku wielkości wrocławskiego? Jaki chcesz basen, bo widzę, że nie masz zielonego pojęcia o wielkościach basenów. Nasz będzie należało do największych ze średnich (25x16), większość ma baseny 25x12, 5. No, chyba, że marzy Ci się basen 50m. Z tej dyskusji widać, że wypowiadają się ci, którzy nie mają pojęcia o basenach i brak im wyobraźni przestrzennej, bo brodzik 25m2 to jest jeden z większych jaki się buduje na takich obiektach. Porównajcie go z brodzikiem na basenach otwartych, może to coś wam uzmysłowi. Ale po co ja piszę i tak zaraz dostanę, że sie nie znam.

 • Nurek (AtJkdO), 2009-10-23 08:31 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ontus najeździł sie po Poznaniach, Krakowach i innych metropoliach które liczą kilkaset tysięcy mieszkańców i próbuje to samo osadzić w realia niespełna 40 tys miasta. Człowieku! A kto to będzie utrzymywał? Podatnik? Czy bilet ma kosztować 50 zł? Pojęcia nie masz o czym mówisz. Patrz na miasta wielkości Bolesławca, a potem narzekaj malkontencie...

 • Secocen (An27MT), 2009-10-23 09:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak się dobrze wpatrzy w zdjęcia projektu basenów na stronie Urzędu Miasta ( http://um.boleslawiec.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3071&Itemid=12
  ) to przez szarość szyb przenikają jakby zakola czegoś co przypomina zjeżdżalnię. Może jednak będzie to coś miało trochę wspólnego z aquaparkiem.

 • Ontus, 2009-10-23 09:44 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wiec jak popatrzycie po miastach wielkości Bolesławca to proszę bardzo Zgorzelec -basen większy niż to co proponuje nam ten nowy w galerii, Bogatynia też, Lubań też Jelenia góra chodź jest większa tez i to 2 większe wyliczać dalej? Podoba mi się stwierdzenie "największy ze średnich" to jak wyrób czegośpodobny. Kiniu akurat pojeździłem trochę po rożnych basenach w różnych miastach małych i dużych i stwierdzam że jeśli w mniejszych pipidówach dało rade zrobić większe to dlaczego nie u nas? Przecież to my mieszkamy w Mieście "przyjaznym wszystkim" począwszy od inwestorów i skończywszy na mieszkańcach. Chodzi o to że ktoś usiłuje wcisnąć nam gniota i i są tacy co mu klaszczą. A kto to będzie utrzymywał? Społeczeństwu już chyba i tak nie robi różnicy czy urzędnicy przekażą pieniądze z naszych podatków na basen który będzie przynajmniej można nazwać basenem czy na nagrody dla siebie za nic nie robienie.

 • Nurek (AtJkdO), 2009-10-23 10:07 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ontusie stawianie za przykład Bogatyni (bardzo bogatej gminy) czy większej Jeleniej Góry jest trochę nie na miejscu. W Lubaniu masz 25mx12, 5m. Dalej Zgorzelec 25 x 12, 5 m - w Bolesławcu będzie 25 x 15, 4 m czyli większy, plus dodatkowe atrakcje, których w tamtych miastach nie ma. Ps. Skąd to się w ludziach bierze takie malkontenctwo?

 • Ontus, 2009-10-23 10:27 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bo Lubań czy Zgorzelec są dużo mniejsze od Bolesławca. Wiec jeśli już sugerujesz arytmetykę to przelicz powierzchnie basenu na mieszkańca i ci wyjdzie że na przysłowiowego bolesławianina będzie powierzchni mniej niż w tych miastach. Dlaczego mam się cieszyć ze będę miał gorzej? No fakt mogłem nie mieć wcale. I tu jest sedno sprawy czyli podejście "ciesz się ze nie szczekasz bi dobra impreza była" Wszystko jest na miarę pewnych ambicji i możliwości a tu jasno widać że ambicje są mierne a możliwości nie pokrywają się z wizerunkiem miasta obfitości. A i brak choćby małego spojrzenia w przyszłość, bo za parę lat okażę się że brodzik jest za mały.

 • Nurek (AtJkdO), 2009-10-23 12:53 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Eh Ontus. Wg Twojego rozumowania Wrocław powinien mieć kilka basenów o dł. 2 km... Pozdrawiam i bez odbioru.2009-10-23, 12:53*o dł. 2 km każdy.

 • Ontus, 2009-10-23 13:00 Cytuj Zgłoś nadużycie

  I tu się mylisz bo jaka przeliczysz wszystkie kryte baseny we Wrocławiu to wyjdzie ci podobny stosunek jak w każdym mieście. Bo to są akurat dane które bierze się pod uwagę przy projektowaniu tego typu inwestycji. U nas jedynie co wzięto pod uwagę tylko to ze lepszy będzie każdy brodzik niż żaden.

 • Cat (A7bxax), 2009-10-24 13:50 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Szkoda ze nikt nie mysli o mieszkancach z blokow wokol placu. Jedni beda mieli widoki na dach, drudzy na garaze lub wjazd do nich a inni na parkujace gdzie popadnie samochody. Wszyscy za to beda miec > swieze< powietrze! Ciekawi mnie tylko co sie stanie z tymi pieknymi dorodnymi drzewami: debem od str. Lukasiewicza, trzema lipami na skarpie i pozostalymi. Szkoda tez ze nikt nie pomyslal o starszych ludziach, ktorych nie brakuje w okolicznych domach i dla ktorych alejka z lawkami, zielenia stanowila miejsce wypoczynku. Coz ci co podejmuja decyzje mieszkaja poza centrum miasta i nie bardzo zdaja sobie sprawe jaki ten plac jest maly i jak tu bedzie ciasno.