Bolesławianka chce pozwać Spółdzielnię. Chodzi o ciepło. Mówi: „Okradli mnie z pełną świadomością”

Dyskusja dla wiadomości: Bolesławianka chce pozwać Spółdzielnię. Chodzi o ciepło. Mówi: „Okradli mnie z pełną świadomością”.


  • anonim (qnBmY), 2022-03-10 06:23 Cytuj Zgłoś nadużycie
    Pablo () napisał(a):

    Jedni oszczędzają ciepło a drugi musi podkręcić bo budynek niedogrzany potem pojawia się grzyb itd. Rozliczenie powinno być bezpośrednio rozliczane z ciepłownią pomijając spółdzielnię tak jak prąd czy gaz to samo dotyczy wody i wtedy mamy prawdziwe rachunki za zużycie bo na dzień dzisiejszy to my nawet nie wiemy jaka jest umowa z ciepłownią na cenę dostarczanego ciepła może jest różnica zakupu a opłaty a co do wody to szkoda pisać elektroniczne liczniki bezprzewodowe według nich nie powinno być dopłat które spółdzielnia nalicza za jakieś ubytki widocznie wszyscy mamy w mieszkaniach lewe krany?

    Nie oszczędzają, żyją w temp. takiej jakiej im odpowiada... A co do grzyba trzeba wietrzyć mieszkania. Wbrew pozorom wywietrzone mieszkanie szybciej się nagrzewa. Pozdrawiam

  • Ewa, 2022-03-10 06:52 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Spółdzielnie to raj dla Prezesów i całej tej świty przecież tam nie pracuje Pani Kasia z zadupia tylko swoi. Niestety takie patologie dopuściło Państwo rzekomo prawe i sprawiedliwe a na pewno to wina Tuska . Oni sobie tak skonstruowali statut , prawo i interpretację że guzik im ludzie zrobią a na trzynastki i czternastki plus bony na Święta musi starczyć . Temat powszechnie znany w każdej wspólnocie rządzonej przez spółdzielnię w całej Polsce . Chore a Sądy też wiemy jakie są .

  • Nono, 2022-03-10 07:57 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Jedyne rozwiązanie zlikwidować podzielniki jest to jedno wielkie oszustwo wówczas skończą sie spory i niesnaski ...lokatorow jak i spółdzielnia oddychnie od tego problemu ktorego sama na warzyla...zadne efekty ekologiczne z tytulu zamontowamia podzielnikow a tylko smród.

  • mieszkaniec (anwZB), 2022-03-10 08:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

    a kogo to

  • anonim (AE7WkC), 2022-03-10 08:12 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Wystąpicie ze spółdzielni i załóżcie wspólnotę.Duuuuużoooo taniej

  • anonim (AreyB7), 2022-03-10 08:15 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Zlikwidować podzielniki, ocieplić budynki to jest rozwiązanie na które zdecydowała się większość mieszkańców Spółdzielni. Płacą normalne rachunki, nie dopłacają do cwaniaków zakręcających swoje grzejniki i liczących na zwroty.
    Mieszkający w innych wspólnotach już dawno odeszli od mierników, które niczego nie mierzą. Jedynie w nowobudowanych budynkach istnieją indywidualne systemy pomiarów.

  • Mieszkaniec miasta (hjJ7l), 2022-03-10 08:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

    W budynkach należących do Spółdzielni Mieszkaniowej, u wszystkich lokatorów powinne być założone podzielniki zużycia energii cieplnej, wszyscy sprawiedliwie płacili by za zużycie ciepła w swoich mieszkaniach. A to co zrobiła Spoldzielnia Mieszkaniowa z rozliczeniem c o za 2021 r powinna przeprosić lokatorów i rozliczyć ich z tych podzielników. Ja mieszkam w budynku Wspólnoty Mieszkaniowej,, jedni mają podzielniki drudzy nie i nie ma żadnego problemu z rozliczeniem. Najwyższy czas coś zrobić z tym Zarządem Spółdzielni.

  • Reklama

  • anonim (AE7eDh), 2022-03-10 08:50 Cytuj Zgłoś nadużycie
    anonim (qnBmY) napisał(a):

    Nie oszczędzają, żyją w temp. takiej jakiej im odpowiada... A co do grzyba trzeba wietrzyć mieszkania. Wbrew pozorom wywietrzone mieszkanie szybciej się nagrzewa. Pozdrawiam

    kurde, wietrzymy codziennie a grzyb jest. mieszkanie szczytowe, czyli zimne od góry. i co teraz?

  • anonim, 2022-03-10 09:56 Cytuj Zgłoś nadużycie
    anonim (AreyB7) napisał(a):

    Zlikwidować podzielniki, ocieplić budynki to jest rozwiązanie na które zdecydowała się większość mieszkańców Spółdzielni. Płacą normalne rachunki, nie dopłacają do cwaniaków zakręcających swoje grzejniki i liczących na zwroty.
    Mieszkający w innych wspólnotach już dawno odeszli od mierników, które niczego nie mierzą. Jedynie w nowobudowanych budynkach istnieją indywidualne systemy pomiarów.

    Masz rację.Podzielniki, to prosta droga do nadużyć.

  • anonim (wo996), 2022-03-10 10:09 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Jedna zasada dla wszystkich.... albo podzielniki albo bez ... niech każdy daje jakieś średnie temp i będzie płacone sprawiedliwie ...a nie babcie oszczedzają a sąsiad musi wiecej grzać .... i tak to potem leci dalej .... a jak nie odwolać zarząd ....

  • deligr (dRjym3), 2022-03-10 10:24 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Mogę się założyć, że biedna pokrzywdzona mieszkanka mieszka w mieszkaniu środkowym. Ci z mieszkan szczytowych zawsze płacili i ogrzewali "wewnetrzne" mieszkania. Zawsze miała Pani małe miesięczne składki bo wcześniej potrzeba odkręcania termostatu była mała, ponieważ grzali Pani mieszkanie sąsiedzi. Więc jak się zsumuje niskie miesieczne składki, a potem trzeba zapłacić w końcu za ciepłe w zimie mieszkanie to wielkie kwoty. Ci ze szczytowych mieszkań mają też niedopłata ale mniejsze bo zawsze (za was) płacili w czynszu wyższe składki. Po drugim czy trzecim rozliczeniu wszystkim się wyrówna tzn. wszyscy będą dużo płacić ale proporcijonalnie. Znajdą sie też tacy, którzy powiedzą " o nie czemu ja mam oszczędzać jak inni sobie grzeją" i pach odkręca grzejnik na full. Oczywiście wtedy będziemy płacić jeszcze więcej WSZYSCY.

  • Frank dwurski (hj2Bo), 2022-03-10 10:28 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Tak a powiem wiencej oszustwo nie samowite bo nawed gdy grzejniki som poskrencane to i tak nabija na te termomierze to gdy na dworze bendzie 20stopni to u nas w mieszkaniach bendzie przecientnie 14 mimo poskrencanych grzejnikow termomierze nabijajom bez ustanie oczywiscie ze tez pujde do sondu

  • Frank dwurski (hj2Bo), 2022-03-10 10:32 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Wescie poskrencajcie grzeiniki i zobacie czy bendzie wam nabijac bendziecie bulic mimo to bo one calyczas nabijajom

  • Schtadler (ArePpl), 2022-03-10 10:50 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Precz z podzielnikami !!!

  • .., 2022-03-10 11:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Te podzielniki to jedna wielka ściema. Ludzie nie dajcie się oszukiwać. Precz z podzielnikami !!!

Reklama