Trwa remont alejek parkowych

Trwa remont alejek parkowych
fot. UM Bolesławiec W parku Miejskim przy ul. Parkowej w Bolesławcu trwa remont alejek, który jest uzupełnieniem robót przy modernizacji wielopokoleniowego placu zabaw.
istotne.pl inwestycja, ekologia, plac zabaw, um bolesławiec

Wykonawcą prac jest firma SKG z Bożejowic. Koszt remontu alejek wynosi 110 719 zł. Prace potrwają do końca kwietnia 2015 r. Podpisano również umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej objęcia monitoringiem miejskim placu zabaw przy ul. Parkowej. Wykonawcą dokumentacji jest firma Alphatec Communication z Jeleniej Góry.

W tym tygodniu na terenie parku zakończyły się prace przy montażu tablic, które są elementem ścieżki przyrodniczej, realizowanej przez Gminę Miejską Bolesławiec przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Plac zabawPlac zabawfot. UM Bolesławiec

Projekt „Budowa ścieżki przyrodniczej wraz z infrastrukturą w parku miejskim przy ul. Parkowej w Bolesławcu” obejmuje m.in. wykonanie, dostawę i montaż dendrofonu oraz czterech interaktywnych tablic dydaktycznych, których tematyka dotyczy gatunków roślin występujących w parku przy ul. Parkowej i zwierząt, które można spotkać w Bolesławcu.

Elementem składowym projektu jest również wykonanie strony internetowej poświęconej ścieżce, zawierającej treści nawiązujące do informacji zawartych na interaktywnych tablicach edukacyjnych. Oprócz strony głównej powstanie pięć podstron omawiających poszczególne przystanki na trasie ścieżki. Podstrony zawierać będą również atrakcyjne w formie i treści zadania edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Strona zostanie umieszczona na serwerze Urzędu Miasta Bolesławiec.

Zadanie obejmuje również realizację programu edukacyjnego pt. „Przyroda wokół nas” przez Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bolesławcu, skierowanego do bolesławieckich szkół i przedszkoli. Celem programu jest poznanie lokalnej flory i fauny, popularyzacja właściwych zachowań wobec przyrody oraz ochrona lokalnego środowiska. Przeprowadzony zostanie również konkurs plastyczny „Przyroda wokół nas” dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III.

iza