Strażacy interweniowali w święta jedynie kilka razy

Strażacy interweniowali w święta jedynie kilka razy
fot. B.org Bolesławieckim strażakom święta Wielkiej Nocy minęły wyjątkowo spokojnie. Interweniowali jedynie kilkakrotnie.
istotne.pl wypadek, pożar, straż, interwencja

Jak dowiedzieliśmy się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu, tegoroczne święta upłynęły w miarę spokojnie. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest fakt, że coraz rzadsze w naszym powiecie staje się zjawisko wypalania traw. Zdaniem strażaków, ma to związek zarówno z pogodą, jak i ze świadomością rolników, którzy doskonale zdają sobie sprawę, że mogą zostać pozbawieni dopłat unijnych.

Jedynie w poniedziałek wielkanocny bolesławieccy strażacy mieli ręce pełne roboty. Interweniowali aż trzykrotnie. Na drodze nr 4 doszło do kolejnego wypadku. W godzinach wieczornych kierowca Volkswagena Passata z lawetą, wyprzedzając, uderzył w Volkswagena Golfa. 2 osoby zostały ranne. Przy ulicy Kościuszki natomiast strażacy ugasili pożar na terenie nieużytkowanej chlewni. Nie udało się ustalić, kto jest właścicielem budynku. Straż pożarna skutecznie interweniowała również w mieszkaniu przy ulicy Cieszkowskiego, gdzie zapaliła się zawartość pawlacza.

(informacja PSP w Bolesławcu/ GA)