Rozłam w kościele Chrystusa Króla: wierni chcą odwołać proboszcza

Dyskusja dla wiadomości: Rozłam w kościele Chrystusa Króla: wierni chcą odwołać proboszcza.


 • -?- (dFmAGn), 2017-06-07 08:08 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Sympatyczny (A81GrG) napisał(a):

  Kochani! Chyba niektórzy zapomnieli co mówili za czasów Ks. Gołębiewskiego, jak Go krytykowali, szkoalowali itp , a teraz chcą Jego powrotu???. Normalnie jak "plemię żmijowe". Wadą Polaków jest brak pamięci. Przyszedł nowy - też źle! Opamiętajcie się bo zostaniecie bez księdza i wtedy zobaczycie jak to jest.

  Jakaś bzdura nikt tu nie mówi o powrocie ks.Gołębiowskiego, który jest na zasłużonej emeryturze - mowa jest o poczynaniach obecnego księdza i jego podejściu , więc proszę nie dawać zastępczego tematu księdza emeryta tylko pomyśleć, czy akceptujecie poczynania obecnego - Prawda i tak ujrzy światło dzienne wcześniej czy później- to tylko kwestia czasu!

 • obecna (hqZeM), 2017-06-07 09:41 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Moja rodzina jest zadowolona z obecnego proboszcza, bo jako jedyny w moim 40-letnim życiu uczciwie przedstawia finansowe sprawy kościoła, nie zniechęca wiernych. Dzieciom pomaga zrozumieć każdą niedzielną mszę tłumacząc ją już na wstępie. Jest łagodny z natury w przeciwieństwie do innych "kościelnych dyrektorów".
  Nie rzucajcie kamieniami, bo to grzech. Rozliczajcie siebie samych a nie innych. Jeśli jest jakaś sprawiedliwość w niebie, to Ci, co skarżą na innych, będą się smażyć
  w piekiełku. Zamiast uśmiechu i życzliwości dla każdego macie tylko skrzywioną zawiścią gębę. Zajmijcie się pomocą biednym ludziom i zwierzętom, będziecie wtedy bardziej pożyteczni!

 • Www (A81GyA), 2017-06-07 09:53 Cytuj Zgłoś nadużycie
  . (ALU6QA) napisał(a):

  I bardzo dobrze, popieram wnioski o odwołanie proboszcza całym sercem.
  Wielka szkoda, że prał. Gołębiowski zrezygnował ze sprawowania tej funkcji, bo jaki był, taki był, ale między nim, a obecnym proboszczem jest ogromna różnica.
  A co z ks. Sławomirem, rezydentem? On powinien zostać u nas na zawsze. Nie spotkałam nigdy wcześniej takiego księdza z prawdziwym powołaniem i mocą docierania do ludzi.

  A może na emeryturę odszedł

 • Andi (Ak5vB2), 2017-06-07 10:26 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (A5EZuQ) napisał(a):

  a to ze w kościele wszystko się zmienia to zasługa ks Sławomira nie proboszcza tak właśnie było ze świętami to nie proboszcz był całym organizatorem ale starsi ludzie myślą ze to proboszcz ale to wielka pomyłka a dzieci w kościele to zasługa ks rezydenta . Trzeba było zobaczć jak ks Sławomir był sam za probaszcz Jozefa jak dzieci już z checią przychodzą

  w wielu komentarzach można znalez za i przeciw ale : fakty są takie to ks. Sławomir pobudził społeczność ,to ks.Sławomir był zangażowany we wszystkie działania Parafii.
  Zgadzam sie z przedmówcami ,że to człowiek który czuje powołanie,to widać i oddaje to tym jak wita na Mszy społeczność jak mówi kazania jak prowadzi liturgię a na konie c jak żegna wiernych na koniec mszy.To nie jest sztuczne to robi od serca, ma te "CoŚ" w sobie które widać że buduje , zachęca i przekonuje do WIARY.To dla tego tak dużo młodziezy w kościele bo młodzież to czuje że Swój Człowiek.

 • ja (eltCFV), 2017-06-07 12:43 Cytuj Zgłoś nadużycie
  parafianin (AL0j6k) napisał(a):

  ,, Wynik satysfakcjonujący: za ok 600 podpisów,''--jak pani Z.M...kity staruszkom wciskała to i 600 sie zebrało.Wstyd panie różańcowe,wstyd!!!

  za pozostaniem Proboszcza w Parafii było około 600 podpisów! przeciw Proboszczowi zaledwie ok 20. To chyba oczywiste, że Parafianie są zadowoleni - my z mężem i dzieckiem również.

 • anonim (vBjYD), 2017-06-07 13:51 Cytuj Zgłoś nadużycie

  kłócą się o to, który będzie im więcej doił siana z portfela! haha stado

 • Moher (ALU6VI), 2017-06-07 16:07 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Głównym animatorem życia duchowego w naszej parafii jest obecnie (od końca 2015 r.) ks. dr Sławomir Kowalski. To on jest katechetą, opiekunem służby liturgicznej, kapelanem szpitalnym, wspaniałym celebransem Mszy Św. i nabożeństw. To ks. Sławomir przygotowywał dzieci do I Komunii Św., kierował przygotowaniem kościoła i dekoracji na Boże Narodzenie i Wielkanoc. A ks. Proboszcz Z. Pędziwiatr? Jego główną "zasługą" jest bycie kolegą ks. biskupa Marka. I to ma wystarczyć? Zastąpić gorliwą pracę w parafii? W kościele przebywa bardzo niewiele czasu. Młodzi parafianie odezwijcie się!

 • anonim (AESoak), 2017-06-07 16:25 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Hehe, pieniądze przeznaczone na kolędę dałem Owsiakowi klecho!

 • anonim (A7tbKt), 2017-06-07 16:51 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (ALU6Qk) napisał(a):

  Ja przyjmowałam swoją Pierwszą Komunię Świętą jeszcze w kaplicy zanim Kościół został wybudowany i do końca życia będę z wielkim sentymentem wspominać te czasy gdy ksiądz Piotr Nowosielski i proboszcz Gołębiowski przygotowywali nas do tego. Owszem ksiądz proboszcz był taki że niektóre dzieci może i się Go bały ale chociaż nauczył nas czegoś i jak patrzę na niektóre osoby bo należę do innej parafii jak podczas "podniesienia" patrzą w podłogę lub biją się w pierś to ksiądz Gołębiowski uczył nas że należy w tym momencie patrzeć na Ołtarz... ale to taka moja mała dygresja. Niedopuszczalne jest żeby ksiądz miał kochankę. A parafianie zobaczą dopiero może jak ksiądz Sławek przejdzie do innej parafii jak jest, jak będzie....

  Dokładnie, jak ksiądz Sławek odejdzie bo już nie ma ochoty "odwalać" całej roboty za wielebnego proboszcza i zostaniemy tylko z nim jednym, to może szanownym parafianom spadną klapki z oczu. Jak nic nie będzie można załatwić w kancelarii bo ciągle będzie zamknięta lub wyspowiadać się bo wielebny będzie u konkubiny.A jak nadal będą twierdzić że proboszcz jest super to już tylko psychiatra pomóc może.

 • par (dRjyJ3), 2017-06-07 17:03 Cytuj Zgłoś nadużycie

  to jest straszne,że on tu jest!

 • par (dRjyJ3), 2017-06-07 17:05 Cytuj Zgłoś nadużycie
  par (dRjyJ3) napisał(a):

  to jest straszne,że on tu jest!

  oczywiście "ks" proboszcz

 • anonim (A7tbKt), 2017-06-07 20:27 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (A54svJ) napisał(a):

  ten wpis nie dotyczy Justyny

  To ty zmień okulary albo najpierw sobie je kup. A i naucz się czytać ze zrozumieniem!

 • Z byłej parafii ks. Pedziwiatra (e3aW6v), 2017-06-07 21:16 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jestem z byłej parafii ks. Pedziwiatra. Mam dla Was marudy propozycję. "Oddajcie nam ks. Zbyszka, a weźcie sobie naszego obecnego proboszcza" :)

 • Anonim (A81Ind), 2017-06-07 21:25 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wszyscy chwalą proboszcza za święta wielkanocne.

 • ek (AE78L2), 2017-06-07 21:46 Cytuj Zgłoś nadużycie

  PERFIDNE MATKI ROZANCOWE PRZESTANCIE JATRZYC KSIADZ PEDZIWIATR TO KSIADZ Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA REMONT JAK NAJBARDZIEJ A CO MIAL MIESZKAC W RUDERZE NIE REMONTOWANEJ OD POCZATKU BUDOWY ZYCZYMY WYTRWALOSCI Z OSZOLOMAMI DLA KSIEDZA ZBYSZKA