Rozłam w kościele Chrystusa Króla: wierni chcą odwołać proboszcza

Dyskusja dla wiadomości: Rozłam w kościele Chrystusa Króla: wierni chcą odwołać proboszcza.


 • anonim (e3aIDc), 2017-06-08 16:11 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (A54svJ) napisał(a):

  nie jesteś z byłej parafii i nie kłam, Bo Bog cię zapyta o te kłamstwa.

  Jestem, jestem i smiech mnie ogarnia jak to czytam - z jednej niestety tylko strony, a z drugiej płacz, gdzie "nasz proboszcz" trafił. A i nie martw się, ja sobie poradzę w rozmowie z Bogiem, martw się o siebie i że przypomnę w tym miejscu: Niech pierwszy rzuci kamien, kto jest bez winy..." A tu, kto by pomyślał sami "świeci" w Bolesławcu :)

 • wikary (AE7iUy), 2017-06-08 20:49 Cytuj Zgłoś nadużycie
  parafianka (AE7hVG) napisał(a):

  jak można zionąć takim jadem będąc chrześcijaninem, grzech i wstyd !!!!!!! po to jest proboszcz aby wyznaczał obowiązki to jak dyrektor w firmie, jest przełożony i jest podwładny , koniec w temacie

  Coś ci się chyba w głowie poprzestawiało, żeby kościół porównywać do firmy. Ktoś wcześniej już napisał, ale powtórzę: wygoogluj sobie, co znaczy ksiądz rezydent. Ks. Sławek jako ks. rezydent nie podlega bezpośrednio proboszczowi, ale biskupowi, a zatem proboszcz nie może mu nic narzucać. Ks. rezydent może również w każdej chwili spakować się i wyjechać, a proboszczowi nic do tego. I dziwię się ks. Sławkowi, że jeszcze tego nie zrobił. i nie zrobi tego, bo jest kapłanem z krwi i kości, jakiego dawno w naszej parafii nie było. Chyba, że Zbychu jeszcze bardziej go zdenerwuje

 • Ja (A81WPw), 2017-06-08 22:23 Cytuj Zgłoś nadużycie

  ..przeanalizowałam wypowiedzi...to smutne i obrzydliwe co wyprawiacie i wypisujecie...jak można tak zawzięcie atakować...niszczyć
  ..opluwać. ...
  Żal Wam pieniędzy na remont plebanii...? Tak liczycie kazdą wydaną złotòwkę- remontu nie było tyle lat???więc gdzie były pieniądze skoro nic nowego nie robiono...teraz nagle są i źle?
  ...jesteście źałośni i agresywni....a to już nie katolik...nie człowiek wiary i dobrego serca...brak mi słów a czytanie tego napawa mnie smutkiem. ...gdybym musiała Was określić. ..niestety tylko brzydkie i obraźliwe słowa przychodzą mi do głowy. ..wielki wstyd ze tak postępują wierni parafianie...wierni- tylko komu? ...coś mi się wydaje ze jest tu drugie dno...czy ktoś aby nie "buntuje i nie muszą w garach..."

 • Ja (A81WPw), 2017-06-08 22:27 Cytuj Zgłoś nadużycie

  ..i miesza w garach?

 • anonim (A7w4ky), 2017-06-08 23:21 Cytuj Zgłoś nadużycie

  kuzynka chociaż ładna?

 • deista (AESoak), 2017-06-08 23:42 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A ja się cieszę, że nie chodzę do kościoła przez co nie mam parcia, by uczestniczyć w takich sporach :) Ale wesoło jest poczytać wasze posty :)

  PS. I tak ks. Andrzej Ziombra rulez :D

 • Nieparafianin (ArCOov), 2017-06-09 08:30 Cytuj Zgłoś nadużycie
  kat (AE71Av) napisał(a):

  Po co chodzić do takiego kościoła?

  Jeśli trafiłeś kiedyś na kiepskiego lekarza, to przestaniesz się leczyć i chodzić do lekarzy?

 • anonim (A54svJ), 2017-06-10 22:55 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (A54svJ) napisał(a):

  jak zaczęła się burza zniknęła

  nie zniknęła...w nocy wracają razem na Plebanię....

 • anonim (A54svJ), 2017-06-10 23:10 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Moher (ALU6VI) napisał(a):

  Głównym animatorem życia duchowego w naszej parafii jest obecnie (od końca 2015 r.) ks. dr Sławomir Kowalski. To on jest katechetą, opiekunem służby liturgicznej, kapelanem szpitalnym, wspaniałym celebransem Mszy Św. i nabożeństw. To ks. Sławomir przygotowywał dzieci do I Komunii Św., kierował przygotowaniem kościoła i dekoracji na Boże Narodzenie i Wielkanoc. A ks. Proboszcz Z. Pędziwiatr? Jego główną "zasługą" jest bycie kolegą ks. biskupa Marka. I to ma wystarczyć? Zastąpić gorliwą pracę w parafii? W kościele przebywa bardzo niewiele czasu. Młodzi parafianie odezwijcie się!

  To święta prawda. Ten Proboszcz to jakieś nieporozumienie. Tego człowieka prawie nie ma, no ale jak się ma kobietę na codzień to dla Boga i Parafii odwala się pańszczyznę.
  Facet pomylił swoje powołanie. Ale najgorsze, że brak mu honoru, nikt go tu nie chce, a skargi do Kolegów Biskupów - nic nie dają . Trzeba taczkę i wywież go do Biskupów niech sobie go wezmą razem z nią,

 • anonim (A7w4ky), 2017-06-11 08:48 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mój będzie 100 - jubileuszowy. Wszyscy proboszczowie są nasi.

 • Adm10 (A7wxa4), 2017-06-11 10:57 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Odczepcie się od byłego Proboszcza,dajcie mu żyć, wątek nie dotyczy poprzedniego lecz obecnego Proboszcza,
  Z byłym Proboszczem można było się chociaż dogadać w każdej kwesti, typu ślub, chrzest, a z tym można robić 200 podejść i wizytówkę wręczy w rękę i lataj za Nim...
  Przede wszystkim najwięcej mieszają babki,które należą do różańca i kobieta w czerwonej szacie,którą zakłada na mszę i jej ,, grupa " ..
  Przestańcie baby mieszać...

 • Adm10 (A7wxa4), 2017-06-11 10:59 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Odczepcie się od byłego Proboszcza,dajcie mu żyć, wątek nie dotyczy poprzedniego lecz obecnego Proboszcza,
  Z byłym Proboszczem można było się chociaż dogadać w każdej kwesti, typu ślub, chrzest, a z tym można robić 200 podejść
  Przede wszystkim najwięcej mieszaja babki,które należą do różańca i kobieta w czerwonej szacie,którą zakłada na mszę i jej ,, grupa " ..
  Przestańcie baby mieszać...

 • 111 (A7wxa4), 2017-06-11 14:01 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Co za świat

 • mi (AL0j1i), 2017-06-12 13:30 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Za komuny wszystkie kościoły były otwarte w ciągu dnia, a dzisiaj ostatni z kościołów , w którym można było się pomodlić w ciągu dnia, decyzją proboszcza, też zamknięto,

 • anonim (hqZeM), 2017-06-12 14:22 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (A54svJ) napisał(a):

  To święta prawda. Ten Proboszcz to jakieś nieporozumienie. Tego człowieka prawie nie ma, no ale jak się ma kobietę na codzień to dla Boga i Parafii odwala się pańszczyznę.
  Facet pomylił swoje powołanie. Ale najgorsze, że brak mu honoru, nikt go tu nie chce, a skargi do Kolegów Biskupów - nic nie dają . Trzeba taczkę i wywież go do Biskupów niech sobie go wezmą razem z nią,

  Co wy ludzie wypisujecie? Sumienia nie macie pisząc takie rzeczy? Macie jakieś niepodważalne dowody ? Nie wydaje mi się ... "nikt go tu nie chce" - raczej przeciw podpisało się 20 osób a za 600 ! Więc nie wypowiadaj się że NIKT ! Jakim prawem piszesz w imieniu całej parafii !!! A liczby mówią same za siebie. Jeśli nie macie niepodważalnych dowodów to jakim prawem to wypisujecie? Jak dla mnie osobiście to się nadaje do prokuratury o zniesławienia z art. 212 § 1 Kodeksu karnego.

  J 8,7-10
  Gdy nie przestawali Go pytać, wyprostował się i rzekł im: "Kto z was bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem". 8 I znowu pochyliwszy się, rysował po ziemi. 9 Gdy oni to usłyszeli, zaczęli jeden po drugim odchodzić, zaczynając od starszych. Został sam i ta kobieta, stojąca pośrodku. 10 Jezus wyprostował się i zapytał ją: "Kobieto, gdzie są? Żaden nie wydał na ciebie wyroku?"