Nagrody prezydenta w ten czwartek

Nagrody prezydenta w ten czwartek
fot. Krzysztof Gwizdała W tym tygodniu poznamy bolesławian nagrodzonych za promocję miasta za rok 2014. Na gali wystąpi zespół Tres: Kamila Osuch, Andrzej Dziedzic, Mirek Kuc i Sławek Zimniak.
istotne.pl piotr roman, wsse invest-park, janina bany-kozłowska

W zeszłym roku nagrodę honorową otrzymała Janina Bany-Kozłowska główna projektantka w Zakładach Ceramicznych „Bolesławiec”, która w styczniu 2015 roku odebrała jedno z najwyższych odznaczeń nadawanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Prezydent w 2014 roku uhonorował też Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „Invest-Park” Sp. z o.o., jedną z najszybciej rozwijających się stref przemysłowych w Polsce. W tym roku WSSE „Incest-Park” była jedną ze stron powołujących Klaster Edukacyjny, porozumienie na mocy którego uczniowie bolesławieckich szkół zawodowych i techników będą mogli odbywać specjalistyczne staże, praktyki i będą też zatrudniani w strefie.

Portal Istotne.pl dwukrotnie został nagrodzony przez prezydenta. W 2013 roku za kamery pokazujące najciekawsze miejsca w Bolesławcu, w 2014 roku nasza dziennikarka Grażyna Hanaf otrzymała nagrodę za promocję miasta w kategorii kultura.

Na czwartkowej gali, 19 lutego, o 17:00 poznamy osoby, które najlepiej promowały miasto w 2014 roku. Do nagrody zgłoszone zostały m.in.: artystka Stanisława Wojda-Pytlińska, instruktorka BOK-MCC, Bolesławiecka Szkoła Filmowa, Halina Waniak, szefowa Stowarzyszenia Reemigrantów z Bośni, Ich Potomków oraz Przyjaciół, pracownia filmowa BOK-MCC, czy Stefan Olejnik zasłużony przewodnik PTTK.