BTS Elektros: II liga siatkówki w Bolesławcu

BTS Elektros: II liga siatkówki w Bolesławcu
fot. BTS Elektros Beniaminek II ligi BTS Elektros Bolesławiec na początku sierpnia rozpoczął pierwsze treningi w nowym sezonie.

W ubiegłym sezonie zespół do wicemistrzostwa III ligi i awansu poprowadził trener Marcin Sobczyszyn. On też stanie na czele beniaminka. Drugim trenerem został Damian Śliwiński, będzie on odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne i odnowę biologiczną zawodników. Klub powoli zamyka kadrę na nadchodzący sezon. Drugoligowy team oparty będzie na zawodnikach z poprzedniego sezonu. Ponadto szeregi ekipy z miasta ceramiki zasiliło dwóch zawodników wypożyczonych z Ikara Legnica: rozgrywający Jakub Koncewicz oraz środkowy bloku Filip Michalewski.

– Zespół przygotowuje się na obiektach w Bolesławcu. Dwa, trzy tygodnie ciężkiej pracy w sierpniu powinny zawodników dobrze przygotować do zmagań sparingowych – mówią przedstawiciele Bolesławieckiego Towarzystwa Siatkarskiego. – 3 września „Elektryczni” wezmą udział w turnieju towarzyskim w Żarowie. Będą też pojedyncze sparingi z zespołami z regionu.

Cel na najbliższy sezon? Środek tabeli i spokojne utrzymanie zespołu w II lidze. Przypomnijmy: BTS Elektros został przydzielony do IV grupy. Oto jej skład:

  1. KS Bielawianka-Bester Bielawa
  2. AZS UAM Poznań
  3. MKST Astra Nowa Sól
  4. KU AZS UZ Zielona Góra
  5. MKS Olavia Oława
  6. WKS Sobieski-Arena Żagań
  7. SPS Chrobry Głogów
  8. UKS Volley Żarów
  9. BTS Elektros Bolesławiec
  10. KS Gwardia Wrocław.

Więcej szczegółów dotyczących ostatecznego składu zespołu i rozgrywek przekażemy w najbliższych dniach.

BTS Elektros Bolesławiec/ii