Bolesławiec otrzymał dofinansowanie na budowę kompleksu boisk sportowych

Bolesławiec otrzymał dofinansowanie na budowę kompleksu boisk sportowych
fot. UM Bolesławiec Decyzją Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Miasto Bolesławiec uzyskało dofinansowanie na budowę kompleksu boisk sportowych w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2015-2017.
istotne.pl cezary przybylski, umwd, boisko, inwestycja, sport, um bolesławiec

Wysokość dofinansowania wynosi 470 tys. zł. Dzięki dofinansowaniu oraz zaangażowaniu środków własnych z budżetu miasta powstanie nowy kompleks sportowy wraz z infrastrukturą towarzyszącą na osiedlu Przylesie. Kompleks będzie się składał z:

  • boiska wielofunkcyjnego 19,10 x 32,10 m z nawierzchnią poliuretanową
  • boiska do piłki nożnej 30 x 62 m z nawierzchnią z trawy naturalnej
  • siłowni zewnętrznej z urządzeniami ze stali nierdzewnej
  • dwóch stołów do szachów wraz z siedziskami
  • trzech trybun na około 28 miejsc każda.

Teren będzie ogrodzony i oświetlony. Znajdą się na nim urządzenia małej architektury: ławki, kosze na śmieci, stojak na rowery. W zakres inwestycji wchodzi m.in. budowa ciągów pieszo-jezdnych. Całkowity koszt obiektu, który powstanie na osiedlu, wyniesie ponad 1 500 000 zł. Z kompleksu sportowego będzie można korzystać jeszcze w tym roku.

Program Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego realizowany jest od 1995 roku. W ciągu tych dwudziestu lat na Dolnym Śląsku przekazano łącznie ponad 290 mln zł na budowę lub modernizację ponad 300 obiektów sportowych.

5 maja marszałek województwa Cezary Przybylski oraz członek Zarządu Województwa Jerzy Michalak wręczyli przedstawicielom Bolesławca decyzję o przyznaniu dofinansowania. Decyzję o przyznaniu środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach realizacji „Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2015-2017” odebrali wiceprezydent Bolesławca Kornel Filipowicz oraz Andrzej Kuriata, naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych i Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Bolesławiec.

DofinansowanieDofinansowaniefot. UM Bolesławiec

iza