Miasto: Operacja obniżamy krawężniki!

Miasto: Operacja obniżamy krawężniki!
fot. UM Bolesławiec Jeśli często korzystasz z roweru, dojeżdżasz nim do szkoły lub pracy, na pewno masz własną listę utrudnień, które Ci ten dojazd w Bolesławcu komplikują.
istotne.pl akcja, rower, krawężnik, gmina miejska

Z wysokimi krawężnikami męczą się nie tylko miłośnicy jednośladów. Problem dotyczy także osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach, ale też np. osób spacerujących z wózkami dziecięcymi. Przecież także oni muszą męczyć się ze zbyt wysokimi podjazdami. Dzięki Twojemu zaangażowaniu i interwencji, możesz to zmienić!

Wystarczy napisać pismo do Urzędu Miasta Bolesławiec. Oto jak to zrobić:

  1. Wpisz dane
    Podaj imię, nazwisko, pełny adres (także jeśli wysyłasz pismo e-mailem)
  2. Opisz problem
    Wskaż, co stanowi problem, który zauważyłeś podczas poruszania się rowerem, wózkiem. Bardzo ważne jest, abyś podał dokładne miejsce, w którym występuje opisywany przez Ciebie problem. Jeśli możesz, dołącz zdjęcie
  3. Napisz, czego oczekujesz. Możesz napisać, jakich działań oczekujesz (np. obniżenia wysokiego krawężnika, naprawy nawierzchni itp.)
  4. Podpisz się i wyślij wniosek.
    Pod treścią wniosku podpisz się imieniem i nazwiskiem. Następnie wyślij wniosek.

Możesz to zrobić tradycyjną pocztą na adres:
Urząd Miasta Bolesławiec
Rynek 41
59-700 Bolesławiec (Referat Infrastruktury Miejskiej i Ochrony Środowiska)

Albo drogą mailową: inwestycje@um.boleslawiec.pl (pamiętaj: podaj wszystkie dane, wraz ze swoim adresem). – Czekamy na Wasze uwagi i propozycje lokalizacji do 10 października 2016 r. – mówią magistraccy urzędnicy. – Z nadesłanych propozycji, w ramach bieżącego utrzymania i posiadanych środków, w roku 2017 podejmiemy działania mające na celu dokonanie zniwelowania krawężników. W razie gdyby droga nie leżała w naszych kompetencjach, prześlemy Twoje pismo do właściwego zarządcy drogi w celu załatwienia sprawy. Za rok znowu powtórzymy akcję!

UM Bolesławiec/ii