Nawet o 500 zł większe rachunki za ogrzewanie w mieszkaniach SM Bolesławianka. Dlaczego?

Dyskusja dla wiadomości: Nawet o 500 zł większe rachunki za ogrzewanie w mieszkaniach SM Bolesławianka. Dlaczego?.


  • ZK Polska, 2022-02-13 15:36 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Społeczeństwo jest ogłupione. Jeżeli słyszeliście że ogrzewający gazem zapłacą za ogrzewanie więcej, ogrzewający węglem też zapłacą za ogrzewanie więcej, ogrzewający prądem też zapłacą za ogrzewanie więcej to dlaczego myśleliście że was ominie podwyżka ceny ogrzewania?

  • Ja (euu4QX), 2022-02-13 15:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Potwierdzam ta Pani Prezes nie nadaje się na to stanowisko. W żaden sposób nie współpracuje z mieszkańcami jest opryskliwa i nie miła. Myśli że siedzi za biurkiem to ma władze absolutna. Zachowuje się jakby mieszkania były jej własnością!

  • anonim, 2022-02-13 15:49 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Warto głosować na kogoś, kto z niedopłat robi nadpłaty.

  • Imie, 2022-02-13 15:51 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Apel do zarządu S.m.boleslawianka macie myślę czas do konca kwietnia zdemontowac podzielniki...poniewaz dobrze wiece ze one są zamontowane nie zgodnie z prawem z uwagi na techniczne uwarunkowania to raz a drugie system mieszany zastosowany przez Was jest niezgodny z prawem...szkoda finalnie na koszty sądowe.

  • 123 (AE7xge), 2022-02-13 16:05 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Ja muszę dopłacić ponad 300zl. Jest to ogromna kwota jak dla mnie. Uważam ze każdy powinien rozliczać się ze swojego mieszkania. W tj chwili mam wrażenie, ze płace komuś, żeby miał ciepło w domu. Nigdy nie byłam za odliczaniem ciepła za cały blok, to jest najgorsza opcja i bardzo niesprawiedliwa

  • anonim, 2022-02-13 16:23 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Dlaczego osoby, które nie miały zamontowanych podzielników, i były rozliczane od m2, niedawno SM zmusiła do montażu podzielników, wysyłając do nich pisma przedprocesowe,strasząc sądem, w przypadku, gdy nie zgodzą się na montaż podzielników?

  • Becia (hjJwc), 2022-02-13 16:32 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Od 21 lat co rok miałam nadpłaty.W tym roku poraz pierwszy otrzymałam rachunek, aby dopłacić 250 zł, mimo, że grzeję tylko w jednym pokoju.Moje mieszkanie jest bardzo ciepłe bez ogrzewania.Czuję się oszukana.

  • Reklama

  • anonim (whBq4), 2022-02-13 16:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Gdyby ludzie prawidłowo gospodarowali ciepłem to nie byłoby dopłat. Przykład : mieszkam na drugim piętrze , a na trzecim piętrze pani wychodzi do pracy rano , otwiera okna i idzie do pracy . Przychodzi o 15 lub 16. Oczywiście wszystkie rurki prowadzące do góry gorące .Nad nią na czwartym piętrze wszystkie okna pootwierane . Z jednej i z drugiej strony bloku .I to nie jest wietrzenie bo te okna otwarte są przez pół dnia . Ludzie ogrzewają podwórko a potem mają pretensje ,ze dużo dopłacają . Zgłaszałem to do administracji ale oni w ogóle nie reagują

  • Jack (edyyMH), 2022-02-13 16:43 Cytuj Zgłoś nadużycie
    Becia (hjJwc) napisał(a):

    Od 21 lat co rok miałam nadpłaty.W tym roku poraz pierwszy otrzymałam rachunek, aby dopłacić 250 zł, mimo, że grzeję tylko w jednym pokoju.Moje mieszkanie jest bardzo ciepłe bez ogrzewania.Czuję się oszukana.

    Mam ten sam problem, ale życzliwi współlokatorzy bloku grzali ile się dało(bo nie ma podzielników to naprzód!), więc ze zużycia rozliczeni jesteśmy wszyscy a są też na pewno straty, które też trzeba wciągnąć w koszta

  • Imie, 2022-02-13 16:46 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Ludzie czy wy nie rozumiecie ze podzielniki zamontowane w tych warunkach technicznych sa zamontowane niezgodnue z prawem...obecne nowoczesne budownivtwo jest tak zaprojektowane gdzie jest możność opomiarowanis jazdego lokalu....bez systemu mieszanego ktory jest nue zgodny...jest wyrok sadu najwyzszego w tej sprawie.

  • bogoo (euuD0t), 2022-02-13 16:58 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Po pierwsze to jak uczestniczyć w zebraniach jak są robione np o godz 10,00 to ludzie są w pracy to zagranie spółdzielni żeby nikt sie na posiedzenie nie zjawił ,prócz starszych ludzi którym sie wciska kłamliwy kit
    Po drugie gdzie jest kasa budżetówka i tak dalej zawsze były wały na kasie i kolesiostwo i ściema połączona z kombinacją
    Po trzecie spółdzielnia to już sam nie wie za co kasę brać i jak kombinować już od dawna ze stawkami się im POJ....ŁO ciekawe czy NIK by sie tematowi mógł przyjrzeć czy aby sie ktoś nie pomylił i łapę na kasie nie trzyma i dlatego są takie cyrki i przez to obrywają mieszkańcy

  • anonim (hjJJm), 2022-02-13 17:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Od października do stycznia miałam 4 razy podwyżki.mamy duży metrów kwadratowych mieszkania prawie .70 metrów w kuchni i dwóch karoryfery nie grzeją tylko dwóch pokoi i łazienka ale i muszę zapłacić 500 złotych za ogrzewanie.za co mam płacić niedoplaty tyle za sąsiada pod nami który ma dwoje dzieci a podzielników nie mamy chodzi o blok 62-72.powinni ten zarząd zmienić

  • anonim (hjJ8c), 2022-02-13 17:46 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Zamontować wszystkim podzielniki zużycia energii cieplnej i będzie spokój. Każdy z nas będzie rozliczany z tego ile ciepła zużyje. Tak jak mamy liczniki na gaz, prąd, wodę, każdy płaci za siebie i nie ma problemu

  • Stockton (A8svId), 2022-02-13 18:00 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Spółdzielnia pewnie dostała wysoką fakture z Zecu z podwyżką...i zamiast zaplacic ze swoich pieniędzy to rozlozyli to na wszystkich lokatorów i po sprawie....durny lud zapłaci!
    Same plusy....
    Dług spłacony
    Kasa spółdzielni nie ruszona
    Pani prezes zadowolona

  • Dociepleni (hjJgb), 2022-02-13 18:01 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Podzielniki ciepła od wielu lat są montowane niezgodnie z prawem. Jest parę orzecznictw wydanych przez sądy w tym zakresie. Nie odzwierciedlają prawdziwego zużycia. Stąd pewnie tak wiele spółdzielni było skarżonych przez mieszkańców do sądów. Jedynie ciepłomierze spełniają swoją rolę. Ale w takich budynkach jak spółdzielcze, aby wyprowadzić je na klatkę, to pewnie spory koszt. Stąd jedynie rozliczenie od m2 mieszkania było najsprawiedliwszym rozwiązaniem. Ocieplenia budynków zmniejszyłyby koszty. Budynki nieocieplone zawsze będą generowały większe koszty. Może warto zmienić zarządcę, który dociepli budynki ?

Reklama