Polska Akademia Nauk o Bolesławcu: miasto kryzysowe

Dyskusja dla wiadomości: Polska Akademia Nauk o Bolesławcu: miasto kryzysowe.


 • ona (eltC24), 2021-01-20 12:48 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wykluczenie społeczne
  socjologia {odmowa realizacji praw ,dyskryminacja w dostępie do instytucji integrujących ,społeczna stratyfikacja na -grupy wewnątrz i grupy na zewnątrz wyjaśniając to wszystko tak jak piszą moi poprzednicy w mieście tym rządzi klika , która dba o swoje tylko interesy , pozwala zatrudniać na stanowiskach rodzinę z dziada pradziada nie daje szans młodym z wiedzą " bo przecież ciocia ma znajomą , tatuś ma syna itp"Reasumując masz znajomości mimo ze nie masz wiedzy masz stanowisko. Masz znajomości masz pozytywną opinie na przyznanie środków aktywizacyjnych Tak jest w tym mieście

 • anonim (evKuXC), 2021-01-20 12:50 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Upolityczniona kultura, stowarzyszenia, media i organizacje które nie są z nimi padają, a nawet WOŚP pod kontrolą żeby się lansować. Inwestycje molochy, brak wsparcia dla lokalnej przedsiębiorczości... Co prawda jest jeszcze pounijny haj, ale za kilka lat podatki i opłaty będą takie że reszta młodych zniknie. Zostanie elektorat ratuszowego, czyli Emeryci - minimaliści, co wyrzucają woreczek śmieci raz na tydzień i cieszą się z pięknych parków. A to chyba im powinno zależeć żeby ich dzieci i wnuki zostały przy nich, tyle że oni tego nie rozumieją. Ostatni gasi światło za 5-10 lat.

 • anonim (hjczU), 2021-01-20 13:07 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Brak programu budownictwa mieszkaniowego dla młodych par. Wszystkie grunty idą dla deweloperów gdzie nie stać nas było na kupno. Dlatego wyprowadziliśmy się z Bolesławca a szkoda.

 • anonim, 2021-01-20 13:37 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Zocha (anwfg) napisał(a):

  Przyjechałam do tego miasta z innego, większego na północy polski. Odczuwam tu hermetyczność ludzi, kliki i duuuuze powiązania, wcześniej tego nie znałam. Tak zgadzam się, ze Bolesławiec nie jest społeczny, nie stara się być DLA ludzi.

  I za to nasze miasto dostanie nagrodę - dofinansowanie.

 • ... (AE7I8H), 2021-01-20 13:47 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bolesławiec to mieścinka jakich dużo w Polsce, zarządzana przez ludzi którzy może doświadczenie mają jakieś ale wizji i pomysłu na miasto nie.
  Nie wybiegają myślą dalej niż kadencja, wszystko się jakoś trzyma znaczy że jest ok.
  Niestety miasto będzie hotelem dla robotników ze wschodu oraz burdelem dla amerykanów, dla mieszkańców trudno stwierdzić....... przede wszystkim drogo co wpłynie na wyludnienie miasta.

 • Juz_niechetny (ejBPSB), 2021-01-20 15:21 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Chialem wrocic do Boleslawca jakis czas temu.
  Jestem mlody, mam razem z zona kilkoro dzieci, mam bardzo dobra prace do ktorej moge jezdzic spokojnie koleja z Boleslawca. Zona spokojnie moze pracowac za stawki boleslawieckie. Lubimy to miasto, tu mamy rodzine, tu sie wychowalismy i bardzo chcielismy, zeby nasze dzieci byly blisko rodziny.

  Szukalismy domu, ktory nas pomiesci i w ktorym nam bedzie wygodnie... i okazalo sie, ze taki domy sa albo w takiej samej cenie, albo drozsze niz pod Wroclawiem :D

  Dziekuje, nie potrzebowalem PAN, zeby wiedziec ze to miasto to od dawna juz margines Polski. Jest ladnie, czysto i nawet da sie tu milo spedzic czas - jak juz jestes emerytem, z mieszkaniem wyniesionym z poprzedniej epoki ;)

 • anonim (ekhLL2), 2021-01-20 15:25 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja uważam że Bolesławiec jest jednym z ładniejszych miast w Polsce i dobrze tu się mieszka, Miasto jest zadbane ,w miarę czyste i co potrzeba to jest. Autobusy miejskie za darmo, zakładów pracy w okolicy dużo, dlatego też ceny mieszkań wysokie.

 • Wera (ANu2qW), 2021-01-20 16:01 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Boleslawiec to tragiczne miasto rządzi jedynie klika prezydenta

 • anonim (vZyxg), 2021-01-20 16:31 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A to się wydało jaki jest Bolesławiec. Drożyzna okropna , ceny gruntów i mieszkań niebotyczne.Płace zależy jak leży , kto bliżej koryta ten ma więcej .Mlodzież nie ma żadnej alternatywy spędzania wolnego czasu , pozostało chlanie i ćpanie anseniorzu turlając się z ławki na ławkę .

 • anonim (hjcq8), 2021-01-20 16:44 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Gdyby nie to że to Polska Akademia Nauk, to dopatrywałbym się w tym polityki, ale kurczę jest to jednak naukowa analiza instytucji o mega prestiżu. Tam leszcze nie siedzą... Także panie Romanie, widać z tego że nie wszystko poszło i idzie ok.

 • Andy (ePY9RV), 2021-01-20 17:09 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Chf (hjHlV) napisał(a):

  Miasto nigdy funkcji społecznych nie spełniało rządzi stara komuna korupcja i bydło które swoją „inteligencje” czerpie z kcksiazeczki

  Nadal prześladuje się Polaków nadal niszczy due ludzi blokuje rozwój tym ktorzy mogliby zagrozić bydłu które wykazywali się partii

  Sposób rozumowania tych ludzi jest rak ograniczony zevoni już nie tylko nue idą do przodu ale wręcz cofają się

  Można kostkę brukowa zmieścić odmalować kamienice ale niczego nie zmieni bo ludzie się nue zmieniają

  Bolesławiec jest miastem zbuntowanym przeciw Polsce ludzie ram zawsze musza pracować dla obcych bo nie posiadają tożsamości a tym którzy historie rodzin znają zabierają pamięć

  Nie masz pracy biedaku? czy tyrasz za najniższą krajową?
  Bolesławiec to piękne miasto wielu możliwości. Zakładaj firmę i działaj a nie będziesz marudził że miasto Ci czegoś nie dało. Kupisz to za własne pieniądze

 • anonim, 2021-01-20 17:09 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (hjcq8) napisał(a):

  Gdyby nie to że to Polska Akademia Nauk, to dopatrywałbym się w tym polityki, ale kurczę jest to jednak naukowa analiza instytucji o mega prestiżu. Tam leszcze nie siedzą... Także panie Romanie, widać z tego że nie wszystko poszło i idzie ok.

  Dla tych gostków z PAN Bolesławiec jest jak dla mnie Czatanga na Syberii.
  Na końcu świata, zabity dechami i rządzony przez lokalnego cara który wszystkich trzyma w garści.

 • anonim (hjcq8), 2021-01-20 17:53 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Andy (ePY9RV) napisał(a):

  Nie masz pracy biedaku? czy tyrasz za najniższą krajową?
  Bolesławiec to piękne miasto wielu możliwości. Zakładaj firmę i działaj a nie będziesz marudził że miasto Ci czegoś nie dało. Kupisz to za własne pieniądze

  Taa, zakładaj firmę w Bolesławcu, w którym będzie trzeba zapłacić największy w Polsce podatek od nieruchomości dla działalności gospodarczej. Puknij się w łeb, klakierze.

 • anonim (anwYX), 2021-01-20 20:50 Cytuj Zgłoś nadużycie
  sabotaż antoniego smoleńskiego (AE7ofK) napisał(a):

  pis zniszczył naszą piękną ojczyznę

  No to pytam kto z pis jest lub był we władzach miasta????,kiedyś tam był mały epizod Pana Ogrodnika a zasadniczo to nikt.

 • anonim (anwYX), 2021-01-20 21:00 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (ANUuyi) napisał(a):

  Nie rozumiem tych zarzutów. To jakiś naukowy bełkot akademików. Nie kupuję tego.

  Toś podobny toczka w toczkę do miejskiej władzy, oni też nie rozumieją bo z nauką są na bakier szczególnie tą społeczną. Był taki radny co ich przymuszał żeby rezygnowali ze swej zatwardziałości w niewiedzy ale go niema jest świętej pamięci a następcy brak więc zginiemy My i pchły nasze jak to mawiał Zagłoba z Potopu.