Kontrole policji. 59 osób bez ważnego celu poza domem. Posypały się mandaty i pouczenia

Dyskusja dla wiadomości: Kontrole policji. 59 osób bez ważnego celu poza domem. Posypały się mandaty i pouczenia.


 • Mario (ekhwxL), 2020-04-03 15:53 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Polski Związek Działkowców

  Komunikat Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców z dnia 3 kwietnia 2020 r. w sprawie obowiązujących przepisów w zakresie dostępu do działki w ROD - 03.04.2020
  W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej sprzecznymi informacjami nt prawa działkowca do przebywania na działce w ROD, informujemy, że na gruncie obowiązującego prawa brak jest podstaw dla formułowania wniosku, aby obowiązywał zakaz przebywania na działkach ROD.
  W szczególności wskazać należy na fakt, że działkowiec posiada tytuł prawny do indywidualnej działki. Co więcej, działkowcowi przysługuje prawo własności do naniesień i nasadzeń zlokalizowanych na tej działce. Zakaz przebywania na działce byłby zatem równoznaczny z wprowadzeniem wobec działkowca ograniczenia w korzystaniu z chronionych ustawą praw majątkowych, a nawet prawa własności. W obecnych warunkach żaden przepis prawa powszechnego nie statuuje takich ograniczeń. Warto podkreślić, że specyficzne rozwiązania prawne obowiązujące w ROD, gdzie poszczególne obszary (działki) mają indywidualnych, „prywatnych” dzierżawców, wykluczają też możliwość zakwalifikowania działek jako terenów zielni pełniących funkcje publiczne.
  Krajowy Zarząd PZD pragnie podkreślić, że mając świadomość powagi sytuacji wywołanej epidemią, w ramach posiadanych uprawnień, PZD podjął decyzję o zamknięciu terenów ROD dla osób trzecich. W funkcjonowaniu ROD wprowadzono również szereg obostrzeń dotykających działkowców, m.in. wyłączono z użytkowania przestrzenie wspólne w ogrodach, jak place zabaw, świetlice itp. Do działkowców kierowane są komunikaty o ograniczenie do minimum aktywności na terenie ROD, zachowanie szczególnej ostrożności, powstrzymanie się od bezpośrednich kontaktów z osobami spoza najbliższej rodziny.
  Jednocześnie, mając na uwadze sygnały o próbach nakładania na działowców mandatów w związku z pobytem na działce, jak również z powodu przemieszczania się w celu dotarcia na działkę w ROD, KZ PZD wskazuje, że powyższe działania budzą poważne wątpliwości w kontekście obowiązujących przepisów. Stoją też w sprzeczności z publicznymi wypowiedziami przedstawicieli władz, w tym Ministerstwa Zdrowia. Niewątpliwie w określonych stanach faktycznych wyjazd na działkę w ROD może być zaliczany do kategorii przemieszczania się w celu zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.
  Wskazując na powyższe, KZ PZD apeluje do działkowców, aby pomimo przysługujących im praw, maksymalnie ograniczyli wizyty na działkach. Jakkolwiek teoretycznie, przy należytej ostrożności, pobyt na działce nie powinien rodzić ryzyka, to jednak nie zawsze wszystko możemy kontrolować. Pamiętajmy, w obecnych warunkach, każda zbędna aktywność poza miejscem zamieszkania, to zwiększenie ryzyka. Ograniczmy wizyty w ROD i dopilnujmy, aby zarówno w ogrodzie, jak i w drodze do niego, zachować maksimum ostrożności. Co więcej, widząc przypadki naruszenia prawa, nie wahajmy się zawiadomić o nich organów porządkowych. Ścisłe respektowanie ograniczeń, nawet jeżeli są uciążliwe, jest konieczne, zarówno dla dobra nas samych, jaki i ogółu społeczeństwa.
  Krajowy Zarząd PZD
  3 kwietnia 2020 r.

 • anonim (ALxcsZ), 2020-04-03 16:13 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A jeśli się jedzie samemu samochodem to też mandat?

 • anonim (ANUTjr), 2020-04-03 16:22 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeśli jeździ się bez celu....

 • Andrzej (VahXa), 2020-04-03 16:23 Cytuj Zgłoś nadużycie

  https://oko.press/rpo-kwarantanna-i-zakaz-poruszania-sie-sprzeczne-z-konstytucja-sa-do-podwazenia/

  I nie chodzi o polskie "kto mi zabroni" ale przestrzeganie prawa. Odwoływanie się do rozsądku obywatela to nie jest stanowienie prawa jeżeli ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem to jest jego problem. Panowie policjanci proszę przeczytać nie może być wprowadzony zakaz przemieszczania się tylko jego sposób i trzymajmy się tego bo za dwa dni będziecie jeździli na interwencje domowe bo żona męża lub odwrotnie.

 • anonim (ALlaW1), 2020-04-03 16:48 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Coraz większy problem i więcej zakazów dlatego, że to rząd jest odpowiedzialny za rozszerzanie się wirusa bo zamykając granice i wprowadzając powrót do domu nie zabezpieczył: po 1. Odpowiedniej ilości testów. 2. Obowiązkowej, zorganizowanej w internatach, hotelach itp. kwarantanny wszystkich wjeżdżających na teren Polski. To spowodowało rozsianie się koronawirusa.

 • Remik (A8svGQ), 2020-04-03 16:49 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Boisko na budowlance caly czas zajete mlodziez gra. A nawet ojcowid z synami.brama zamknieta

 • anonim (anwXq), 2020-04-03 16:58 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (ALlaW1) napisał(a):

  Coraz większy problem i więcej zakazów dlatego, że to rząd jest odpowiedzialny za rozszerzanie się wirusa bo zamykając granice i wprowadzając powrót do domu nie zabezpieczył: po 1. Odpowiedniej ilości testów. 2. Obowiązkowej, zorganizowanej w internatach, hotelach itp. kwarantanny wszystkich wjeżdżających na teren Polski. To spowodowało rozsianie się koronawirusa.

  Co prawda to prawda.... A ludzi mają za głupich baranów i tylko co chwile nowe obostrzenia wydają. Bezprawne zresztą. Zrobił rząd głupstwo, a teraz próbuje usilnie ratować sytuacje....

 • anonim (A8svbY), 2020-04-03 17:23 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Podstawy prawnej brak dla wystawionego mandatu. Nie ma ogłoszonego stanu wyjątkowego lub nadzwyczajnego.

 • J (qe8tC), 2020-04-03 17:35 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ci ,ktorzy wychodza bez powodu widac ,ze niczego sie nie boja ..Proste wyjscie zadnych mandatow zatrudnic ich do pracy w szpitalu ...

 • Ja (qe8tC), 2020-04-03 17:36 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ci ,ktorzy wychodza bez powodu widac ,ze niczego sie nie boja ..Proste wyjscie zadnych mandatow zatrudnic ich do pracy w szpitalu ...

 • anonim (ALxJNM), 2020-04-03 18:00 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (ANUTjr) napisał(a):

  Jeśli jeździ się bez celu....

  nie ma takiego czegoś jak jazda "bez celu"

 • anonim (ALxJNM), 2020-04-03 18:02 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Ja (qe8tC) napisał(a):

  Ci ,ktorzy wychodza bez powodu widac ,ze niczego sie nie boja ..Proste wyjscie zadnych mandatow zatrudnic ich do pracy w szpitalu ...

  "wychodza bez powodu" - takie "coś" nie istnieje, "powód" jest zawsze.

 • Karo (AsFm7k), 2020-04-03 18:45 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A po Gdańskie małolaty się błąkają. Gdzie rodzice tych bachorów

 • Poiygh (hjJGi), 2020-04-03 19:04 Cytuj Zgłoś nadużycie

  I takich jak ty niech leczą w tym szpitalu

 • Trrtyy (hjJGi), 2020-04-03 19:05 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wali wam na mózg stare zgredy