Polska Akademia Nauk o Bolesławcu: miasto kryzysowe

Dyskusja dla wiadomości: Polska Akademia Nauk o Bolesławcu: miasto kryzysowe.


 • anonim (evKuXC), 2021-01-20 10:29 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Da się to wyczuć po najwyższych podatkach. Z czegoś to wszystko trzeba utrzymać dzięki czemu wygrywało się wybory... Wyssają to miasto i rozlezą się, a kolejni prezydenci będą mieli mega problemy..

 • Chf (hjHlV), 2021-01-20 10:36 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Miasto nigdy funkcji społecznych nie spełniało rządzi stara komuna korupcja i bydło które swoją „inteligencje” czerpie z kcksiazeczki

  Nadal prześladuje się Polaków nadal niszczy due ludzi blokuje rozwój tym ktorzy mogliby zagrozić bydłu które wykazywali się partii

  Sposób rozumowania tych ludzi jest rak ograniczony zevoni już nie tylko nue idą do przodu ale wręcz cofają się

  Można kostkę brukowa zmieścić odmalować kamienice ale niczego nie zmieni bo ludzie się nue zmieniają

  Bolesławiec jest miastem zbuntowanym przeciw Polsce ludzie ram zawsze musza pracować dla obcych bo nie posiadają tożsamości a tym którzy historie rodzin znają zabierają pamięć

 • czaq (hjc82), 2021-01-20 10:41 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Niestety podczas ostatnich wyborów prezydenckich oddałem głos na Romana, teraz widze jaki ten głos był nierozsądny, sam wsparłem ten układ, czego niestety żałuję...

 • Hołownia (qnQoC), 2021-01-20 10:49 Cytuj Zgłoś nadużycie
  czaq (hjc82) napisał(a):

  Niestety podczas ostatnich wyborów prezydenckich oddałem głos na Romana, teraz widze jaki ten głos był nierozsądny, sam wsparłem ten układ, czego niestety żałuję...

  Szkoda głosu tylko Prezydentem miasta Tusk lub Stasik

 • mi, 2021-01-20 11:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bolesławiec jest specyficznym miastem z racji takiej , że po drugiej wojnie światowej osiadło w nim 10 tysięcy repatriantów z byłej Jugosławii powiązanych ze sobą koligacjami rodzinnymi, dlatego nadal, jest to miasto hermetyczne, gdzie osoby z zewnątrz nie są mile widziane.

 • anonim (hjcWz), 2021-01-20 11:27 Cytuj Zgłoś nadużycie
  mi () napisał(a):

  Bolesławiec jest specyficznym miastem z racji takiej , że po drugiej wojnie światowej osiadło w nim 10 tysięcy repatriantów z byłej Jugosławii powiązanych ze sobą koligacjami rodzinnymi, dlatego nadal, jest to miasto hermetyczne, gdzie osoby z zewnątrz nie są mile widziane.

  Masz rację, ale poczytaj historię, w naszym mieście mieszkają ludzie, którzy pochodzą z kresów wschodnch, Polacy których wywieziono do Sybiru, a po wojnie przyjechali do Polski, oraz ukraincy, którzy przez Rumunię uciekli do Jugosławii. Z Jugosławii przyjechali do Polski i zamieszkali w Bolesławcu i okolicach.

 • Orion (anwYX), 2021-01-20 11:31 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Skutek demograficzny jaki obserwujemy jest wynikiem dużo wcześniej przyjętej polityki Panów Sekretarza Miasta i Prezydenta, która polegała na tym, że My bolesławianie będziemy tanią siła roboczą dla zagranicznego biznesu. Który się ulokował w strefie a ukochana władza będzie nas utrzymywać w ciągłym przekonaniu, że to najlepsze rozwiązanie więc będzie ją piastować bez końca. Bo My bolesławianie damy się ogłupić a przez to władza tych panów będzie mogła na nas bez końca pasożytować. A my ogłupieli będziemy bez końca ich i ich pupilków wybierać aby nami rządzili. Ta sytuacja demograficzna wynika z tego, że dajemy się ogłupić garstce pasożytów. Bo o etosie pracy nikt z nich nie jest wstanie nic powiedzieć, nawet Jego Ekscelencja Biskup a co dopiero proboszczowie a co dopiero rzeczeni panowie a co dopiero popierajaco-demonstrujący LGBT.

 • anonim (ANUuyi), 2021-01-20 11:37 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie rozumiem tych zarzutów. To jakiś naukowy bełkot akademików. Nie kupuję tego.

 • ZK Polska, 2021-01-20 11:58 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Funkcje społeczne to miasto już dawno zatraciło. Jak pamiętam czasy z 20 lat temu to inicjatywa kulturalna należała do ludzi (RockBlokwBok, Blues nad Bobrem, Glin iada, BKS i inne sporty) a teraz wszystko przejęli urzędasy i oni organizują.
  Kiedyś jeden basen w lecie był otwarty i na sto procent w lutym wiedziałeś że będzie otwarty a teraz tego pewnym być nie można chociaż basenów są cztery :)
  Kiedyś było pewne lodowisko kryte ale już go nie ma, byłeś pewny że jak zrobisz sobie grilla na podwórku czy ognisko nad Bobrem to będzie zabawa a dzisiaj jesteś pewny że Straż Miejska cię przegoni.
  Nawet pewności że fontannę włączą nie ma :)
  Autobusy znowu nie pasują do godzin pracy a jak jest to jeden na 50 pasażerów.
  PKS na strefę w Wykrotach nie dojeżdża chociaż jest niedaleko a do Lwówka autobusy jeżdżą jak kiedyś w święta państwowe :)

  Takie ma miasto funkcje społeczne.

 • ZK Polska, 2021-01-20 12:03 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Aha, zapomniałem że szpital "leczy" i nie ma to związku z plandemią bo przed nią wiadomo jak było.
  Ogólnie z miasta zrobili noclegownię i nie ma co przeglądać planów kulturalnych i sportowych bo wiesz że nic nie stracisz jak nie będziesz uczestniczył.
  Tylko Straży Miejskiej można być pewnym że przyjedzie na pewno :)

 • bolesławianin (dmH5rB), 2021-01-20 12:04 Cytuj Zgłoś nadużycie

  to wina władz nie jakiegoś covida itp. to nie płatny ranking w ktorym za wpisowe dostaje sie nagrode aby pózniej pokazać ja grzyba w kablówce

 • bolo, 2021-01-20 12:15 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ale za to ceny nieruchomości zapieprzają w górę w kosmicznym tempie. Gratuluję głupolom, którzy tyle płacą deweloperom!

 • Zocha (anwfg), 2021-01-20 12:20 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przyjechałam do tego miasta z innego, większego na północy polski. Odczuwam tu hermetyczność ludzi, kliki i duuuuze powiązania, wcześniej tego nie znałam. Tak zgadzam się, ze Bolesławiec nie jest społeczny, nie stara się być DLA ludzi.

 • sabotaż antoniego smoleńskiego (AE7ofK), 2021-01-20 12:29 Cytuj Zgłoś nadużycie

  pis zniszczył naszą piękną ojczyznę

 • anonim (ANUyWS), 2021-01-20 12:37 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (ANUuyi) napisał(a):

  Nie rozumiem tych zarzutów. To jakiś naukowy bełkot akademików. Nie kupuję tego.

  To się dokształć. Żaden bełkot, wszystko co tam analizują - zgadza się z rzeczywistością. Niestety.