Obejrzyj Kuchenne Rewolucje w Aniołku

Obejrzyj Kuchenne Rewolucje w Aniołku
fot. Krzysztof Gwizdała Jako jedyni relacjonowaliśmy przyjazd Magdy Gessler do Bolesławca. Za kilka dni obejrzymy program, który nakręcono „Pod Złotym Aniołem”
istotne.pl bolesławiec, magda gessler, pod złotym aniołem

Odcinek Kuchennych Rewolucji z Bolesławca będzie emitowany 19 marca o 21:30. Podczas kręcenia programu Magda Geissler opowiadała nam o „Śląskim niebie”, daniu z naszego regionu, które podano na kolacji kończącej odcinek „Kuchennych rewolucji”.

W zapowiedzi programu kilka smaczków o problemach w bolesławieckiej restauracji.

W Bolesławcu w przy Rynku mieści się zabytkowa kamienica „Pod Złotym Aniołem”, a w niej najstarsza w mieście restauracja o tej samej nazwie, której historia sięga XIV wieku! Od 20 lat najnowszą historię restauracji tworzy pani Basia, której pomaga brat - kucharz - amator. Niestety złote czasy restauracji „Pod Złotym Aniołem” dawno minęły, bo od 2 lat lokal przynosi straty. Właścicielka po 20 latach pracy czuje się zmęczona, brak jej pomysłu na zmianę i zapału do pracy. Dlatego na pomoc wezwała Magdę Gessler. Niestety stan restauracji jest tak samo dramatyczny, jak stan wiedzy pani Basi na temat kuchni - 20 latach prowadzenia restauracji z włoską pizzą w menu, nie wie co to jest parmezan i carpaccio... Czy 4 dni na pewno wystarczą Magdzie Gessler na uratowanie tej restauracji?