Pływaczka UKS Oxpress w kadrze narodowej

Pływaczka UKS Oxpress w kadrze narodowej
fot. UKS Oxpress Sukcesy reprezentantek Oxpressu zostały docenione przez Polski Związek Pływacki. Podopieczna Krzysztofa Wróbla i Wiktora Łodygi Izabela Tkaczyk została zakwalifikowana do kadry narodowej B juniorów, czyli do bezpośredniego zaplecza reprezentacji Polski.
istotne.pl pływanie, uks oxpress, agata knapik, izabela tkaczyk

Izabela Tkaczyk w tegorocznych Mistrzostwach Polski, płynąc na dystansie 100 m stylem dowolnym i 200 m stylem zmiennym, zajęła piąte lokaty. Do brązowego medalu brakowało odpowiednio 0,04 s i 0,10 s.

– Iza pracowała na to ciężko cały rok, trenując rano i po południu. W każdym sporcie sam talent to za mało. Musi być poparty ogromnym wysiłkiem treningowym i mnóstwem wyrzeczeń. Jesteśmy z Wiktorem młodymi trenerami i nie ukrywam, że jesteśmy dumni z tego sukcesu – powiedział trener Krzysztof Wróbel.

Sukces to tym większy, że oprócz Izy do kadry zakwalifikowały się tylko trzy zawodniczki z województwa dolnośląskiego, wszystkie z Wrocławia.

Agata Knapik i Izabela TkaczykAgata Knapik i Izabela Tkaczykfot. UKS Oxpress

– To ogromny sukces bolesławieckiego pływania. Przez dwa lata naszej działalności, po zreorganizowaniu szkolenia, mamy naprawdę czym się pochwalić. Izie „po piętach depcze” Agata Knapik, która miała trochę kłopotów zdrowotnych w tym roku. Nasi najmłodsi pływacy i pływaczki również osiągają już sukcesy na razie na arenie wojewódzkiej. Jestem przekonany, że w przyszłym roku nasi zawodnicy dostarczą nam wielu powodów do radości. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Gminy Miejskiej Bolesławiec oraz rodziców, którzy w znacznej mierze ponoszą koszty szkolenia i wyjazdów na zawody. Za to im dziękuję – powiedział prezes UKS Oxpress Dariusz Łomański.

Agata KnapikAgata Knapikfot. UKS Oxpress

UKS Oxpress/ii