Statuetka „Gryfa” dla Bolesławca

Statuetka „Gryfa” dla Bolesławca
fot. UM Bolesławiec „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu.
istotne.pl nagroda, gryf, piotr roman, um bolesławiec

Konkurs jest ważnym wyróżnieniem na Dolnym Śląsku, pozwala zapoznać się z osiągnięciami oraz rozwiązaniami dolnośląskich przedsiębiorców, a także samorządów, kształtujących nowoczesny rozwój województwa. W tym roku już po raz 13 przedsiębiorcy i samorządowcy mogli rywalizować o statuetkę „Gryfa”.

Statuetka „Gryfa” dla BolesławcaStatuetka „Gryfa” dla Bolesławcafot. UM Bolesławiec
Statuetka „Gryfa” dla BolesławcaStatuetka „Gryfa” dla Bolesławcafot. UM Bolesławiec

17 października 2016 roku w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbyła się Wielka Gala Biznesu, podczas której wręczone zostały nagrody i dyplomy nominowanym i laureatom XIII edycji konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”. Konkurs został przeprowadzony w 8 kategoriach. Bolesławiec znalazł się w gronie nominowanych do nagrody dla samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem. W tej kategorii Bolesławiec rywalizował z gminą Kobierzyce i gminą Trzebnica oraz Powiatem Wrocławskim.

Statuetka „Gryfa” przypadła miastu Bolesławiec. Zaszczytne wyróżnienie dla Bolesławca odebrał prezydent miasta Piotr Roman, który wyraził ogromną radość z przyznania miastu prestiżowej nagrody oraz zaakcentował dynamiczny rozwój Bolesławca i uwarunkowany tym spadek bezrobocia w mieście z 25 proc. do ok. 3,5 proc. – Bolesławiec przeszedł trudną drogę od upadłości wielu zakładów do tego sukcesu gospodarczego. Wystarczy powiedzieć, że jeszcze kilkanaście lat temu bezrobotna była co trzecia osoba. Dzisiaj poziom bezrobocia wynosi 3,5 proc., a liczna podmiotów gospodarczych wzrosła o prawie 20 proc. – poinformował Piotr Roman.Podczas Wielkiej Gali Biznesu wręczono również statuetkę „Gryfa” w kategorii „Ambasador Dolnego Śląska”. Statuetka trafiła do Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec”, które swoją działalność rozpoczęły już w 1946 r. Wyroby zakładu cieszą się dużym uznaniem i zdobyły szereg nagród i wyróżnień. Nagrodę odebrał prezes spółki Wiesław Ogrodnik. Bolesławiecka firma rywalizowała z nominowanymi do nagrody spółkami: „Śnieżką Invest” i „Eckert AS”.

Konkurs „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” organizowany przez: Zachodnią Izbę Gospodarczą, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Związek Pracodawców Polska Miedź, Pracodawców RP, Partnera Merytorycznego – firmę PwC oraz Mecenasa Konkursu – mBank S.A.

Więcej na www.boleslawiec.eu.

Statuetka „Gryfa” dla BolesławcaStatuetka „Gryfa” dla Bolesławcafot. UM Bolesławiec

informacja zlecona