Kolejne przypadki zakażenia koronowirsuem w powiecie i śmierć 64-latka

Dyskusja dla wiadomości: Kolejne przypadki zakażenia koronowirsuem w powiecie i śmierć 64-latka.


 • Wiolka (d3LKPL), 2020-05-02 14:47 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Odkąd dowiedzieliśmy się z mężem o panującym koronawirusie staramy się robić zakupy raz na około 10 dni. W zeszłą środę pojechałam o godzinie 21 do Biedronki na Wróblewskiego. Bardzo się zdziwiłam bezmyślnością klientów. W sklepie było około 15 osób z czego ja i jeszcze jedna pani miała maseczkę i rękawiczki, reszta klientów miała pseudo maseczki czyli jakieś szaliki itp., które co chwilę ściągali, bo chyba było za gorąco. Bez rękawic dotykali towarów, których i tak nie kupowali. Ja starałam się dobrze zastanowić co potrzebuję zanim tego dotknęłam, żeby nie stwarzać zagrożenia dla innych. A co więcej mnie zdziwiło ludzie przychodzili całymi rodzinami, z dziećmi, jakby nic wokół się nie działo. Dlaczego ludzie są tak nieodpowiedzialni i narażają innych, którzy starają się naprawdę uważać, bo mają np. w domu osoby chore , dla których zarażenie koronawirusem byłoby pewną śmiercią. Trochę racjonalnego myślenia i rozwagi to może będzie mniej zachorowań!

 • Ehh szkoda gadać (d3LKRp), 2020-05-02 17:31 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pani Wiolu .. Bo to jest takie je..ne polskie myślenie polak zawsze mądrzejszy aż do szkody. W du..pie mają czy pani czy ja czy ktoś ma rodziny starszych rodzicowz chorobami już itp i ci idioci nie rozumieją że dla tych starszych osób to może być wyrok . Trzeba te Polskę jeszcze ze dwa razy rozebrać to może powstanie w niej w koncu jakieś myślące społeczeństwo szanujące się wzajemnie a nie żeby tylko jeden polak drugiego zaj..ł .

 • Łukasz (d3LKRp), 2020-05-02 19:03 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Widać telewizja zasiała w was tyle strachu że masakra , ja codziennie pracuje i co mam powiedzieć . Co to jest tyle zakażeń na tyłu mieszkańców media sieją panikę i tyle w temacie , jak by nie media to nikt by nic się nie bał i ludzie żyli by normalnie

 • redaktor (d3LKQG), 2020-05-02 20:30 Cytuj Zgłoś nadużycie

  W Polsce co 9 minut umiera chory na niewydolność serca ! Rocznie umiera około 400 tys. Polaków ! W Polsce rak zabija blisko 110 tysięcy osób, z czego około 100 tysięcy umiera w wyniku nowotworów złośliwych. Polska o nich zapomniała, bo ważniejszy jest medialny bełkot na temat COVIT-19 . Gdyby nie medialna nagonka, to pewnie na COVID-19 ciężko było by dostać tydzień zwolnienia lekarskiego z pracy.

 • opamiętajcie się (d3LKQa), 2020-05-02 20:39 Cytuj Zgłoś nadużycie


 • Karo (d3LKRp), 2020-05-02 21:17 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ludzie nie pilnują siebie łażą bez potrzeby do marketów 4 razy dziennie przeważnie starszych widać. Ja staram się unikać dużych sklepów wolę więcej zapłacić a zrobić zakupy bezpiecznie i raz w tyg po mimo tego że jestem młodą osobą i poiwnnam mieć gdzieś wirusa jak większość młodych...

 • Narodowy Fundusz Zdrowia (d3LKQa), 2020-05-02 21:28 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pani Wiolu, a zainstalowała sobie pani aplikację ProteGo. Dla własnego i innych bezpieczeństwa niech Pani to zrobi. Gorąco zachęcam. To ważne byśmy czuli się bezpieczni.

 • Piotrek (d3LKPL), 2020-05-03 10:57 Cytuj Zgłoś nadużycie

  "To ważne byśmy czuli się bezpieczni" - no właśnie. Z tego co czytałem o tej aplikacji to nie zapewnia ona należytej ochrony danych osobowych użytkownika i nie ma żadnej gwarancji niewłaściwego ich wykorzystania. Ale jak komuś to nie przeszkadza że idziemy w stronę inwigilacji obywateli jak w Chinach to niech sobie to instaluje. A co do bezpieczeństwa to stuprocentowego nic nie zapewni, do tego wszyscy musieliby siedzieć w domu co przyniosłoby więcej szkody niż pożytku.

 • Narodowy Fundusz Zdrowia/Ministe (d3LKRm), 2020-05-03 11:11 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie Piotrze, dokładamy wszelkich możliwych starań, aby aplikacja działała poprawnie i nie zbierała żadnych wrażliwych danych lub takich, które mogą doprowadzić do identyfikacji użytkownika. Gdyby jednak do tego doszło, zapewniamy że dane te, nie zostaną wykorzystane przeciwko obywatelom. Proszę nam zaufać.