Sfera Fantastyki w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Sfera Fantastyki w Miejskiej Bibliotece Publicznej
fot. freeimages.com (xsmoke) MBP w Bolesławcu otwiera klub miłośników literatury i gier RPG z gatunku fantasy i science fiction.
istotne.pl rpg, mbp bolesławiec, sfera fantastyki, wiedźmin, horror, fantasy, science fiction

Kilka słów wprowadzających:

  • Fantastyka to dziedzina m.in. literatury, którą cechuje duża swoboda w zakresie konstrukcji świata przedstawionego i postaci bohaterów.
  • Gatunki fantastyki: m.in. fantastyka naukowa, zwana też z angielskiego science fiction (dzieje się głównie w przyszłości), fantasy (najczęściej dzieje się w alternatywnej przeszłości, ewentualnie teraźniejszości, wypełnionej istotami z mitologii i folkloru) oraz horror (czas może być różny – cechą spajającą jest obecność istoty, zdarzenia lub jakiejkolwiek innej formy zagrożenia życia bohatera, innych postaci lub nawet całej ludzkości, przy czym zagrożenie to, z punktu widzenia rzeczywistości, musi być nierealne)
  • Gra fabularna – inaczej RPG, z ang. role-playing game, nieraz zwana grą wyobraźni, potocznie erpegiem lub rolplejem). Jest to gra towarzyska oparta na narracji, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się zazwyczaj w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Jej celem na ogół jest rozegranie gry według zaplanowanego scenariusza i osiągnięcie umownie określonych lub indywidualnych celów, przy zachowaniu wybranego zestawu reguł, zwanego mechaniką gry.

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza zatem w każdy czwartek w godzinach 10:00–15:00 wszystkich chętnych do grania w gry RPG – zarówno Graczy, jak i MG (Mistrzów Gry), początkujących i zaawansowanych powyżej 13 roku życia. Zgłoszenia w pokoju nr 28.

W Bibliotece jest dostępna gra przygodowa (planszowa) Wiedźmin, cztery talie kart Magic The Gathering (gotowe do gry) oraz parę podręczników do różnych systemów rozgrywania gier RPG, a także bogata literatura piękna i popularno-naukowa z gatunku fantastyki i science fiction.

W grze planszowej może wziąć udział 2–4 graczy, natomiast do każdej z rozgrywek karcianych potrzeba minimum 2 uczestników.

Można przyjść z Drużyną i MG i rozgrywać swoje sesje. Będzie również możliwość tworzenia nowych drużyn – maksymalnie 5-osobowych.

– Przyjdź, zagraj, zdobywaj, walcz, przemierzaj krainę pełną tajemnic i za każdym razem opowiadaj odmienną historię. Poczuj prawdziwego ducha RPG. Wyrusz w fascynującą podróż w głąb swojej wyobraźni! – zachęcają pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu.

MBP Bolesławiec/ii