Bolesławianka chce pozwać Spółdzielnię. Chodzi o ciepło. Mówi: „Okradli mnie z pełną świadomością”

Dyskusja dla wiadomości: Bolesławianka chce pozwać Spółdzielnię. Chodzi o ciepło. Mówi: „Okradli mnie z pełną świadomością”.


 • anonim (AE7WkC), 2022-03-10 12:06 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Frank dwurski (hj2Bo) napisał(a):

  Tak a powiem wiencej oszustwo nie samowite bo nawed gdy grzejniki som poskrencane to i tak nabija na te termomierze to gdy na dworze bendzie 20stopni to u nas w mieszkaniach bendzie przecientnie 14 mimo poskrencanych grzejnikow termomierze nabijajom bez ustanie oczywiscie ze tez pujde do sondu

  Nim"pujdziesz do sondu"idź do szkoły na j.polski

 • Adam, 2022-03-10 12:46 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Oszustwo masakryczne w 2020 roku naliczyli mi niedopłaty 2 tys gdzie w mieszkaniu nie mieszkam tak naprawdę stoi puste i co wy na to

 • anonim (hjJ7l), 2022-03-10 12:46 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ludzie piszecie głupoty, w każdym budynku, każdy lokator, czy ma mieszkanie środkowe czy narożne płaci za c o taką samą kwotę w przeliczeniu za metry mieszkania. Rozliczenie jest inne, lokale narożne mają inne przeliczniki, niższe od pozostałych. Każdy powinien mieć podzielniki ciepła, działają prawidłowo, i każdy powinien płacić za swoje zużycie, a nie za sąsiadów, gdzie odkręcają na całość i otwierają okna. Każdy z nas ma licznik na światło, gaz, wodę i płaci za siebie. Więc nie pisz głupot, każdy powinien mieć przelicznik c o.

 • Beata (ANU9W8), 2022-03-10 13:02 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jaką podwyżkę za CO dostaliście przez ostatni rok? Ceny węgla są z miesiąca na miesiąc coraz wyższe, rok temu za tonę węgla płaciłam 1000zł a w tej chwili kosztuje już 1600zł, w następnym sezonie ma kosztować ok.2000zł/ tona, Warto o tym pomyśleć bo zapewne zaliczka za CO nie była doszacowana.

 • Czytelniczka (ANbpuK), 2022-03-10 13:54 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Drogi deligr (dRjym3),
  I zakład byłby przegrany... Mieszkanie zewnętrzne, szczytowe. Sładki duże, bo to jedno z większych mieszkań w budynkach SM, stąd zwroty nadpłat były wysokie. Temperatura w pokojach dziennych 19-20 st. Aby sąsiedzi grzali moje mieszkanie różnica temperatur musiałaby być większa. Poza tym też mieli w znakomitej większości wcześniej zwroty nadpłaconych zaliczek. Jeżeli chce się utrzymywać temp. zimą powyżej 23 st. trzeba jednak więcej płacić. Ale nie w tym problem. Budynek był opomiarowany. Uchwała mieszkańców z lipca 2020r. zawierała kontynuowanie rozliczania ciepła od 01.01.2021 r. przy pomocy podzielników. Otrzymaliśmy informację, że od 18.01.2021r. będą montowane nowe podzielniki, poprzednie funkcjonowały dalej. Dopiero w dniu 03.03.2021r. przystąpiono do protokolarnej wymiany podzielników. W styczniu 2022 r. otrzymaliśmy rozliczenie c.o. za m2. Na wezwanie o skorygowanie rozliczenia, SM odpowiedziała, że nie udało im się ze względu na covid przeprowadzić terminowo montażu, a gdyby nas poinformowali ,że będą rozliczać z m2, to nie oszczędzalibyśmy ciepła. Regulamin przewiduje, że w sytuacji niezależnej od indywidualnego odbiorcy dokonuje się szacowania na podstawie wcześniejszych okresów rozliczeniowych i takiego działania SM oczekuję. Pozdrawiam.

 • deligr (dRjym3), 2022-03-10 14:27 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeśli chodzi o kwestie ustalania jak lokatorzy mieli być rozliczani, a są czyli czy to za m kw. czy podzielniki nic nie kwestionuje, nie tego dotyczył mój komentarz. Jednak płacenie więcej niż zawsze się płaciło może być uzależnione od wielu czynników. Chociażby od wzrostu cen bezpośrednich dostawców, większe zużycie reszty lokatorów czyli całego budynku itd. Czytajac jednak artykuł wydaje się, że najbardziej autora boli cytat: "Problem w tym, że osoby, które dopłacały do ogrzewania, teraz są zadowolone i mile zaskoczone, bo dostały niewielką dopłatę, a grzały fest – dodaje czytelniczka." Skąd autor wie, ze ktoś grzał " fest". Czyli ja mam gorzej, a inni lepiej wiec to napewno jest niesprawiedliwe, wadliwe. Może wtedy było niesprawiedliwie?

 • Nono, 2022-03-10 15:43 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zdjąć oddać pieniądze za podzielniki rozliczać za metry kwadratowe i koniec.A ze węgiel drożeje jest to inna sprawa i wiadomo ze należy pokryć kosxty wzrostu cen.

 • Reklama

 • anonim (dRj0e2), 2022-03-10 15:45 Cytuj Zgłoś nadużycie

  problem dotyczy skokowego zużycia ciepła ,za trzy sezony
  mimo że od trzech lat niema zimy
  to zastanawia wszystkich

 • Czytelniczka *, 2022-03-10 19:21 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Deligr (dRjym3),
  Najbardziej "boli" złamanie zasad przez SM i oszukanie osób oszczędnie gospodarujących ciepłem, stąd w planach skierowanie sprawy na drogę sądową. Rozumiem, że każdy ma swój indywidualny komfort cieplny wynikający z wieku, aktywności, zdrowia itp. Ale są też normy przyjęte do wyliczeń. Dlatego gdy sąsiad mówi, że utrzymuje w mieszkaniu temp. 24 st., a jest to temp. przyjęta dla łazienek, to w mojej ocenie grzeje fest. Fakt, z otrzymanego w tym roku rozliczenia jest zadowolony i mile zaskoczony, bo wcześniej dopłacał. Ja też bym była zadowolona z takiego obrotu sprawy, gdyby ktoś za mnie zapłacił. Rzecz oczywista. Moje wyliczenie dotyczyło średniego zużycia ilościowego, z uwzględnieniem proporcji 45%/55% w odniesieniu do wykazanego przez SM rocznego kosztu ogrzewania budynku i wniesionych zaliczek na ogrzewanie. Czyli najpierw wyliczenie "kresek", a następnie kosztu i nadpłaty. Pozdrawiam.

 • Mieszkaniec miasta (hjJ7l), 2022-03-10 23:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ludzie jak czytam Wasze wypowiedzi to widzę, że nie macie pojęcia o tym co piszecie. Ja np za rok 2021 zapłaciłam prawie 2.900 zł za centralne ogrzewanie, gdzie mieszkanie było ogrzewane tylko przez 6 miesięcy. Ta kwota to koszt 2 ton węgla. Od 6 lat nie ma zimy, więc opał pozostaje. Więc każdy Lokator, który ma założone podzielniki zużycia energii cieplnej powinien być z nich rozliczony i w granicach 1000 zł do zwrotu. A kto grzeje na całego, to powinien płacić za siebie, a nie, że ktoś będzie dopłacać do niego. Podzielniki powinni mieć wszyscy lokatorzy i wtedy będzie sprawiedliwe rozliczenie, a to co zrobiła Spoldzielnia Mieszkaniowa, to jest oszukanie lokatorów.

 • Mieszkanka (wo9UA), 2022-03-11 08:29 Cytuj Zgłoś nadużycie

  W budynku w którym mieszkam 100% mieszkańców ma podzielniki i zostaliśmy policzeni od metra! Zatem o czym to świadczy? Spółdzielnia twierdzi, że informowała o zmianie rozliczeń bo nie wszyscy wpuścili monterów do mieszkań, a nikt z lokatorów takiej informacji na oczy nie widział. Mam mieszkanie szczytowe z 3stron! I chcę być liczona wg podzielników mimo płaczu innych, że szczytowe jest zimne, nie lubię wysokich temperatur, każdy ma inne upodobania, inny organizm, wiek etc. Taka była decyzja mieszkańców więc niech tak będzie rozliczane.

 • Każdy za swoje (wo9UA), 2022-03-11 08:40 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Może wszyscy powinniśmy być rozliczani z wody po równo? Zmusi to ludzi do regularnego mycia bo jedni na tym oszczędzają a inni nie, Ci co się myją będą teraz zadowoleni... Każdy powinien tyle płacić ile zużyje i tyle w temacie.

 • misie (AE56vW), 2022-03-11 08:55 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Podzielniki to relikt! Mam nadzieje, że niedługo nie bedzie już żadnej nieruchomości w SM, która będzie rozliczana tym niesprawiedliwym sposobem.

 • anonim (hjczW), 2022-03-11 10:13 Cytuj Zgłoś nadużycie
  deligr (dRjym3) napisał(a):

  Mogę się założyć, że biedna pokrzywdzona mieszkanka mieszka w mieszkaniu środkowym. Ci z mieszkan szczytowych zawsze płacili i ogrzewali "wewnetrzne" mieszkania. Zawsze miała Pani małe miesięczne składki bo wcześniej potrzeba odkręcania termostatu była mała, ponieważ grzali Pani mieszkanie sąsiedzi. Więc jak się zsumuje niskie miesieczne składki, a potem trzeba zapłacić w końcu za ciepłe w zimie mieszkanie to wielkie kwoty. Ci ze szczytowych mieszkań mają też niedopłata ale mniejsze bo zawsze (za was) płacili w czynszu wyższe składki. Po drugim czy trzecim rozliczeniu wszystkim się wyrówna tzn. wszyscy będą dużo płacić ale proporcijonalnie. Znajdą sie też tacy, którzy powiedzą " o nie czemu ja mam oszczędzać jak inni sobie grzeją" i pach odkręca grzejnik na full. Oczywiście wtedy będziemy płacić jeszcze więcej WSZYSCY.

  Ale mieszkania szczytowe,na parterze i na samej górze mają inny współczynnik do liczenia.

 • anonim (AE7WqS), 2022-03-11 11:24 Cytuj Zgłoś nadużycie

  kaloryfery powinny być tylko w mieszkaniach
  na parterze i ostatnim (b0 ogrzewają somsiadów)
  (somsiedzi)powinni płacić tym z parteru i ostatniego
  a Oni powinni się rozliczać ze SM
  i to (czeba) uchwalić na zarządzie
  lub walnym zgromadzeniu( to ja posiadacz mieszkania własnościowego)

Reklama