Pies zaatakował kobietę podczas spaceru, ugryzł ją w rękę

Dyskusja dla wiadomości: Pies zaatakował kobietę podczas spaceru. Zagryzł jej pupila, a ją ugryzł w rękę.


 • anonim, 2021-01-22 14:40 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (AN0XB8) napisał(a):

  Gdzie można zgłosić, baba łazi po wsi z rottwailerem bez kagańca?
  Czy policja gminna sie tym zajmie?

  Nie ma czegoś takiego jak policja gmina. Gminna może być straż jako odpowiednik miejskiej . Policja niestety nie chce się zajmować tymi sprawami uważając że nie są to ich kompetencje. Tak naprawdę dopiero jak cos się komuś stanie to policja zaczyna się tym zajmować i tak kolo się zamyka . Gminy też mają wywalone na to . Psy biegają po wsiach luzem atakują ludzi i inne psy często się gryzą i padają ofiarami wilków dla których są łatwym łupem a traktowanie są jak inne wilki które stanowią zagrożenie dla stada . Często wynika to właśnie z biegania luzem i pozostawiania odchodów . Winni w każdym przypadku są ludzie którzy nie należycie zabezpieczają swoje ogrodzenia lub wcale . Byłem świadkiem walki psów na wiosce i wygląda to potwornie .

 • Xxx, 2021-01-22 18:23 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (AN0XB8) napisał(a):

  Gdzie można zgłosić, baba łazi po wsi z rottwailerem bez kagańca?
  Czy policja gminna sie tym zajmie?

  Jeżeli Rotek nie jest rasowy to nikt nawet palcem nie kiwnie. Pies w typie rasy jest traktowany jako zwykły kundel, a na te pozwolenie nie jest potrzebne, a i kaganca nosić nie musi.

 • wojti (ALlaed), 2021-01-22 19:17 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jedyna rada nie liczcie na policję i straż miejską . Jedynie sprawę wziąć w swoje ręce . Do sądu i odszkodowanie . Niestety inaczej właściciele swoich pupili nie nauczą się odpowiedzialności za czyjeś zdrowie i traumę .
  Możecie sprawdzić ten problem jest z całym kraju . Ale ludzie poszli po rozum do głowy i sprawę oddają do sądu . Nic nie nauczy właścicieli jak kilka tysięcy kary . Odpowiedzialni posiadacze czworonogów nic nie stracą .

 • Roksi (hjcbv), 2021-01-22 23:00 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim () napisał(a):

  Taka prawda.
  Ja jak wchodzę na podwórko i widzę, że pies szczerzy na mnie zęby to wiem, że na właściciela też muszę uważać, żeby mi nie wyciął jakiegoś numeru.
  A jak jeszcze na podwórku stoi BMW - to uwaga do kwadratu.

  zdecydowanie! to nie pies jest zly tylko człowiek, ktory tak go wychował!!! inna sprawa jest taka, ze pies to odpowiedzialność a nie zabawka. Sama mam psa, po ktorym sprzatam, w terenie zabudowanym obowiązkowo wyprowadzam na smyczy... ale bez kagańca! Zwierzęciu trzeba poświecić czas na wychowanie. Inna sprawa jaki jest właściciel tego psa i hak go traktował. Jesli psiak był szczuty, zaniedbywany i bity... to z wiadomych powodow jest tez i sfrustrowany. Zwierzaka szkoda a właściciel powinien odpowiednio dostac za to po kieszeni!

 • Somsiad (vZiKt), 2021-01-23 06:01 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wina to jest właścicieli tych małych psów!. Bo mały, to nic nie zrobi i biega jak chce. Ja mam większego psa i widzę jak to wygląda. Ja swojego muszę na smyczy trzymać krótko a takie małe gówno luzem chodzi. Już nie raz mówiłam do właścicieli, że podchodzi na własną odpowiedzialność.

 • Somsiad (vZiKt), 2021-01-23 06:09 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim () napisał(a):

  Taka prawda.
  Ja jak wchodzę na podwórko i widzę, że pies szczerzy na mnie zęby to wiem, że na właściciela też muszę uważać, żeby mi nie wyciął jakiegoś numeru.
  A jak jeszcze na podwórku stoi BMW - to uwaga do kwadratu.

  Każdy ocenia wg siebie.
  Co wy ludzie macie z tym ocenianiem po marce auta?! Jak kogoś stać, to kupuje np. BMW a jak nie, albo ma inne wydatki, to kupi np. Citroena. Prosta zasada. Na miłe nastawionych ludzi pies nie warczy. Trzeba mieć podejście.