Kolos powstanie przy Leśnej w Bolesławcu? Mieszkańcy nie wykluczają protestów

Dyskusja dla wiadomości: Kolos powstanie przy Leśnej w Bolesławcu? Mieszkańcy nie wykluczają protestów.


 • anonim (woCZP), 2021-06-11 08:39 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Masz rację ale niech plan zagospodarowania nie będzie zmieniany. Znając plan zagospodarowania, który mogę sprawdzić kupuję działkę bo chcę się budować, tak ? To kupuję ale niech tego planu nie zmieniają bo ktoś o większych możliwościach finansowych wkracza do akcji. Niech stoją domki bo miasto koniec końców i tak swoje zarobi kiedy sprzeda wszystkie działki ludziom chcącym się budować. Nagle okazuje się, że plan został zmieniony a obok mojej posesji pojawiają się bloki, które z każdej strony otaczają mój dom. To niech wszystko sprzedadzą deweloperom i będzie ok, przynajmniej będę wiedział na czym stoję i nie kupię tam działki, proste ?

 • anonim (AHgyYZ), 2021-06-11 08:40 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (woCZP) napisał(a):

  Kiedyś w rejonie wspomnianej Śluzowej rozpisywano przetargi na działki, plan zagospodarowania przewidywał budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne w całej tej okolicy ale jak widać wszystko da się zmienić. Ludzie się pobudowali, teraz wielu chce uciec, próbują sprzedać domy ale brak chętnych co wcale mnie nie dziwi. Miały być domki, zrobiono piękną infrastrukturę a jak jest to każdy widzi. Teraz mają być w tym roku kolejne przetargi na działki ale strach kupować bo okaże się, że z wizji pierwotnej powstania osiedla domów jednorodzinnych, w bliskim sąsiedztwie powstaną blokowiska co jest prawdopodobne patrząc na to jaki jest o dziwo popyt w Bolesławcu na mieszkania. Teraz można kupić działkę za kwiatowym ale powiem wam, że strach mając na uwadze fakt ile tam powierzchni zostało. Teraz powstają tam szeregówki w zastraszającym tempie, później okaże się, że będą kolejne blokowiska, w których mieszkania są wykupywane zanim w ogóle budowa się pojawi.

  w innych rejonach jest to samo, plan : domki jednorodzinne
  a teraz: budynki deweloperskie :(

 • johanes (VPeBM), 2021-06-11 09:17 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Skoro nie było planu zagospodarowania to co się dziwić? Wszystko zgodnie z prawem. Głupi ludzie

 • anonim (vkDqi), 2021-06-11 10:04 Cytuj Zgłoś nadużycie

  W kasie miasta brakuje kasy dlatego tak. Deweloperzy dają lepszą kasę za działkę, a potem miasto ma więcej kasy z podatków od nieruchomości bo powierzchnia większa. Proste. Za wszystko trzeba zapłacić... Nie ma darmowych obiadów, ani autobusów... Żeby komuś dać, komuś trzeba zabrać, albo pogorszyć.

 • Mieszkanka Bolesławca (AE5JkS), 2021-06-11 16:53 Cytuj Zgłoś nadużycie

  W każdym mieście w Niemczech jest architekt miasta, a jego stanowisko nie jest polityczne ani zależne od władzy. Urzędnicy są służbą cywilną nie do ruszenia. Czyli mogą działać zgodnie z prawem stanowionym, a nie stosowanym jak u nas. Zanim jakikolwiek budynek lub inna nieruchomość ma powstać, architekt miejski musi ją zaopiniować. I tak widzimy np. jedna wysokość domów, kolor wszystkich dachów ten sam, kolor elewacji stonowany itp. Zobaczmy na starą zabudowę w Bolesławcu, też była jednolita, a nie różnorodna. Gdyby u nas obowiązywały stałe zasady zabudowy, nie byłoby braku ładu przestrzennego i protestów mieszkańców. Właściciele domków jednorodzinnych nie kupowaliby działek pod zabudowę niską, gdyby wiedzieli, że w pobliżu ich nieruchomości stanie budynek wielorodzinny. Skoro nie możemy liczyć na radnych, powinni właściciele domków jednorodzinnych postarać się o dobrych prawników (spoza rejonu), takich którzy mają wiedzę i możliwości, aby sprawę poprowadzić z sukcesem, a nawet jak trzeba złożyć skargę do ETS. I oczywiście uzyskać należyte odszkodowanie dla każdego w milionach złotych. Bo każdy wybudowany już domek ok. takiej sumy oscyluje. Odszkodowanie zapłaci nie deweloper, bo on będzie miał wszystkie zgody, nie miasto czy radni personalnie - ale na końcu nasze państwo, czyli my wszyscy jego obywatele. Po co ta gra ?! Komu na tym zależy ?! Dlaczego takie wprowadzenie pod obrady rady miasta zmiany ?! Niektórzy ludzie, krzywdząc innych ludzi, zachowują się tak jakby byli nieśmiertelni !!!

 • lokator (hjNvv), 2021-06-11 18:26 Cytuj Zgłoś nadużycie

  bedzie wam weselej z tymi lokatorami.Szanuj blizniego jak siebie samego.-a co to jest wasza ziemia?Ja tez mam dostac w nim lokum.Moze z tym co rozpetał te burze zaprosze chetnie na parapetówke...

 • odstresuj (hjNvv), 2021-06-11 18:31 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (evKuXC) napisał(a):

  Pasuje tam ten blok jak świni siodło. Nie dziwie się ludziom. Niech każdy cwany odpowie sobie na pytanie czy kupując i budując dom chciałby mieć kilkadziesiąt okien i par oczy patrzących na to co ma na ogrodzie i tarasie. Jak Big Brother. Więcej empatii, bo ktoś wywalił gruby hajs na swój dom, który od razu traci połowę na wartości.

  nerwy do konserwy -bum cyk cyk