Kwaśniewski: Było, jakbym był u siebie

Kwaśniewski: Było, jakbym był u siebie
fot. Powiat Bolesławiecki Starosta bolesławiecki Dariusz Kwaśniewski wrócił z Bośni pełen emocji, dowodów przyjaźni i mądrych planów współpracy z bośniackimi Polakami.
istotne.pl bośnia, spektakl, powiat bolesławiecki, teatr stary

– Niektórzy z nich nigdy nie byli w Polsce, ale śpiewają polskie pieśni, modlą się po polsku i szanują polskie symbole – mówił starosta Dariusz Kwaśniewski w czasie konferencji prasowej. Plany współpracy dotykają wielu sfer: gospodarczej, edukacyjnej, artystycznej.

Jednym z praktycznych jej wymiarów mają być kolonie zorganizowane dla dzieci z Bośni w powiecie bolesławieckim. Projekt czeka na akceptację Ministerstwa Edukacji, a tymczasem klimat drugiej bałkańskiej ojczyzny przybliżą mieszkańcom powiatu spektakle „Moja Bośnia” w reżyserii Jacka Głomba, które znowu będzie można oglądać na deskach Teatru Starego w Bolesławcu (11, 12, 13 marca, godz. 18:00; bilet – 10 zł)

– Spektakle dojrzewają jak dzieci. Podobnie jest z „Moją Bośnią” – podkreślił Jacek Głomb. – Sztuka jest dobrze przyjmowana. Budzi kontrowersje, ale o to nam chodziło... Nie jest letnia, nijaka... Dotykamy tu społecznych, trudnych problemów, a to zawsze budzi emocje.

Dariusz Kwaśniewski, Jacek Głomb i Alicja KrzyszczakDariusz Kwaśniewski, Jacek Głomb i Alicja Krzyszczakfot. Powiat Bolesławiecki

Powiat Bolesławiecki/ii