Rusza Powiatowa Liga Biegowa

Rusza Powiatowa Liga Biegowa
fot. Klub Biegacza Bolesławiec W ostatnią sobotę marca (28) odbędzie się w Bolesławcu pierwszy z ośmiu biegów rozgrywanych w ramach Powiatowej Ligi Biegowej. Głównym organizatorem ligi jest Klub Biegacza Bolesławiec oraz Powiat Bolesławiecki.
istotne.pl biegambolubię, bieg, powiat bolesławiecki, klub biegacza bolesławiec

W ubiegłym roku rozpoczęły się treningi w ramach ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubię. Okazało się, że w naszym mieście jest sporo biegaczek i biegaczy-amatorów, którzy mają mnóstwo energii i chęci działania. Powstał plan organizacji cyklu biegów pod jedna nazwą.

– Pomysł mógł doczekać się realizacji dopiero po zawiązaniu się Klubu Biegacza Bolesławiec, co nastąpiło pod koniec ubiegłego roku. Idea takiej imprezy spodobała się staroście bolesławieckiemu Dariuszowi Kwaśniewskiemu, który jak zwykle sprzyja takim przedsięwzięciom i obiecał nam pomóc. Pierwszym testem była organizacja biegu pod nazwą Tropem Wilczym. Opinie o organizacji były pozytywne, więc postanowiliśmy ruszyć z ligą – mówi trener BBL Dariusz Łomański.

Organizatorzy zamierzają zorganizować lub współorganizować osiem biegów dla amatorów w różnych częściach naszego powiatu.

BiegBiegfot. Klub Biegacza Bolesławiec
BiegBiegfot. Klub Biegacza Bolesławiec
BiegBiegfot. Klub Biegacza Bolesławiec

– Na razie chcemy sprawdzić, jak taka impreza się przyjmie. Chcemy do biegania przyciągnąć przede wszystkim dzieci oraz amatorów, którzy będą mieli okazję spotkać się, porozmawiać i porywalizować ze sobą. Chcemy, aby była to przede wszystkim zabawa. Przewidujemy na razie rywalizację w kategoriach dzieci klas podstawowych I-III, IV-VI oraz open. Oczywiście, możliwa jest zmiana formuły biegu i podzielenie dzieci na trzy kategorie wiekowe. Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły – dodaje prezes Klubu Biegacza Łukasz Król.

W poszczególnych biegach organizatorzy przewidują wyróżnienia dyplomami w kategorii open. Dzieci będą natomiast wyróżniane medalami lub drobnymi upominkami. Pod koniec roku odbędzie się uroczyste zakończenie ligi i nagrodzenie uczestników, którzy osiągnęli najwyższe lokaty w min. 5 biegach.

– Zawody będą odbywały się w różnych częściach naszego miasta i powiatu oraz w różnych formułach. Myślę, że ciekawym biegiem będzie impreza na Zamku Grodziec. Zabawa będzie polegała na tym, że po zaliczeniu każdego podbiegu kilku ostatnich zawodników (ich liczba będzie uzależniona od ilości biegaczy) będzie odpadało z rywalizacji, tak aby do ostatniego biegu pozostali najmocniejsi – uzupełnia Dariusz Łomański.

Pierwszy bieg w ramach ligi odbędzie się w lesie po prawej stronie ul. Jeleniogórskiej w kierunku Jeleniej Góry (dojazd z kierunku Bożejowic). Szczegóły dojazdu oraz przebiegu tras biegowych wkrótce.

Dystanse:

  • dzieci kl. I-III – ok. 600 m
  • dzieci kl. IV-VI – ok. 1250 m
  • kategoria open – ok. 5 km (2 pętle).

Wszystkie biegi będą odbywały się w kategoriach kobiet i mężczyzn. Szczegóły na Istotne.pl, facebookowym profilach akcji BiegamBoLubię Bolesławiec i bolesławieckiego Klubu Biegacza.

BiegBiegfot. Klub Biegacza Bolesławiec

Dariusz Łomański/ii