Światowy Dzień Pluszowego Misia w Provicie, czyli dzieci leczą misie

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Provicie, czyli dzieci leczą misie
fot. Provita Czy wiedzieliście, że dzień 25 listopada jest Światowym Dniem Pluszowego Misia? A czy zastanawialiście się kiedykolwiek, czym takiego pluszowego misia leczyć?
istotne.pl provita, anna garwolińska

Dzisiaj gościliśmy u siebie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej. Każdy nasz gość miał ze sobą swojego pluszaka. Dzieci przyniosły misie różnej wielkości, różnego koloru, z różną historią. Były pluszaki z imionami, pluszaki bezimienne, towarzysze zabaw i snu.

Co można zrobić, kiedy misia boli głowa, brzuszek, obił sobie kolano albo spadł z roweru i nie może chodzić?. Na takie i podobne pytania szukaliśmy odpowiedzi wraz z naszymi siedmioletnimi gośćmi. Dzieci dowiedziały się, że bolące kolano misia można leczyć na przykład za pomocą ciepła, zimna, promieniowania laserowego, natomiast żeby ten Miś mógł sprawnie chodzić, może mu pomóc leczenie ruchem lub masaż.

Pod okiem i zgodnie ze wskazówkami fizjoterapeutów Provity każde dziecko samodzielnie mogło wykonać zabiegi fizjoterapeutyczne na swoim misiu. Pluszaki były masowane, uczane chodzenia po bieżni, zmrażane czyli poddawane krioterapii. Dzieci z chęcią bandażowały misiom nóżkę lub rączkę, umieszczały je w polu magnetycznym i ćwiczyły z nimi na materacu. Na szczęście Pluszaki małych fizjoterapeutów wyszły z tego leczenia cało i zdrowo, mogą odsapnąć, w końcu to ich święto.

Z pozdrowieniami dla Właścicieli Pluszaków,
Anna Garwolińska
Kierownik Działu Fizjoterapii NZOZ Provita