Szukasz dobrego liceum? II LO ma drzwi otwarte

Szukasz dobrego liceum? II LO ma drzwi otwarte
fot. Krzysztof Gwizdała Gimnazjaliści mogą odwiedzić liceum przy Dolnych Młynach, poznać przyszłych kolegów, nauczycieli i sprawdzić jakość nowej szkoły.
istotne.pl 2 lo

Od wtorku do czwartku (24-26 marca) drugie liceum przyjmuje gimnazjalistów, którzy zastanawiają się nad wyborem szkoły. W programie zwiedzania są wizyty w klasach i pracowniach liceum. Prezentują się w tych dniach:

  • europejska klasa IE (geografia, WOS, języki obce)
  • matematyczno-fizyczna ID z nauczaniem chemii, fizyki, matematyki i historii w języku angielskim
  • biologiczno-chemiczna IC, humanistyczna IB z elementami edukacji prawnej
  • matematyczno-fizyczna IA z elementami architektury i rysunku technicznego

Gości z gimnazjum witał pierwszego dnia przewodniczący Samorządu Uczniowskiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Bolesławcu Korneliusz Rzeźwicki , autor filmiku reklamującego II LO zrobionego wraz z Michałem Bednarskim, Maciejem Mocnym i Damianem Widerą.

– W przyszłym roku szkolnym rozpoczniecie naukę w szkołach ponadgimnazjalnych, będzie to kolejny etap waszej edukacji, ale też, a może przede wszystkim, kolejny, bardzo ważny i niepowtarzalny etap waszego życia – mówił na powitanie licealista. – Mam nadzieję, że swoje kroki skierujecie właśnie do naszej szkoły II LO w Bolesławcu, i że to właśnie my, koleżanki i koledzy, będziemy mogli wam towarzyszyć w osiąganiu kolejnych szczebli wykształcenia i w nabywaniu nowych doświadczeń na drodze ku pełnej dojrzałości i dorosłości. Szkoła to nie tylko budynek, ale przede wszystkim ludzie, którzy się w niej znajdują. Mam pewność, że osoby, które tu spotkacie są otwarte i życzliwe, a atmosfera, jaka panuje w naszej szkole pozwala mi wierzyć, że jej wybór okaże się trafny. W tym wypadku śmiało mogę powiedzieć, iż nie jestem gołosłowny. Nasz Samorząd Szkolny na każdym kroku stara się urozmaicić życie licealistów. Słodkie środy, koncerty z okazji pierwszego dnia wiosny czy Walentynek, liczne konkursy oraz współzawodnictwo pomiędzy klasami. W naszym liceum miały już okazje odbyć się koncerty rockowe, pokazy grup tanecznych czy nawet niezwykle popularny, zeszłoroczny turniej w fifę dla uczniów szkół gimnazjalnych jak i średnich. Jeżeli nie mieliście wcześniej okazji zwiedzić polskich i zagranicznych miast, nie poznaliście młodzieży zza granicy, to z nami na pewno to zrobicie. Sam zdążyłem zapoznać się z rówieśnikami z Węgier, wyjechać na wycieczkę do Drezna i Wiednia, a teraz szykuję się do tygodniowego wyjazdu do Bad Marienbergu w ramach unijnego projektu. Klasy humanistyczne mogą liczyć na wyjazdy do teatrów, kin, muzeów, a osoby z rozszerzonymi przedmiotami ścisłymi również nie będą się nudzić. Z własnego doświadczenia wiem, że szkolne życie chwilami może okazać się niełatwe, mam jednak nadzieję, że znajdziecie tutaj nie tylko wiedzę i nowe umiejętności, ale także zawrzecie przyjaźnie, które będą trwały długie lata. Wierzę w to, że ten czas spędzony w szkole zaowocuje w przyszłości – zapraszał do zapoznania się ze swoim liceum Korneliusz Rzeźwicki.