Pełen atrakcji Dzień Dziecka w BOK-MCC

Pełen atrakcji Dzień Dziecka w BOK-MCC
fot. G. Hanaf Za nami wspólne świętowanie. Z najmłodszymi spotkaliśmy się w dniu ich święta na skwerze za BOK-MCC. Zainteresowanie było ogromne, pogoda dopisała, a dzieci malowały, toczyły, lepiły, śpiewały i tańczyły.

Atrakcji nie brakowało! Jako pierwsi pod hasłem „Dance ma sens”, zaprezentowali się uczestnicy zajęć tańca nowoczesnego Canon i Canonki, którzy wykonywali opracowane specjalnie na tą okazję układy taneczne.

Na warsztatach „Wielkie malowanie” pod okiem naszych instruktorek na płótnie przy pomocy farb wyobraźnia dzieci pozwoliła stworzyć oryginalny i niepowtarzalny obraz. Również ciekawe prace powstawały na warsztatach prowadzonych przez Grażynę Hanaf autorkę bajki „Dziewczynka-skrzynka”. Dodatkową atrakcją była możliwość wykonania fotografii w skrzynce z bajki.

Dzień Dziecka z BOK-MCC to tradycyjnie również działania z gliną. Chętnych do stworzenia własnej pracy nie brakowało. Na warsztatach „Gliniany Koncert” powstawały małe i malutkie formy rzeźbiarskie, które przybierały kształt różnorodnych zwierząt, mali artyści mieli również okazję poznać tajniki warsztatu koła garncarskiego. Dzieci występowały również w Mini Playback Show, nie tylko śpiewały, ale również recytowały ulubione wiersze. Każdy z uczestników za swój występ otrzymał dyplom i słodki upominek.

Najdłuższe kolejki ustawiły się po baloniki z których powstawały waleczne miecze czy przeróżne zwierzątka, a także do malowania twarzy, gdzie dzieci na swoje życzenie przemieniały się w przeróżne postacie - kolorowe motyle, przesłodkie koteczki czy bohaterskich piratów. Wiele radości naszym milusińskim sprawili również bolesławieccy strażacy, którzy na placu Piłsudskiego ustawili swój wóz, aby chętni mogli go szczegółowo obejrzeć.

Z wielkim zaangażowaniem młoda publiczność obejrzała spektakl plenerowy „Piracka opowieść o niezwykłych kłopotach” w wykonaniu aktorów Studia Promocji Kultury IMPREZARIUM. Z zapartym tchem dzieci śledził losy Ziutka (niegrzecznego chłopca), który po spotkaniu ze złym piratem zmienił się na lepsze. Również publiczność aktywnie uczestniczyła w spektaklu co powodowało wiele pozytywnych emocji.

Ostatnim punktem przygotowanego przez nas programu był wernisaż wystawy „Tęczowe Światy”. Płaskorzeźby ceramiczne zostały wykonane przez 29. dzieci podczas ferii zimowych na zajęciach w BOK-MCC. W ośmiu powstałych pracach dodatkowo zamontowano oświetlenie co dało wspaniały efekt, a młodzi ceramicy byli zachwyceni wynikiem swojej pracy. Od prowadzących zajęcia Edyty Orlińskiej i Matusza Grobelnego z dumą odbierali dyplomy.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC