Zbigniew Klimek jest mistrzem Polski w trójboju siłowym

Zbigniew Klimek jest mistrzem Polski w trójboju siłowym
fot. B.org 760 kilogramów – tyle w sumie dźwignął na Mistrzostwach Polski Seniorów w Trójboju Siłowym Puławy 2008 Zbigniew Klimek. Złoty medalista wkrótce rozpocznie przygotowania do Akademickich Mistrzostw Polski.
istotne.pl trójbój, siłacz, zbigniew klimek, siłowy

Zbigniew Klimek z Nowogrodźca od pięciu lat indywidualnie trenuje trójbój siłowy. Wcześniej uprawiał kulturystykę. Od stycznia jest zawodnikiem MKS Sudety Międzylesie, prowadzi też sekcję trójboju siłowego w klubie AZS Politechnika Wrocławska. 2 marca na Mistrzostwach Polski Seniorów w Puławach, najważniejszych zawodach tego typu w Polsce, siłacz zdobył złoty medal w kategorii 90 kg. Podniósł w sumie 760 kg (w przysiadzie 275 kg, w wyciskaniu 200 kg, w martwym ciągu – 285 kg). To najlepszy wynik w jego karierze.

25-latek pokonał tak utytułowanych zawodników jak: Radosław Grzechnik, Dominik Murcha czy Andrzej Biegański, zeszłoroczny Akademicki Mistrz Polski. „W ostatnich przygotowaniach bardzo mi pomógł Tadeusz Hul z klubu Śródmieście Legnica” opowiada Zbigniew Klimek. „Uważam, że w dużej mierze przyczynił się do mojego sukcesu” dodaje.

fot. support photos azs.pwr

Jak sam przyznaje, niełatwo było wygrać. „Moi rywale w przysiadzie podnieśli więcej ode mnie. Podczas rozgrzewki doznałem kontuzji łydki i miałem spory problem z tą konkurencją” zaznacza mistrz. „Ale w wyciskaniu sztangi nadrobiłem straty, a w martwym ciągu postawiłem kropkę nad i” puentuje.

To nie pierwsze wielkie osiągnięcie Zbigniewa Klimka. Sportowiec w grudniu ubiegłego roku zdobył tytuł Mistrza Górnego Śląska i Zagłębia. Trzy razy startował też w Akademickich Mistrzostwach Polski. Prestiżowe zawody w Puławach były testem możliwości kadry narodowej siłaczy przed mistrzostwami Europy. Niestety, mimo spektakularnego sukcesu zawodnik z naszego powiatu nie weźmie udziału w europejskich zmaganiach. „Selekcjoner kadry Polski po raz drugi pominął kategorię wagową, w której startuję” przyznaje Zbigniew Klimek.

Po prawej: Zbigniew KlimekPo prawej: Zbigniew Klimekfot. support photos azs.pwr

Plany na przyszłość? „Moim marzeniem jest dostanie się do kadry narodowej” mówi mistrz. – „Wiem, na co mnie jeszcze stać, i wiem, że jestem w stanie poprawić swój wynik”. W przyszłym tygodniu złoty medalista zacznie przygotowywać się do kolejnych Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się pod koniec kwietnia. „Mam nadzieję że selekcjoner dostrzeże mój potencjał” dodaje.

(informacja GA)