Uwaga! Będą kolejne rządowe ograniczenia związane z koronawirusem

Dyskusja dla wiadomości: Uwaga! Będą kolejne rządowe ograniczenia związane z koronawirusem.


 • Ty (eDMmXo), 2020-03-31 11:09 Cytuj Zgłoś nadużycie

  To niech wprowadzą w wawie takie zakazy, a nie przenoszą na całą Polskę. U nas jest porządek!.

 • anonim (ANUZd2), 2020-03-31 11:15 Cytuj Zgłoś nadużycie

  I dobrze, niech wprowadzają. Jak, gamonie, nie rozumieją próśb, to trzeba karać i nawet auta rekwirować.

 • anonime (AQ6tTS), 2020-03-31 11:31 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Od jutra wprowadzenie Stanu Wyjątkowego. Operacja dawno już przygotowana. Czekano tylko na pretekst.

 • anonim (ANbZGk), 2020-03-31 11:54 Cytuj Zgłoś nadużycie

  ja choruje na nadciśnienie jestem młody i nie chce sie zarazić :(

 • anonim (ALxJrW), 2020-03-31 12:40 Cytuj Zgłoś nadużycie

  "obostrzenia ? .... a gdzie stan wyjątkowy ? aaa nie może być stanu wyjątkowego bo by nie można było wymienić Prezes Sądu Najwyższego. To nie ma obostrzeń."
  - jeden z wpisów w necie

 • anonim (ALxJrW), 2020-03-31 12:50 Cytuj Zgłoś nadużycie

  "W czasie stanu nadzwyczajnego nie mogą być zmienione: Konstytucja, ordynacje wyborcze do Sejmu, Senatu i organów samorządu terytorialnego, ustawa o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej oraz ustawy o stanach nadzwyczajnych.

  Konstytucja RP stanowi także, że: „w czasie stanu nadzwyczajnego oraz w ciągu 90 dni po jego zakończeniu nie może być skrócona kadencja Sejmu, przeprowadzane referendum ogólnokrajowe, nie mogą być przeprowadzane wybory do Sejmu, Senatu, organów samorządu terytorialnego oraz wybory prezydenta RP, a kadencje tych organów ulegają odpowiedniemu przedłużeniu. Wybory do organów samorządu terytorialnego są możliwe tylko tam, gdzie nie został wprowadzony stan nadzwyczajny".

  Zatem wprowadzenie w najbliższym czasie w Polsce stanu wyjątkowego z powodu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 spowodowałoby istotne przesunięcie zaplanowanych na maj br. wyborów na urząd prezydenta RP.

  Stan wyjątkowy może pociągać za sobą pewne (proporcjonalne do stopnia zagrożenia) ograniczenia wolności i praw człowieka i obywatela. Organy państwa nie mogą oczywiście wszystkiego. Konstytucja RP gwarantuje, że nawet stan wyjątkowy nie może ograniczać wolności i praw w takich obszarach jak: godność człowieka, obywatelstwo, ochrona życia, humanitarne traktowanie, ponoszenie odpowiedzialności karnej, dostęp do sądu, dobra osobiste, sumienie i religia, prawo petycji oraz rodzina i dziecko.

  Szczegółowy zakres, w jakim wolności i prawa człowieka i obywatela mogą być ograniczone w czasie stanu wyjątkowego określa ustawa z dnia 21 czerwca 2002 r. o stanie wyjątkowym.

  ... wprowadzenie stanu wyjątkowego
  „w sytuacji szczególnego zagrożenia konstytucyjnego ustroju państwa, bezpieczeństwa obywateli lub porządku publicznego, w tym spowodowanego działaniami o charakterze terrorystycznym lub działaniami w cyberprzestrzeni, które nie może być usunięte poprzez użycie zwykłych środków konstytucyjnych" (art. 2 ust. 1 ustawy)."

  Do wyborów, rząd zapewni każdemu urnę.

 • mp (A81bR0), 2020-04-01 07:26 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Na YouTube, natrafiałem na przeróżne filmiki. Od pierdzenia w zapalniczkę, poprzez tragiczne wypadki, do obcinania głów przez islamistów. Dokładnie !
  Poniższy film został przez YouTube usunięty.
  Został przez kogoś zgłoszony, jako naruszający spokój społeczny. I cenzura portalu się do tego zastosowała.
  Za tym idą groźby. Dalszych restrykcji, włącznie z zamknięciem konta.To ostatnie mnie przeraziło!
  Jak ja przeżyję bez kanału na YouTube ?!
  https://www.metacafe.com/embed/12049815/strach2