Film o pedofilii w polskim Kościele Katolickim

Dyskusja dla wiadomości: Film o pedofilii w polskim Kościele Katolickim.


 • anonim (AN0Ywe), 2019-05-12 19:47 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ile ta pani dostała z tej pół bańki?

 • Bea (AE7OF5), 2019-05-12 19:52 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Proponuje zamknac watek z powodu mowy nienawisci w wielu wypowiedziach (chyba ze w tej kwestii redakcja popiera wypowiadajacych sie)

 • Polak (eltC24), 2019-05-12 19:55 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Gotrekus (hjJHW) napisał(a):

  Moze byscie cos powiedzieli o Marszu przeciw ameryksnskiej ustawie 447 w Warszawie ktory odbyl sie wczoraj? A nie ciagle to samo. Pedofilia jest w kazdym zawodzie. W jedym jest tego wiecej w innym mniej. Kazdego pedofila powinno sie automatycznie likwidowac. Ciekawe jak duza jest ilosc pedofili w dziennikarskim zawodzie?  F2DompJ-MR4

 • anonim (AN0Ywe), 2019-05-12 20:11 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie twierdzę że pedofilii nie ma w kościele, bo dobrze wiem że się zdarza. Ale dlaczego nie wyciągnęli na światło dzienne spraw aktualnych. Jeżeli według filmu każdy ksiądz to pedofil to niech pokażą aktualnie pracującego księdza - pedofila. Jeżeli to mój proboszcz to osobiście wyprowadzę go na kopach.
  Kobita przychodzi do 90 letniego dziadka który nie pamięta co jadł na śniadanie i niby on się przyznaje do pedofilii. Żenada a nie dokument, zrobiony dla kasy.

 • Aneta (qfF70), 2019-05-12 20:35 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Prawdziwe dziennikarstwo- przedstawione fakty. Opinie każdy wyciągnie sobie sam. Nie ma przekazu podprogowego- kościół jest zły. Źli są ludzie którym władza uderzyła do głów- nawet na poziomie zwykłego wikariusza lub proboszcza. Ludzie uważali kiedyś księży za kogoś lepszego, a księża skrupulatnie z tego korzystali. I jak widać wciąż korzystają.

 • jax (hjcqN), 2019-05-12 20:47 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A co, "Kler" nie spełnił nadziei?

 • anonim (eltC24), 2019-05-12 21:34 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Sekielski powinien nakręcić jeszcze reportaż o polskich państwowych domach dziecka. Tam się dzieje jeszcze więcej zła.

 • Paweł (dRj08h), 2019-05-12 21:45 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A czemu nic o pedofilach politykach radnych, nauczycielach? Kilka tysięcy pedofilow skazanych w Polsce różnych zawodów i paru w tym księży? Co Sekielski rżnie wariata mając nas za idiotów? Z RZetelnego dziennikarstwa zrobił podłą kpinę. A gdzie potępienie znanego reżysera? A gdzie znany europarlamentarzysta który wychwalał pedofilię i wzywal do jej legalizacji. Czy podłości szuj dziennikarskich i reżyserskich nie ma być końca?

 • Łukasz (hjcpZ), 2019-05-12 21:47 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wychodzi na antenę TV reżimowej biskup, mało tego, PRYMAS! Przeprasza za pedofilów, przeprasza za biskupów którzy to tuszowali i tuszują pedofilię w kościele, jednym słowem - potwierdza że to się tam działo i dzieje... A miejscowa, parafialna tępota podnosi larum że atak na kościół, że walka z kościołem, że szkalowanie, że oszczerstwa... Weźcie wy się durne tępaki pier....cie w te łby zakute!

 • panpaweł (dRj08h), 2019-05-12 21:48 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeszcze jeden przykład wybiórczej podłości dziennikarsko-reżyserskiej.

 • WM 83 (ANUydJ), 2019-05-12 21:53 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Końcówka reportażu uderzająca w postać Jana Pawła II , materiał mający za zadanie oczernić cały Kościół Katolicki i wrzucić wszystkich kapłanów do jednego worka. A wiadomo że przypadki pedofilij zdarzają się wszędzie , tak jak przedmówca napisał , w domach dziecka to się dzieje również ale także w szkołach podstawowych , średnich też , w służbie zdrowia i cholera wie gdzie jeszcze . Potrzeba jest usprawnienia pomocy ofiarom jak i ochrony tych osób przed oprawcami. Za te pieniądze ze zbiórki powinni zrobić trochę lepszy materiał , choć i tak nie powiem daje powód do dyskusji . Pozostałe środki rozumiem przekazane na konkretne cele charytatywne bo raczej całość nie kosztowała 470 000 zł

 • Łukasz (hjcpZ), 2019-05-12 22:28 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Endriu (hjpCT) napisał(a):

  Jak ktoś zna to wie jakie sprzątaczki u księdza mają dzieci z nim to jest rzeczywistość tak się dzieje nawet w naszym mieście A nie powiem już co może się dziać w tych większych zero szacunku mam do księży bo nikt nie wie jak jest tak dobry z powołania A tu wałek bawi się z dziećmi haha

  Nawet wiem o którym księdzu piszesz. Powszechnie szanowany i lubiany, jako jeden z nielicznych z tego miasta, nowy kościół w miejscu drewnianej budy, uwielbiany przez parafianki, a tutaj patrzcie... Z drugiej strony jednak, lepiej żeby taki bzykał swoją gosposię, dorosłą kobietę z wolną wolą, która ochoczo mu dawała, niż małych chłopców! Kiedy młody, zdrowy mężczyzna zostaje księdzem, żyje bez baby, w tym tzw celibacie, wcześniej czy później musi mu się we łbie popie....ć! Nie ma siły! Baby powinni normalnie, na legalu mieć! Zdrowe, chętne baby! Zgadzacie się ze mną?

 • anonim (g6FmA), 2019-05-12 22:56 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ukarać kościelnych zwyrodnialców... Ale też tych homosiów od tęczy... Wszystkich jednakowo powiesiłbym za najbardziej bolącą część ciała...

 • Aneta (euIr5i), 2019-05-12 22:57 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do panapawła i anonima, którzy piszą o żenadzie dla kasy:
  Jeśli chodzi o bohaterów, którzy postanowili w końcu przezwyciężyć swój strach i zakończyć mękę wspomnień i pytań bez odpowiedzi - nie wiem na szczęście ile ich to kosztowało nerwów, odwagi. Tacy ludzie jak mogliśmy zobaczyć tak łatwo nie wychodzą z traumy, dla nich czas jakby się zatrzymał. Zwłaszcza że spotykają na swojej drodze takich ludzi jak Wy, drodzy komentujący, którzy zarzucają im oszczerstwo, a w najlepszym razie bagatelizują ich problem.
  Księża wybierają sobie na ofiary dzieci z biednych, bardzo religijnych środowisk, w których ksiądz traktowany jest jako ktoś ponad ludźmi, jako pośrednik Boga. Bardzo mnie ... zmiażdżył tekst Pana, któremu nie uwierzyła matka. To komu takie dziecko ma się poskarżyć ?
  Pan Sekielski nie przedstawił w złym świetle wszystkich księży. Opisał przypadki molestowania lub gwałcenia dzieci i to, jak hierarchowie kościelni ukrywają temat przed odpowiednimi instytucjami.
  Rozumiecie? Dalej nie? To ostatni argument- zaprowadzćie Wasze dzieci lub wnuki do takich księży... Bo widzicie tylko to co co chcecie. Ciekawe, jakby Was dotknął taki los. I jeszcze usłyszelibyscie takie komentarze, jakie sami teraz wydajecie.
  Księża nie są źli. Lekarze nie są źli. Policjanci nie są źli. Źli są ludzie. A najgorsi są Ci, którzy wiedzą o złu i albo je ukrywają, albo jemu przeczą

 • Jeśli chodzi o kościół i celibat... Jezus nie nałożył na księży celibatu. Zrobili to sami. Po to by mogli rosnąć w siłę i się bogacic. Dziś zniesienie celibatu oznaczałoby dla kościóła utrzymywanie rodzin księży, a nie diecezji, kurii, aż do Watykanu. Oni nie żyją z pracy rąk ludzkich, lecz z głoszenia słowa Bożego. To też tłumaczy dlaczego przez lata zamiatają problem pedofili pod dywan. Jeśli stracą autorytet to stracą wiernych, jeśli wiernych to i pieniądze... Niemniej jednak chyba dochodzimy do momentu, gdzie dłużej już się nie da tego kamuflować. Dlatego ten film może być początkiem pewnego przełamania w kościele polskim i pokazania, że ludzi nie da się dłużej okamywać, że problem nie istnieje, tylko trzeba się z nim zmierzyć, bo właśnie w ten sposób tracą autorytet wśród ludzi.