WOŚP 2009: Orkiestra zebrała ponad 44 tys. złotych

Dyskusja dla wiadomości: WOŚP 2009: Orkiestra zebrała ponad 44 tys. złotych.


 • rineo, 2009-01-12 04:18 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A to jeszcze nie koniec, bo bolesławieckie aukcje wciąż trwają:Przedmioty wystawione przez bolesławiecki Sztab - w tej chwili ok. 1000 złhttp://aukcje.wosp.org.pl/show_user_auctions.php?uid=11308286Aukcja specjalna, kostium Marcela Marceau - w tej chwili 360 zł, a walka dopiero się zaczęła...http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=2319802009-01-12, 04:18A to jeszcze nie koniec, bo bolesławieckie aukcje na allegro wciąż trwają:Przedmioty wystawione przez bolesławiecki Sztab - w tej chwili ok. 1000 złhttp://aukcje.wosp.org.pl/show_user_auctions.php?uid=11308286Aukcja specjalna, kostium Marcela Marceau - w tej chwili 360 zł, a walka dopiero się zaczęła...http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=231980

 • Jacek (AtPxFU), 2009-01-12 09:27 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak na 40tys miasto to bardzo malo zebralismy...

 • Jamajka (e5oZGo), 2009-01-12 11:06 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jacku, pewnie dlatego tak mało zebraliśmy, bo Ciebie zabrakło i wśród wolontariuszy, i darczyńców. Ale jestem przekonana, że w przyszłym roku się poprawisz, prawda?

 • Sm (AE7g89), 2009-01-12 12:12 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Słyszałam w radiu że jelenia zebrała 50 tyś. Więc myślę, że bolesławiec się postarał :-).

 • Jovanna (AtPygA), 2009-01-12 12:24 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mysle ze nie bylo tak zle, sama bralam udzial w tej akcji, ale nasza sluzba zdrowia w Boleslawcu jest do dupy bo nie mozna sie dostac do specialisty, nie dosyc ze za wizyte trzeba placic prywatnie to potem nie mozna sie dostac do szpitala tylko zostalo nam zdychaac z bolu a im ciagle malo i malo, szlag mnie trafia.

 • Adam. M (eQ5PLA), 2009-01-12 12:29 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jurek owsiak powiedział, że bicie rekordów nie jest ważne, każde pieniądze przecież dają możliwość pomocy innym. Jak by kwota nie była, zawsze będzie to sukces. Gratulacje dla organizatorów i wolontariuszy.

 • Obserwator (AN0mYi), 2009-01-12 14:35 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak na Bolesławiec to dobry wynik: ). Ponad 1 zł na głowe wychodzi a to już coś. Nie ma co narzekać w poprzednich latach jak sie nie myle bylo duzo gorzej, a jezeli jednak sie myle prosze o wyprowadzenie mnie z bledu: ).

 • JAGA, 2009-01-12 14:42 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja nie bardzo rozumiem o co NEGUJACYM chodzi? Czy ktos Wam bronil by zrobic i zalozyc sztab? Otoz zrozumcie, raz na zawsze... to jest tylko i wylacznie inicjatywa ludzi dobrej woli(organizatorow, wolonatriuszy, funkcjonariuszy, dziennikarzy sponsorow i innych)... ktorzy poswiecaja swoj wlasny czas, energie a nawet srodki finansowe. Na zorganizowanie chocby symbolicznej akcji... Jezeli ktos uwaza, ze chce wiecej... TO NIECH SAM SIE POSTARA... ZROBI, ZORGANIZUJE. Nikt nikomu nie broni... kazdy moze... zrobic WOSP... Ci, co sie starali zrobili, tak jak mogli. I tak jak potrafili... "Tak krawiec kraje, jak mu materialu staje". A poza wszystkim. Niektore duze miasta uzbierly zaledwie 40 tys.. Boleslawiec az 44tys... za, co wielkie, przeogromne i serdecznie DZIEKI dla wszystkich Boleslawian. To dzieki tym pieknym ludziom jest najwieksza do tej pory kwote w swojej historii... Malkontenom i nudziarzom... proponujemy by zrobili tak jak oni chca by bylo... tu jest dowolnosc :D...

 • Kasia (eB0Fc9), 2009-01-12 14:51 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Piekna, wspaniala rzecz. Kazda zlotowka, grosik i kazda dobra akcja, i przedsiewziecie maja nieskonczona wartosc. Dzisiaj ludzie znaja cene wielu rzeczy, ale nie znaja ich wartosci. Szczere gratulacje i wyrazy podziwu, i szacunku dla organizatorow.

 • Jarek (AN0Xmt), 2009-01-12 21:26 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Szczere gratulacje dla wszystkich zaangażowanych! Świetne koncerty, masa pozytywnej energii szczególnie skumulowanej w Concordii! :) sam bardzo chtenie wziąłem udział, i chociaż wietrzna pogoda nieco pokrzyżowała nam finał Światełka Do Nieba ( patyczki gasły raz po raz a o koksowniki szło się spażyć z , 5 m :) to fakt, że kilkanaście wzleciało w góre było efektownym zakończeniem :) Pozdrawiam wszystkich raz jeszcze i mam nadzieję, że za rok spotkamy się w większym gronie, a kasy ile się uzbiera tyle się uzbiera - rekordy na n'tym miejscu! Liczy się pomoc - a ta na pewno będzie dla dzieciaków zrealizowana! Ps-Grzesiu - mam nadzieję, że zlicytowany przeze mnie i wręczony na Concordię odkurzacz działa. Pozdrówki dla miłego starszego Pana, który go przyniósł na licytację :).

 • Jeger (AN0msK), 2009-01-12 23:04 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wysokie ukłony w stronę szefowej szatabu, Bolesławieckiego. Pani Krystynie Juszkiewicz. Gdyby Nie Pani Krystyna, to być, może nie było by takiego dużego zainteresowania w Bolesławcu, a tak, zmobilizowała, wszystkie osoby, służby które były, odpowiedzialne, za bezpieczeństwo wolontariuszy. A na Koniec chce dodać, że jedyny Ks, Przegonił, wolontariuszy zbierający na chore, dzieci. To nie jest wporządku wobec tego Ks, ponieważ, na to wygląda martwił się tym, że Ludzie nie wrzucą mu na tace, To był cios po niżej Pasa, Wszystkim dziękujemy. Lepiej aby, nie dawać pieniędzy na tace, Jeżeli są tacy nachalni Księża, aby aby im wszystko dawać.

 • Jamajka (e8dssF), 2009-01-13 10:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja natomiast nisko się kłaniam wszystkim wolontariuszom. Proponuję natomiast wysoko nosić głowę. Powodem do dumy jest zebranie, zwłaszcza po przerwie, tak sporej kwoty, która uratuje następne dzieci. Oby ich było jak najmniej.

 • Misio (Ak5u2h), 2009-01-14 09:19 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Witam, chciałem podziękować i pogratulować organizacji WOŚP, ale jedna rzecz (oby tylko jedna) została dokumentnie skopana - PLAKAT. To było COŚ nieczytelnego i w tak idiotycznych kolorach, że szkoda gadać. Ja sam, żeby coś przeczytać musiałem prawie przytulać się do słupa ogłoszeniowego. Dajcie w przyszłości plakat do zrobienia profesjonaliście.

 • Ja (AtPxQk), 2009-01-14 22:21 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Widać wyraźnie u dyskutantów niezrozumienie istoty problemu podobnie jak kompletną nieznajomość racji przeciwników WOŚP. Jak juz pisałem w innym miejscu, problem WOSP jest kilkupłaszczyznowy. Z jednej strony są dobre intencje, szlachetność, poświęcenie woluntariuszy, ofiarność ludzi i sprzęt dla szpitali, którego tak brakuje. Ale nad nią jest płaszczyzna organizacji i finansowania służby zdrowia. Ci sami politycy, którzy tak chętnie pokazują się publicznie przy wszelkich akcjach, utrzymują swoimi głosami służbę zdrowia w stanie coraz większej zapaści. A robią to głównie w celu utrzymywania mętnej wody, by kręcić przy tym swoje własne lody (np. Prywatyzacje a'la posłanka Sawicka). Od dziesięcioleci obdziera się nas podatkami ze skóry, a potem pod pozorem "bezpłatnej" służby zdrowia mnoży się pasożytów-urzędników i marnotrawi albo rozkrada się te odebrane pieniądze. Pompuje się w szpitale gigantyczne pieniądze, a zostają z tego długi, nędza, mizeria i doktorzy G. A trzeba dodać że chodzi o kwoty niewspółmiernie wielkie - wpływy z WOŚP to przy nich drobiażdżek. Obywatele są ograbiani z podatków, rujnowane są podatkami firmy, a potem jeszcze ci biedacy wyjmują ostatni wdowi grosz, jakiego nie odebrało im państwo i opodatkowują się dodatkowo dobrowolnie na państwową służbę zdrowia. Tym samym reanimują tego faktycznego nieboszczyka przedłużając o parę dni jego egzystencję. A urzędnicy pozycję wpływów z WOSP ma ujętą w bilansie przychodów, co im pozwala dokupić sobie w zamian parę limuzyn i luksusowych siedzib np. NFZ. Zupełnie czym innym byłoby tworzenie alternatywnych wobec państwowej służby zdrowia ośrodków leczniczych i pomaganie chorym, co robią inne fundacje. WOŚP pakuje energię społeczną i kasę w państwowy worek bez dna! Gdyby połowę propagandy i energii jaką poświęca się WOŚP, poświęcono na nagłośnienie i lobbowanie w sprawie koniecznych reform, służbę zdrowia mielibyśmy już jak na zachodzie! I proszę się nie oburzać oskarżeniami o wykorzystywanie WOŚP do celów politycznych. Trudno zlustrować czyjeś sumienie, ale nie od dziś powszechnie wiadomo, że większość polityków nie traci żadnego pretekstu by zareklamować swoją osobę. Co nie wyklucza pojedynczych - bezinteresownych. Podkreślam jednak - pojedynczych!

 • Trumf (AE7oh5), 2009-01-14 22:48 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeger - nie mam nic do Pani Juszkiewicz ale wiem, że jej działania mają wiele niedociągnieć. Po prostu nie rozumiem dlaczego ci na pierwszej lini frontu musieli zdobywać podstawowe informacje jak zrobić imprezę od osób trzecich. Czyżby bali się Pani Krystyny? Może będąc dobrym szefem świadomie obciążyła młokosów problemami? Tylko, że tak robi się we własnej firmie by sprawdzić pracownika a nie imprezie która musi wyjść. Najśmieszniejsze jest to, że tego działania praktycznie nie można było skopać. Owsiakowe hasło ma moc tytanów. Po co bić pianę? Pieniądze poszły na dzieci i jest ok.