Kierowcy muszą bardzo uważać na niektórych drogach powiatowych

Dyskusja dla wiadomości: Kierowcy muszą bardzo uważać na niektórych drogach powiatowych.


 • Kierowca (AN0tjD), 2008-10-29 15:22 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie Palczewski dzisiaj wyrzuciłbym Pana z roboty za opowiadanie bzdur! W wyrazny sposób lekceważy Pan bezpieczeństwo jadących drogą a zwłaszcza chodzi o samochody osobowe. Myślę, że stanowczo za długo Pan siedzi na swoim stołku. Droga po „WASZYM" remoncie nie nadawała się co najmniej przez 3 tygodnie do jazdy, mało tego postawiliście przy drodze zakaz wjazdu dla TIr-ów a one i tak jezdziły, narażając kierowców samochodów osobowych, policja po kolizjach na tym odcinku dawała mandaty osobom pokrzywdzonym w wypadku, nie widząc, że stoi znak zakazu dla TIRÓW. Kompromitacja wszystkich! Panie Palczewski ta droga wygląda gorzej niż przed remontem! Dolaliście kolejną warstwę asfaltu nie robiąc żadnych wzmocnień pobocza, które jest już rozjeżdżone przez TIRY! Na niektórych odcinkach trzeba ociekać przed tirem, bo może zawadzić swoją naczepą o samochód, ale nia ma gdzie, bo pobocze to pobojowisko! Myślę, że razem z Gminą Bolesławiec to wy ponosicie odpowiedzialność za wypadki, które miały miejsce. To WASZE niechlujstwo jest główną przyczyną wypadków czy też kolizji. Napewno ktoś powinien porządnie. Wziąść się za tę sprawę i pociągnąć Was do odpowiedzialności. Czego życzę Panu i władzom gminy Bolesławiec.

 • # (ArejF6), 2008-10-29 15:48 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wynika z tego, ze skoro na zgorzeleckiej nadal sa pozostałosci po kretynach, ktorzy robili droge w mierzwinie to nalezy ograniczyc ruch do 30km. Moim zdaniem tak wynika z wypowiedzi pana palczewskiego. No bo jezeli na kazdej drodze o otragicznej nawierzgcni cos sie sypie to zalecane jest ograniczenie predkosci. Wiec tak na koniec: dlaczego po tym swiecie chodza tacy idioci. To bedzie rekord polski w debilizmie.

 • Kklk (AkNrHg), 2008-10-29 16:17 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tak, w okresie przedswiatecznym postawienie 30 na zgorzeleckiej kwalifikuje sie odrazu umieszczeniem na Tysiaclecia w pokoju z widokiem na zakorkowane ulice. Teraz kolejka z boleslawca bedzie siegac tunelu w Niemczech.

 • Poszkodowany (AMJrnj), 2008-10-29 20:41 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Moim zdaniem wywalono kasę na dziadowskie półśrodki. Zamiast zbierać kasę na konkretna naprawę (czytaj poszerzenie i utwardzenie poboczy a także wylanie konkretnego asfaltu) to zrobiono coś takiego. Teraz to powiedzą że nie ma już środków i w najbliższym czasie (10 lat) nie będzie. Pamiętam, jak do Nowogrodźca wysypano tez takie dziadostwo (droga przez Zabłocie, wtedy też mi szyba poszła) minęło już 10 lat od tego i nic się nie dzieje a nawierzchnia wygląda beznadziejnie. Niech mi nikt nie mówi, że każdy asfalt trzeba remontować po 10 latach - popatrzcie jaki asfalt jest w Koloni Nowogrodziec (dokładnie wiadomo kiedy się na niego wjeżdża) a tam to nawet sam nie pamiętam kiedy był wylewany.

 • Piotrek (AE7g6g), 2008-10-29 20:50 Cytuj Zgłoś nadużycie

  My obywatele miasta Bolesławiec żądamy super dróg na których można się super bujnąć! Kultura jazdy jest dla mięczaków. Kto jeździ wolniej niż 120 ten gupek! Zlikwidować fotoradary, powycinać drzewa, przerobić słupki na gumowe, zwolnić policje drogową. My szlachta mamy prawo jeździć jak się nam podoba i gdzie się nam podoba! VETO!

 • Bolczyk (ANGgHT), 2008-10-30 09:39 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Piotrek o czym Ty piszesz?

 • Marton (AE7onb), 2008-11-02 13:58 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Co do drzew i Policji niejaki Pan Piotrek mocno się zagalopował. Typowe uciekanie się ze skrajności w skrajność. Przyjżyjcie się Państwo drodze wyjazdowej z Bolesławca w kierunku Jeleniej Góry- tuz za granicami naszego miasteczka. Rośnie tam, przy tej drodze wiele drzew, których konary zwisają nad drogą. W oczywisty sposób osłabia to widoczność z uwagi na promienie słońca prześwitujące w najmniej spodziewanych sytuacjach przez gałęzie. Ponadto zimą z konarów tych często spadają wielkie „czapy" zmrożonego śniegu, a czasem i same konary. Czy tak trudno jest to oczyścić, uwolnić pas przynajmniej nad drogą od zwisajacych gałęzi? W obecnej porze roku mamy za to wysyp różnokolorowych liści, które, jak każdy kierowca wie, znakomicie wpływają na przyczepność kół do jezdni. Czy na to też nie ma środków? Niedługo obok prawdziwego lasu, wyrośnie tam las krtzyży, gdyż na odcinku tym dochodzi do wielu wypadków, które zazwyczaj są tragiczne w skutkach- pobocze jest wąskie, a za nim skarpa, po zjechaniu z której pojazd najczęściej wpada w drzewo. I jak zapewne wszystkim wiadomo, często bywa tak, że sytuacja taka zdarza sie nie tylko tym, którzy nie przestrzegają przepisów, ale tym, którzy robią przed nimi uniki na wąskiej drodze.

 • 1
 • 2