Finryan pomaga ratować szpital

Finryan pomaga ratować szpital
fot. B.org Przedstawiciele Grupy Kapitałowej Finryan, władze powiatu i dyrektor bolesławieckiego szpitala starali się przekonać we wtorek, że powstanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą Szpital Powiatowy Sp. z o.o. uratuje zadłużony bolesławiecki szpital powiatowy.
istotne.pl szpital powiatowy, finryan, restrukturyzacja

"Nie jest tak, że Finryan może w jakimś sensie zagrozić, czy wrogo przejąć nasz szpital" tłumaczył starosta Krzysztof Konopka. "Samorząd w dalszym ciągu będzie miał pełną kontrolę. Jeżeli połączymy 51% udziałów Starostwa i kilkanaście procent miasta, to łącznie będziemy mieli około 70% udziałów w tym przedsięwzięciu" zapewniał starosta.

Propozycja Grupy Finryan była jedną z dwóch ofert rozpatrywanych przez starostwo. Okazało się, że nie było zbyt wielu chętnych na pomoc przy przekształcaniu szpitala zadłużonego na kwotę 26 mln złotych.

Dzięki zaangażowaniu Finryan udało się wstępnie porozumieć z wierzycielami szpitala i wstrzymać egzekucje komornicze. Jest to pierwszy element programu naprawczego szpitala. Teraz ma powstać spółka Szpital Powiatowy, z udziałem Grupy Finryan. Większość udziałów w tej spółce ma przypaść starostwu powiatowemu, miastu oraz okolicznym gminom. Nie ma zatem możliwości, że Finryan przejmie lub będzie kontrolować spółkę.

Finryan jest Grupą Kapitałową podzieloną na trzy segmenty: doradczy, finansowy i inwestycyjny. Działa podobnie jak instytucje bankowe czy podmioty zajmujące się np. pozyskiwaniem kredytów. I w podobny sposób na tym zarabia. "Segment doradczy współpracuje ze służbą zdrowia od 1996 roku" mówił Tadeusz Góralski prezes Finryan Instrumenty Finansowe. Usługi prawnicze, analityczne, majątkowe, personalne, zarządzania i inne Finryan świadczy od sześciu lat.

Zobacz także

Grupa Finryan