Maraton Układania Puzzli odbył się w Kruszynie

Maraton Układania Puzzli odbył się w Kruszynie
fot. sxc.hu W III Maratonie w Układaniu Puzzli „MAUPa” bezkonkurencyjna okazała się drużyna Obrońców Tytułu. Niespodzianką rozgrywek był start zespołu złożonego z twórców Bolec.info i Boleslawiec.org.
istotne.pl bolec.info, gokis, istotne.pl, maupa, puzzle, beata widera

Zapowiadali, że nie oddadzą tytułu najlepszej drużyny, i tak się rzeczywiście stało. Zespół Obrońcy Tytułu (w składzie: Agnieszka Calów, Aleksandra Forys, Paweł Wilas i Grzegorz Baszczyj) znacznie wyprzedził swoich konkurentów. Mistrzowie zakończyli układanie obrazka o 21:50. „Czujemy się zadowoleni i usatysfakcjonowani” mówi Paweł Wilas, kapitan drużyny. „Liczyliśmy, że będziemy w pierwszej trójce, ale udało się zająć pierwsze miejsce” dodaje i jednocześnie zaznacza, że rok temu było trudniej.

Drugie miejsce – także nieprzypadkowo – zdobyły zawodniczki z Dream Team, zwyciężczynie pierwszej edycji maratonu. Wiceliderki wystartowały w składzie: Weronika Pawlikowska, Teresa Mularczyk, Edyta Pawlikowska i Brygida Laudani. Układanie zakończyły o 23:35.

Paweł Wilas ze zwycięskiej drużyny sprawdza, czy medale są ze złotaPaweł Wilas ze zwycięskiej drużyny sprawdza, czy medale są ze złotafot. Krzysztof Gwizdała
Zdobywczynie drugiego miejscaZdobywczynie drugiego miejscafot. Krzysztof Gwizdała
Zdobywczynie trzeciego miejscaZdobywczynie trzeciego miejscafot. Krzysztof Gwizdała
Zdobywcy czwartego miejscaZdobywcy czwartego miejscafot. Krzysztof Gwizdała

Na trzeciej pozycji uplasował się zespół Big Team, który stanął w szranki w składzie: Agnieszka Kołodziej, Bożena Wieczorek, Magdalena Sulik i Karolina Wieczorek.

Prawdziwą niespodzianką dla wielu był start drużyny złożonej z twórców dwóch bolesławieckich portali: Bolec.info i Boleslawiec.org. Wspólnymi siłami zespół zakończył układanie obrazka ok. 2:15, zdobywając tym samym piąte miejsce.

fot. Gerard Augustyn
Drużyna dwóch bolesławieckich portali: Krzysztof Dębiński, Krzysztof Gwizdała, Katarzyna Bodzioch, Marcin MarczewskiDrużyna dwóch bolesławieckich portali: Krzysztof Dębiński, Krzysztof Gwizdała, Katarzyna Bodzioch, Marcin Marczewskifot. Gerard Augustyn

„Ta impreza mi się przyśniła” opowiada o początkach maratonu Beata Widera z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie, pomysłodawczyni i organizatorka rozgrywek. W tym śnie zawody miały co prawda większy rozmach. Choć, jak przyznaje organizatorka, chętnych do wzięcia udziału w tegorocznej edycji puzzlowej rywalizacji nie brakowało. „Wiele otaczających mnie osób uwielbia puzzle. W powiecie bolesławieckim jest bardzo dużo puzzlomaniaków” dodaje Beata Widera.

fot. Gerard Augustyn

Przed rozgrywkami odbył się pokaz tańca w wykonaniu Oli Sobańskiej i Adriana Ciechanowskiego z wrocławskiej grupy Salsamania. Podczas maratonu można było również zmierzyć się przy szachownicy z mistrzem Janem Zatylnym.

fot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn

W III Maratonie w Układaniu Puzzli „MAUPa” wystartowało 11 drużyn z całego powiatu bolesławieckiego. Zawody rozegrano 23 lutego w sali GOKiS-u w Kruszynie. Impreza zakończyła się ok. 3:00. Patronem medialnym wydarzenia był portal Boleslawiec.org.

fot. Gerard Augustyn
Zdobywczynie drugiego miejscaZdobywczynie drugiego miejsca
Uczestnicy puzzlowego maratonuUczestnicy puzzlowego maratonufot. Krzysztof Gwizdała

(informacja GA)

Zobacz także

GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie