Bolesławianka chce pozwać Spółdzielnię. Chodzi o ciepło. Mówi: „Okradli mnie z pełną świadomością”

Dyskusja dla wiadomości: Bolesławianka chce pozwać Spółdzielnię. Chodzi o ciepło. Mówi: „Okradli mnie z pełną świadomością”.


 • deligr (woh1F), 2022-03-11 14:35 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czy to za m kw. czy podzielniki to nigdy dobrze nie będzie. Osobiście sądzę, że podzielniki mają wiekszy wpływ na lokatorów jeśli chodzi o racjonalne ogrzewanie i jest niewątpliwie bliższe indywidualnemu odczytowi zużyciu ciepła. Jednak jeśli ktoś dogrzewa mieszkanie innymi źródłami ciepła (za które dodatkowo płaci) to i tak podzielnik zczyta to jako ciepło z ZECu (dlatego nawet jak ktoś całą zimę ma zakręcone grzejniki i grzeje czymś innym to mu coś nabije; jeśli w ogóle nie grzeje też zapłaci bo wychładza sąsiadów). Najlepszym rozwiazaniem byłby miernik poboru ciepla z ZECu, a nie ciepła w pomieszczeniu. To tylko moje zdanie i każdy może mieć swoje. Pozdrawiam :)

 • dsadd (AE7wBS), 2022-03-11 21:01 Cytuj Zgłoś nadużycie

  okres grzewczy jest od 15 pażdziernika do 15 marca a od 15 marca do 15 pazdziernika płacimy za ogrzewanie to jest skandal wstyd za co się płać panie prezesie jak my z tego nie korzystamy

 • anonim (AE7WqS), 2022-03-11 23:09 Cytuj Zgłoś nadużycie

  od 15 marca zakręć zawory i do 15 pażdziernika czekaj na sezon grzewczy

 • anonim, 2022-03-12 11:44 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przecież ZEC z powodu cieplej zimy, nie może być stratny, i Spółdzielnia mu w tym pomoże, obciążając lokatorów mieszkań dodatkowymi opłatami za C.O., i przy okazji wygospodaruje środki na "trzynastki".

 • *Czyt.*, 2022-03-12 19:55 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Deligr (woh1F).
  Podzielniki mają wpływ na korzystanie z ciepła. Blok, w którym mieszkam ma podzielniki ( z 20 lat), mieszkania różnej wielkości, pion z największymi mieszkaniami. Dzisiaj o godz.7,00 rano w pokojach szczytowych rury zimne (zasilanie i powrót), w jednym pokoju zasilanie lekko ciepłe, powrót zimny - ktoś z sąsiadów podgrzewa akurat podzielnik na „dwójce”. O godz. 9,00 wszyscy mieszkańcy w moim pionie przeszli na "panele słoneczne" - rury zimne. Blok obok, bez podzielników, mieszkania mniej więcej jednakowe. Ok. godz. 10,00 w jednym z pionów wszystkie rury grzeją ile ciepłownia dała, na bogato. Jest to logiczne, korzysta się z możliwości jakie są. Są podzielniki, jest wpływ na ponoszony koszt -oszczędzanie, brak podzielników-nie ma wpływu, to grzejemy. A co do możliwości rozliczania przez ciepłownię, raczej bez szans, to dostawca mediów i tylko liczniki wchodzą w grę. Dlatego tak ważnym jest, aby SM nie łamała przyjętych zasad rozliczania, bo ludzie nie oszczędzają dla przyjemności czy większego komfortu sąsiadów, tylko w celu osiągnięcia dla siebie określonej korzyści. Pozdrawiam.

 • biegaczka (ALlau6), 2022-03-13 09:25 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Witam.
  Mieszkam na ul.Małachowskiego i mój blok pomimo ,że jest ocieplony i zostały wymienione podzielniki na które zgodzili się mieszkańcy, to również został rozliczony całościowo a nie kazdy mieszkaniec jednostkowo.Chciałabym się dowiedzieć jak i gdzie zgłosić reklamacje odnośnie naliczenia niedopłaty za ogrzewania.

 • anonim, 2022-03-13 11:45 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeżeli ktoś czuje się oszukany, to powinien zgłosić do organów ścigania, jako próbę wyłudzenia przez Spółdzielnię nienależnych kwot za zużyte ciepło.

 • anonim (whBtL), 2022-03-13 12:09 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim () napisał(a):

  Jeżeli ktoś czuje się oszukany, to powinien zgłosić do organów ścigania, jako próbę wyłudzenia przez Spółdzielnię nienależnych kwot za zużyte ciepło.

  piszcie pozew zbiorowy wieksze szanse na cokolwiek w sądzie

Reklama