Bolesławieccy strażacy wymiatają w squasha

Bolesławieccy strażacy wymiatają w squasha
fot. KP PSP Bolesławiec Strażacy z KP PSP Bolesławiec zorganizowali zawody w wymagającym szybkości i zwinności squashu.
istotne.pl 183 straż pożarna, squash, piotr pilarczyk, squashstacja, damian śliwiński, piotr induła

Reklama

Jednym z obszarów doskonalenia zawodowego strażaków Państwowej Straży Pożarnej jest wychowanie fizyczne. Strażacy, pełniący służbę w systemie zmianowym, są zobowiązani do realizacji co najmniej jednej godziny zajęć sportowych podczas służby. Co ma skutkować lepszym przygotowaniem fizycznym funkcjonariuszy do wykonywania trudnego zawodu strażaka i zminimalizować możliwości odniesienia kontuzji podczas prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych.

Komenda Powiatowa PSP w Bolesławcu, w celu zróżnicowania form zajęć sportowych, zaproponowała swoim strażakom zawody w squasha. Dzięki uprzejmości Squashstacji, posiadającej cztery boiska do squasha, bolesławieccy strażacy 9 lutego – już po raz trzeci – mieli okazję rywalizować w nieformalnych mistrzostwach naszej komendy.

W turnieju wystartowało 8 strażaków. A ponieważ chodziło przede wszystkim o podnoszenie sprawności fizycznej, to w tym roku grano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. – Co spowodowało, że wyłonienie mistrza zajęło nam prawie 3 godziny, a niektórzy musieli rozegrać nawet po 15 setów – mówi mł. bryg. Piotr Pilarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Bolesławcu. – Do końcowego zwycięstwa, oprócz wysokich umiejętności, była potrzebna również dobra kondycja.

Bezkonkurencyjny, z kompletem zwycięstw, okazał się Piotr Induła (tym samym obronił tytuł sprzed roku). Po zaciętej walce drugie miejsce zajął Damian Śliwiński, który poniósł w turnieju jedną porażkę z mistrzem i wygrał sześć meczów (ale z zawodnikami, którzy zajęli 3 i 4 miejsce – P. Pilarczyk. Ł. Musiał – tylko 2:1).

– Dziękujemy Squashstacji za pomoc w organizacji zawodów. Kolejny turniej już za rok – mówią bolesławieccy strażacy. – Może w liczniejszej obsadzie?

Reklama