Co z opłatami za zamknięte prywatne przedszkola?

Dyskusja dla wiadomości: Co z opłatami za zamknięte prywatne przedszkola?.


 • ZK Polska (ALxcSj), 2020-03-25 09:51 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (woexj) napisał(a):

  Skoro przepisy prawa mówią o tym, że nikt nie ponosi odpowiedzialności to za te dni w których dziecko nie mogło uczęszczać do przedszkola prywatnego powinna być pomniejszona opłata miesięczna. Bo nikt z dzieci ani rodziców nie jest winien stanu epidemii. I prawdą jest to, że każdy przedsiębiorca musi się liczyć że stratami. Tak samo pracownicy dostaną 80%opiekujac się dzieckiem. Więcej zrozumienia dla nas rodziców. My sobie nie wybraliśmy, że jest epidemia.

  Wybraliście. Podpisaliście sobie umowy z pracodawcą co do obniżenia pensji do 80% jak i podpisaliście umowy abonamentowe z przedszkolem.
  Są też obiady abonamentowe i jak nie przyjdziesz na obiad to odliczają ci za niezjedzoną zupę? :)

  Umowa abonamentowa - zastanów się co to oznacza i czym się różni od umowy o pracę albo umowy o dzieło.
  Nie podpisałeś z przedszkolem umowy o dzieło z zaliczką bo jakbyś taką podpisał to wtedy możesz oczekiwać zwrotu.

 • Ty (AE44Vt), 2020-03-25 10:54 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja mam wspaniałe przedszkole, jedno z wymienionych w artykule. I zapłacę normalnie bo zależy mi aby ono przetrwało i jak to się wszystko skończy nadal uczylo moje dziecko, bo wykonują tam codziennie mnóstwo wspaniałej pracy. Codziennie dostajemy masę inspiracji do pracy z dzieckiem, filmiki, wierszyki, piosenki, bajke czytana na dobranoc przez nasze Panie z przedszkola. Czy one nie pracują? Mnóstwo pracy wkładają w to byśmy nie nudzili się codziennie z naszymi dziećmi w domu.

 • Ty (AE44Vt), 2020-03-25 11:09 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A może tym co nie mają z czego zapłacić bo stracili pracę przesunąć płatność tak jak to robi ZUS ze składkami dla małych firm? Nikt nie anuluje płatności tylko przesuwa ja w czasie na później, w ratach. Niech zapłacą Ci co udowodnią utratę dochodu jak wszystko wróci do normy. I wilk syty i owca cała.

 • anonim (hjJ2f), 2020-03-25 12:42 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Anna (AHdPPm) napisał(a):

  On chyba łączy się z ogłoszeniem upadłości. W takim razie takie przedszkola zapewne zostaną zamknięte. Brak środków na utrzymanie=ogłoszenie upadłości.

  Tak samo ze studentami. Nie mieszkają w wynajętych pokojach, nie używają wody, prądu itp. a płacić muszą. Też właściciele mogliby opuścić cenę.Niech też troszkę stracą.Znaczna część rodziców tych studentów traci płynność finansową, bo nie pracują teraz.

 • Bubinka111 (hjJkJ), 2020-03-25 12:51 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ludzie, ktorzy to pisza widocznie nie maja co robic i zwyczajnie sie nudza... Z tego co mi wiadomo PRZEDSZKOLE KRAINA MARZEŃ dba na wysokim poziomie o swoich rodziców i dzieci jak ZAWSZE! Nie musza od nikogo uczyć się szacunku bo Szacunek to w tym przedszkolu Podstawa! Myślę, że właśnie teraz wychodzi kto jakim jest człowiekiem i co odgrywa w życiu najważniejszą role....Przykre jest to że oczerniacie ludzi na forum nie mając absolutnie racji... Wiem też, że Kraina Marzeń informowała rodziców o obniżeniu czesnego... Dajmy czas Organom prowadzacym na podjecie słusznych decyzji. Tak, aby dzieci mogły spokojnie wrócic do przedszkola po tym wszystkim co sie dzieje, pozdrawiam

 • Martes (hjJkx), 2020-03-25 13:19 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czekam na informacje od przedszkola (B~a)jakie zarząda oplaty, jezeli będą pomniejszone tylko o posiłki wystosuje już przygotowane zgodnie z ustawą pismo .. bo coś czuję ,ze nie wyjdzą na przeciw.. no ale miejmy nadzieję.. i czekajmy.

 • Front (hjJqj), 2020-03-25 13:55 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pani która nakłamała bez żadnych podstaw do tej redakcji mam nadzieje ze zostanie pozwana do Sądu oraz usunięta z Przedszkola które tak piętnuje i redakcja ktora bez potwierdzenia prawdy wystawia to na strone .oczywiscie robi to tez w swoim interesie !

 • anonim (dtcHPT), 2020-03-25 13:57 Cytuj Zgłoś nadużycie

  (...) prędzej padnie niż zwolni rodziców z płacenia. On dostaje kasę z miasta nawet teraz jak nie musi pracować i nie ma dzieci w przedszkolu. Nie ma zużycia prądu wody , kosztów sprzątania itd. (...) chce kasy nawet teraz jak rodzice mogą mieć mniej pieniedzy, bo dla niego to jest najważniejsze

 • Ja (hjJqj), 2020-03-25 14:23 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie pseudo redaktorze a gdzie są posty dodane przez włascicieli Przedszkoli na FB wstyd i hańba !!!

 • Pamparam (hjJkJ), 2020-03-25 14:30 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak ktoś piszę prawdę to post szybciutko zostaje usunięty... Jakies czary Mary! Może kolejnym razem zanim cos napiszecie zbadajcie sprawe do końca a nie puszczacie ploty w świat!

 • Agirnik (hjJkJ), 2020-03-25 14:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do czytelniczki, ktora opisała sprawę.... Czy Pani przedszkole do którego uczeszcza dziecko nie kontaktowalo sie z Pania w sprawie platnosci? Czy nie dostaliście jako rodzice żadnej informacji? Organizowane są dla dzieci jakieś zajęcia on-line? Prosze o odpowiedź

 • Marta (ALxJIG), 2020-03-25 14:48 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Stała się bardzo niefajna rzecz, że ten artykuł powstał bez sprawdzenia wszystkich informacji. Tak szumnie przywoływane stanowisko UOKiKu zostało zaktualizowane w związku z sytuacją epidemii: https://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/1463508,koronawirus-czy-placic-za-prywatne-przedszkole.html?fbclid=IwAR2pAmNZbGAPZhtMtEKuHCb_-XPTHsmKyOgnLi_90niQF_ONrQWmrCWFkEo
  Na temat zamknięcia placówki wypowiedzieli się też prawnicy, cytuję post ogólnodostępny na facebooku:
  Kancelaria Adwokacka Adwokat Beata Patoleta:
  https://www.facebook.com/adwokatBeataPatoleta/posts/875985326177650
  Może zamiast rozpętywać burze na stronie (która w komentarzach zamienia się we wzajemne, nikomu w obecnej sytuacji niepotrzebne obrażanie się) należałoby, jako lokalne media, którymi przecież jesteście zwrócić się do naszych lokalnych władz z zapytaniem: 1. Czy i jak zamierzają wspomóc w obecnej sytuacji placówki, które odciążają miasto w opiece nad dziećmi? 2. Czy i jak zamierzają wspomóc w obecnej sytuacji Rodziców, którzy mają w tych placówkach swoje dzieci? 3. Co zrobi miasto, jeśli placówki się zamkną, bo nie udźwigną w obecnej sytuacji kosztów stałych, a Rodzice po powrocie do pracy nie będą mieli gdzie oddać swoich dzieci? Myślę, że merytorycznie przekazana wiedza byłaby tutaj bardziej potrzebna wszystkim zainteresowanym, niż rozpętana teraz nikomu niesłużąca wojna. Pozdrawiam.

 • anonim (ALxJEQ), 2020-03-25 15:21 Cytuj Zgłoś nadużycie

  "pomuwienia" - analfabeci "nauczają"? Gdzie rodzice wysyłacie dzieci?

 • Martyna (ePYATo), 2020-03-25 16:13 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Cóż za lekkomyslnosc słów.
  Jak można być w gotowości by prowadzić zajęcia skoro, taka forma mogłaby narazić setki tysięcy ludzi.
  W tym wypadku nie mogą być gotowi ponieważ mają zakaz. Przypne również o tym że na pracowników dostaną pieniądze z państwa jeśli tylko się postarają.
  A na opłaty? A kto w takim wypadku zarządu wszystkiego, bądź będzie patrzył rygorystycznie. Główni prowadzący nasza gospodarkę obniżają ceny, dają żywność, przeistaczaja swoją działalność. Z każdym należy się dogadać. I pomyśleć co dalej i jak można zaradzić kryzysowi dla prowadzących przedszkola a nie wymagać. Bo równie dobrze można by wypisać dziecko na okres nie pracującego przedszkola i co jeśli zrobiłby tak większość??

 • Krzysiek (AE44Vt), 2020-03-25 20:35 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przedszkole z ulicy słynnego malarza, obniża opłaty w okresie przerwy wakacyjnej. Jak to jest raz można a raz nie? Czyżby w/w okresie nie było kosztów związanych z prowadzeniem działalności? Bardzo dziękuję za poruszenie tego tematu. Wielkie brawo