Mistrz świata w muay thai i fighter MMA w świętoszowskiej Brygadzie

Mistrz świata w muay thai i fighter MMA w świętoszowskiej Brygadzie
fot. st. szer. Natalia Wawrzyniak W dniach 14–15 listopada w świętoszowskiej hali sportowej spotkali się w ramach Projektu Wojownik weterani misji poza granicami kraju.
istotne.pl 183 wojsko, 10bkpanc, świętoszów, edukacja, mma, boks tajski, gmina osiecznica

Reklama

W dwudniowych zajęciach uczestniczyło prawie pięćdziesięciu żołnierzy, a wśród nich weterani z pancernej brygady oraz innych jednostek Wojska Polskiego, a także podchorążowie z Akademii Wojsk Lądowych z Wrocławia.

W imieniu dowódcy 10 Brygady Kawalerii Pancernej przybyłych przywitał Szef Szkolenia brygady podpułkownik Wojciech Strzelecki. Oficer zwrócił się do obecnych w hali sportowej żołnierzy słowami:

Witam Was serdecznie i cieszę się, że na dzisiejszych zajęciach dopisała tak duża frekwencja. Mam nadzieję, że przez te dwa dni będziecie mogli się sprawdzić, ale przede wszystkim spędzicie czas, robiąc to, co lubicie, co jest Waszą pasją i zainteresowaniem.

Pułkownik Szczepan Głuszczak, organizator przedsięwzięcia:

Celem Projektu Wojownik jest przede wszystkim integracja środowiska żołnierzy weteranów – uczestników misji poza granicami kraju, a także zainteresowanie sportami walki jako dyscypliną utylitarną, szczególnie dla wojskowych.

Podczas tych zajęć stwarzamy im możliwość spotkania się, niekiedy po wielu latach od zakończenia misji, jak również wspólnego ćwiczenia. Chcemy, aby poprzez sport uczyli się radzić sobie ze stresem. Nie tylko z tym stresem, który jest związany ze służbą poza granicami kraju, ale także z tym, który spotyka ich każdego dnia podczas codziennej służby.

Projekt Wojownik 7 w Świętoszowie swoją obecnością uświetnili Mariusz Cieśliński, mistrz świata muay thai, oraz Michał Bobrowski – zawodnik federacji Babilon MMA. To właśnie tych dwóch znakomitych sportowców przez dwa dni, wspólnie z innymi instruktorami, prowadziło szkolenie z żołnierzami.

Żołnierze uczestniczyli w wykładach, które miały na celu przygotowanie ich do części praktycznej zajęć. Ponadto uczyli się wybranych technik z zakresu mieszanych sztuk walki, wybranych elementów muay thai oraz MMA, a także podstaw jogi. Każdy z obecnych znalazł coś dla siebie, a dodatkowo mógł sprawdzić się w czymś zupełnie nowym.

Na zakończeniu 7 edycji Projektu Wojownik wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty. Zmęczeni, ale pełni satysfakcji weterani zakończyli dwudniowe szkolenie z uśmiechami na twarzy i bogatsi o nowe doświadczenia.

Reklama