Roman: „Grozi nam blackout”. Będą wyłączać światło? Dzieci wrócą do edukacji zdalnej?

Dyskusja dla wiadomości: Roman: „Grozi nam blackout”. Będą wyłączać światło? Dzieci wrócą do edukacji zdalnej?.


 • jola (AnwXJm), 2022-09-29 09:07 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Oszczednosci w UM nalezy szukac wsrod urzednikow wysokiego szczebla

 • oprych (e3Jujn), 2022-09-29 09:17 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (A8svzI) napisał(a):

  Na pewno nie tylko rządu, ale duży wpływ na inflację i wzrost cen miały: potężne zyski liczone w dziesiątkach mld i państwowych spółek paliwowo - energetycznych, wynikające wyciągania pieniędzy z naszych kieszeni np. Orlen kupuje ropę na giełdzie w przeliczeniu na litr po 2,6 - 3,0 a My płacimy na stacjach śr. po 7,5 zł , podobnie jest z gazem i energią, potężne narzuty spółek. Po stronie rządu jest również zła polityka finansowo - gospodarcza a reszta to już wina Putina, UE no i Tuska.

  Ty tak na serio?

  Przyczyny inflacji:
  " nadmierne zwiększanie podaży pieniądza poprzez jego emisję przez bank centralny lub kreację w bankach komercyjnych[a]
  niespodziewany i gwałtowny wzrost kosztów produkcyjnych (np. surowców energetycznych), który prowadzi do ograniczenia zagregowanej podaży
  wzrost zagregowanego popytu w gospodarce
  niezrównoważony budżet państwa (wydatki z budżetu przewyższają wpływy)
  przeinwestowanie gospodarki (nadmierne rozwinięcie procesu inwestycyjnego finansowanego przez państwo)
  wadliwa struktura gospodarki
  import inflacji (wraz ze wzrostem cen artykułów importowanych przez dany kraj następuje wzrost kosztów produkcji, a co za tym idzie wzrost cen)"

 • anonim (vkcz1), 2022-09-29 10:00 Cytuj Zgłoś nadużycie
  1 (AE7gcz) napisał(a):

  A kto Ci powiedział, że inflacja i wzrost cen to sprawa rządu? Pewno Poprzednicy za czasów których świat był mlekiem i miodem płynący.

  No a kto inny oni albo oglądają TVP albo TVN i to samo w internecie. A najgorsze jest to że potem myślą że to jest ich zdanie .

 • anonim (vkcz1), 2022-09-29 10:15 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Nbvvh (hjJKM) napisał(a):

  Dalej siedździe w domach i posłusznie zakładajcie szmaty na twarz. Daliście sobie kneblować mordy przez 2 lata tego cyrku, zobaczyli że można???? Więc nie dziwcie się baranki, że takie akcie będą odwalać i jeszcze lepsze!!! Dalej niech zarządzają wami za pomocą strachu, to najlepsza metoda! Kto ma trochę rozumu wie. Kto dał sobie wmówić świrusa celebrytę i zakneblować gębę to zawsze już będzie posłuszny. Dalej straszwnia ciąg dalszy. Wyłączenia prądu, zagrożenia radiacyjne. Czy wam wszystkim szpryce całkowicie wyżarły te mózgi???

  Do tego ograniczenia lub braki żywności , zagrożenia związane z bezpieczeństwem nie tylko energetycznym , konflikty w różnych częściach świata. Ciągle powtarzające się informacje o katastrofach ekologicznych . Wmawianie nam przez lata że np porty czy kopalnie są nie rentowne , transport się nie opłaca ale jak sprzedamy Niemcowi, Francuzowi czy Holendrowi to jemu się będzie opłacać . Naciski uni na poszczególne kraje w różne kwestie ich gospodarki. Np nam mówiono że trzeba zamykać kopalnie i przechodzić na ekologiczna produkcję energii. Ale jak przyszło co do czego to okazuje się że ekologiczna produkcja jest nie wydolna i nie zapełni w pełni potrzeb . Teraz ciężko kopalnie które latami były zamykane otworzyć w miesiąc dwa czy rok i jest problem choć nasz kraj na węglu stoi i stał . Jak był szum o Bogatynie i kopalnie odkrywkowa to czego chcieli głównie Niemcy ? Zamknięcia kopalni bo to odkrywka nie ekologiczna ale że zami mają z 5 takich kopalni przy granicy to już w mediach nie mówili ? Zamknijcie kopalnie ale węgiel bierzcie tylko niemiecki bo będzie " taniej " i rentowne . Nikogo nie obchodziło że 1/3 polski nie miała by prądu w tym nasze województwo ale było dużo takich lemingów które krzyczały żeby wyłączyć elektrownie z dnia na dzień ( to by nie było katastrofy ekologicznej) . Zagranica " pomogła " w tym myśleniu . Nawet Gretę wysłali . Gdybyśmy zamiast się żreć o rządy te czy tamte zaczęli chociaż częściowo samodzielnie myśleć to już było by znacznie lepiej. Ale my słuchamy tych lub tamtych i mediów takich lub takich a potem to co tam usłyszymy bierzemy za swoje zdanie i myślimy że to nasza mądrość . Samodzielne myślenie racjonalne oraz spokój to wolność. A skąd wziasc ta wolność i spokój to już niech każdy sobie odpowie .

 • anonim (vkcz1), 2022-09-29 10:20 Cytuj Zgłoś nadużycie
  bogoo (euuDDS) napisał(a):

  wybudujcie jeszcze ze dwie galerie to są pożeracze energi i koszty rosną a i tak tam jest jedna wielka kupa a nie towar

  Koniecznie w każdej musi być biedronka i żabka .

 • anonim (vkcz1), 2022-09-29 10:26 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (hjc9i) napisał(a):

  Nie ma prądu bo nie ma wiatraków ,fotowoltaiki ,zapór na rzekach i reaktorów jądrowych.

  Reaktory są złe zawsze nam to Europa powtarzała , zapory na rzece ? Przecież to ingerencja w naszą naturę i naszą ziemię . Przecież gdyby natura chciała to sama utworzyła by zaporę na rzece . Myślisz nie ekologiczne. Od lat pewne kręgi powtarzają nam że człowiek to zło że człowiek niszczy naturę i ziemię że trzeba powrócić do czasów gdy wszystko było piękne i naturalne a wiele osób to w kulko powtarzało. No to będzie jak natura chciała . Ciemno i głucho . Jak nie będzie internetu to może niektórzy zmusza się do myślenia sami a nie poprzez ekran .

 • Kazio (ePu1kb), 2022-09-29 12:20 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Najlepiej zdalne nauczanie! Niech rodzice płacą za prąd więcej!

 • anonim (AE7x0J), 2022-09-29 16:54 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Chyba czas przestać bimber pędzić gaz też coraz droższy ale jak zimę przeżyć bez jedzenia picia oświetlenia ogrzewania. Chyba trzeba będzie odwiedzić Nowogrodzką i odgapić jak prezes to robi

 • Knb (hjc7q), 2022-09-29 21:51 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeszcze jedno do Pana Prezydenda. Szanowny Panie, proponuję wyjść z propozycją do wszystkich urzędników w naszym powiecie, a moze i nie tylko, aby w ramach oszczędności i ratowania sytuacji, pracowali chociaż przez 3 miesiące za 1500 zł.
  Dlaczego za tyle??? Kiedy zaczęło się wariactwo srandemiczne za tyle właśnie pracowali pracownicy ZCB przez 3 miesiące!!!! Pracownicy zostali poproszeni no i zwiazki się zgodziły, bo trzeba było ratować sytuację bo ogólnie było nie ciekawie.
  Proszę więc to samo zrobić z całą bandą biurokratów i całą budżetówka!! Skoro ZCB mogły? I musieliśmy przeżyć zaplacić kredyty rachunki daliśmy radę, wy też możecie!!!!!!

 • ZK Polska, 2022-09-29 22:58 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Popieram Knb. Każdy musi się dołożyć do oszczędności. W fabrykach tez na Polaczkach oszczędzają i zwożą przybyszów bo urzędnicy mają wielkie serduszka, dlatego otwórzcie serduszka dla rodaków i dołóżcie się do oszczędności.

 • Gość (ALxcPh), 2022-09-29 23:41 Cytuj Zgłoś nadużycie
  1 (AE7gcz) napisał(a):

  A kto Ci powiedział, że inflacja i wzrost cen to sprawa rządu? Pewno Poprzednicy za czasów których świat był mlekiem i miodem płynący.

  A czyja to jest wina? Oczywiście że nieudolnego rządu pis-u, którzy już SIEDEM lat w Polsce rządzą. Czy ktoś może mieć jeszcze jakieś wątpliwości? Kto drukuje pieniądze bez pokrycia? I proszę nie pisać że inflacja to wina wojny na Ukrainie. W Polsce była już wysoka już przed wojną.

 • anonim (hjc9i), 2022-09-30 04:24 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Agregaty to jest rozwiązanie.

 • anonim, 2022-09-30 22:21 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (AzEKeU) napisał(a):

  Blackout jest potrzebny na całym świecie. Nie radzę wsiadać do samolotów bo spadną

  Może dzięki ciemnościom wzrośnie liczba urodzeń?

Reklama