Gladiatorka brązową medalistką mistrzostw świata w boksie tajskim

istotne.pl 183 boks tajski, mistrzostwa świata, grzegorz nazar, ksw gladiator bolesławiec, tajlandia, martyna czuchraj

Reprezentacja Polski, w skład której weszła bolesławianka Martyna Czuchraj z klubu Gladiator, startowała w sierpniowych Młodzieżowych Mistrzostwach Świata Muaythai IFMA 2017 w Tajlandii. Martyna dzielnie walczyła o mistrzostwo. Niestety, w walce o wejście do finału gladiatorka przegrała pojedynek z reprezentantką gospodarzy. Po trzech zaciętych rundach, intensywnej wymianie ciosów i kopnięć sędziowie wskazali Tajkę jako zwyciężczynię starcia. Mimo przegranej Martyna stoczyła bardzo dobrą walkę, wykazując się hartem ducha i walecznością.

Ostatecznie gladiatorka została trzecią zawodniczką świata. To wielkie osiągnięcie, ale też wspaniała przygoda dla młodej zawodniczki. Tym bardziej że cała reprezentacja Polski tuż przed mistrzostwami uczestniczyła w sportowym zgrupowaniu na wyspie Koh Samui, w klubie Lamai Muay Thai Camp, gdzie wzięła udział w kilkudniowym obozie przygotowawczo-adaptacyjnym. W tym samym czasie na wyspie przebywał i trenował znany sportowiec Przemysław Saleta, z którym młodzi zawodnicy odbyli kilka ciekawych spotkań. (Warto dodać, że poza udziałem w turnieju głównym Martyna wystąpiła w konkurencji Wai Khru, tj. rytualnego tańca, w której zdobyła drugi brązowy medal).

– Dwa brązowe medale na tak prestiżowej imprezie to ogromny sukces Martyny. Ponadto doświadczenie, jakie zdobyła, jest bezcenne i będzie procentować w przyszłości na kolejnych zawodach. Bolesławianka podczas trwania imprezy dumnie reprezentowała nasz kraj oraz lokalnie: nasz powiat. W najważniejszych momentach zawodów pojawiała się z flagami Polski oraz Powiatu Bolesławieckiego – podkreśla Grzegorz Nazar, trener Martyny w klubie Gladiator.

Ostatecznie nasza reprezentacja wywalczyła w turnieju 2 srebrne i 3 brązowe medale, w tym dwa medale Martyny Czuchraj. Gratulujemy, zwłaszcza bolesławiance!

Powiat Bolesławiecki dofinansował wyjazd Martyny Czuchraj na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Muaythai IFMA 2017 w Tajlandii.